Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

Gnój z pieczarek na łąke

Polecane posty

Karol12    0

Witam ostatnio w mojej okolicy powstała nowa pieczarkarnia już druga. I każdy prawie rolnik wozi gnój z pieczarek. Ale czy to jest opłacalne?

Ja tak słyszałem od wuja, że jest jest to kiepski materiał ponieważ po tym rośnie sporo zielska :) :) :) Ale ile jest w tym prawdy to nie wiem.

To opłaca się brać ten gnój? bo mogę wziąć z 150ton tego gnoju wywalił bym teraz na kupkę na polu a potem na wiosnę bym to rozwiózł. :)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Z tym zielskiem to chyba jakis przesad ludowy. Bo w gnoju z pieczarek jest sloma i odchody zwierzat z tego co ja wiem,wiec skladniki podobne do normalenego gnoju. Chyba,ze trafilas na slome ktore byla z zacwaszczonego pola,ale nie wiem czy to taka wielka roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Był juz taki temat gdzies na tym forum.Ja osobiscie nawiozlem tego gnoju okolo 1000 ton i rozwoze powoli po polach.Z tymi chwastami to jakas bujda bo gnoj przed wywaleniem z pieczarkarni jest parowany w temp.140-150 stopni przez 24 godziny wiec zadne nasionko nie przezyje tego.Efekt na polu taki ze nawozu mniej sie daje i zboze ma lepszy start.ja wywaliłem na 2.6 ha okolo 150 ton i ziemniaki mi urosly bardzo ladne ,pszenica po nich 9t/ha teraz mam rzepak i jest sliczny.Nawozenie azotem zmiejszylem o okolo 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jest podobny ale tam nie chodzi o stosowaniu go na łąki.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

My jednego roku rozwoziliśmy na łąki i trawa byla niska, a siano to była sieczka także ja bym tego nie polecił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

w tym roku ojciec chce na probe po łakach na zime rozwalic ale mała dawke zeby tylko przypruszyc bo na pola to do całkowitego przykrycia ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj