Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki21l    5

spoko, fajnie, zawsze można na was liczyć , moge iść spać spokojnie, tylko szkoda mi tych paru litrów detergentu, max do 4 ha po rozrobieniu można pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

@akaku to żyto coś za niskie jest, nawoziłeś je wogóle.Ja jak kosiłem to miałem ponad metr wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo98    0

A my u kuzyna akaku w sobote konczymy. Zaraz jedziemy grabić a w sobote prasujemy i owijamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

Ja jutro juz bede po sianokosach jesli pogoda dopisze . Jeszcze jutro 2 hektary zostały do sprasowania i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wczoraj owinelismy pół hektara. A resztę po niedzieli kosimy. A jak u was plonuje. Bo w moim rejonie susza i mróz zrobiły swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej1212    0

U nas część łąki wymokła ale nie była zła ,jedną łąkę ok 3ha pokosiliśmy 25.05 i teraz narazie schnie w wtorek albo środę będziemy prasować. Jeszcze ok 4ha zostało do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wczoraj sprzątnąłem pierwszą łąkę jakieś 70 arów ;) dzisiaj miałem kosić następne ale pada co chwila to się do jutra wstrzymam i haratam dalej już na całego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wczoraj ciapkiem skosiłem 2.5ha łaki, niestety skosiłem tez 3 małe sarenki :(


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Sory wacek ja ci okularów nie będę kupował , z drugiej strony , z ciągnika to chyba widać co w trawie piszczy , nas rolników od pokoleń uczyli jak żyć z naturą i żadna unia nam nie jest do tego potrzebna , jak by wyglądało nasze życie bez przyrody? .................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub97M    0

U mnie to trawy stoi ponad 15 ha do koszenia tylko pogoda do d*** i nie ma koszenie :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

@Andrzej chyba widac, ze nigdy nie kosiłes porzadnej trawy, jak mam mała sarenke zobaczyc jak ona sie czai w tej trawie, na szczescie sarna reszte zabrała z łaki.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Ja jeszcze troche poczekam bo deszcz pada ale myślę 6 czerwca skosić jak będzie pogoda ;) , trawa u mnie średnia <_<


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie pada :(

Na trawe leje, jutro jak bedzie pogoda bedzie trzeba w tym kopac i zaraz prasowac i owijac...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja już wczoraj skończyłem ostatnie belki zwiezione i trochę na sucho. Ale mało urosło może potraw będzie lepszysmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Sory wacek ja ci okularów nie będę kupował , z drugiej strony , z ciągnika to chyba widać co w trawie piszczy , nas rolników od pokoleń uczyli jak żyć z naturą i żadna unia nam nie jest do tego potrzebna , jak by wyglądało nasze życie bez przyrody? .................

TY chyba w ogóle nie masz pojęcia jak zachowują się dzikie zwierzeta w sytacji zagrożenia. i się lepiej ogarnij. a sarny maja takie własnie ubarwienie żeby ich nie było widać. (nie wiem czy to wiesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Celowo pisałem sory , a z dzikimi zwierzętami na łąkach też miałem do czynienia -- młode sarny czy kuropatwa wysiadująca młode , to nie przyjemny widok i żal patrzeć co z tego zostaje po przejeździe rotacyjną , legowiska saren można czasami poznać po ścieżkach w trawie . Co do koszenia traw to u nas dopiero ruszają , na torfach trawy prawie wcale , jedynie trawy na gruntach ornych są wyrośnięte ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Gdyby nie załamanie pogody było by już po sianokosach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w czwartek po południu zebrałem 6 ha żyta i w piatek 2 ha trawy plon słabiutki bo 26 balotów z tych 2 ha ale trzeba wziać pod uwage że ani grama nawozu nie widziała :/ jutro mglibysmy kosić dalej ale niestety w MFie poszła skrzynia i jest chwilowy przestój bo NH ani JD to nie za bardzo sie kalkuluje grabić 3 metrową zgrabiarka :D (no chyba że bedzie taka konicznosć

)(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj