cygi

co robicie ze słoma ??

Polecane posty

marek1977    1308

Ja wszystko zostawiam na polu,pocięte przez szarpacz,potem rozlewam RSM i scierniskowy załatwia sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja słome tnę przy koszeniu. Z tym sprzedawaniem to różnie bywa resztki tworzą w ziemi pruchnicę więc interes raczej wątpliwy. Do tego dodaje resztki z oczyszczalni ścieków zawierają one bakterie które poprawiaja rozkład resztek pozniwnych. Ludzie których znam i zajmuią się rolnictwem na powaznie na temat sprzedaży słomy tylko się śmieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

zgadzam sie z poprzednikiem sprzedawac balota po 15 zł to smieszne siekac i przyorać


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

słoma ścieta na sieczkę i pozostawiona na polu daje nam lepsza pruchnicę w tej słomie jest pozostawiony na polu azot , fosfor , potas więc lepiej jest ją zostawić na polu a nie jak to inni robią że ją sprzedają. Co to są za rolnicy?

 

Tak, ale potem ta tej słomy jest za dużo na polu, przy uprawie cała nie zniknie, a do siania słoma napewno nie jest dobra. No chyba, że ta słoma jakoś "zgnije" do tego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Ja swoją sprzątam i dokupuję :D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

W tym roku całą słome oddaję charytatywnie dla rolnika, któremu zalało 100% gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

CHlopaki ile bierzecie w tym roku za kulke z tym ze u mnie by lezala na polu i beluja i zbieraja? Ile myslicie zeby wziasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

ja sprzedaje takasłme 30 zl od tony(firma prasuje i zabiera ajak jest słom rzadka do jeszcze zgrabia) cena troche mała ale innej niechca dać zawsze tocos sie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowszak    100

Ja swojej słomy mam 14ha. Kupuje od ludzi i płacę za hektar 100-150 zł. zależy jaka słoma. Bardzo dużo słomy zużywa się przy chowie bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas we wsi biora słome na podkład do pieczarek, ale płcą od tony. Opłaca sie to tak sprzedawac?

Znajomy proponował mi ze jak z hektara bedzie 20 rolek słomy, to dostane w zamian pełnego Filegla Giganta obornika


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zależy jaki obornik od krów i świń to nie za bardzo a z pieczarek tym bardziej . Opłaca się kurski obornik wymienić za słomę . Bo ja na wiosnę płaciłem za przyczepę 120 zł ok 6-7 ton z taśmy.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a my słomę kupujemy od ludzi, przyjeżdzamy na pole, prasujemy w bale 120*150 i płacimy po 4 zł/ 5 jak duze pole i dużo materiału żniwnego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schubi5    0

Ja swoją słomę zostawiam rozdrobnioną prosto z kombajnu na polu. Dobra rada: słomę można sprzedawać najwyżej co trzeci rok. Powinna ona zawsze wrócić na pole, obojętnie w jakiej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A koledzy którzy sprzedajecie liczyliście ile składników pokarmowych oddajecie za grosze??


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdrianIH    0

u mnie wszystko idzie pod podbierak i czasami nie starcza


Case 1594 zawsze i wszędzie najlepszy będzie...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

ja tne slome jak jest w cenie ok 10-15zł. W tym roku sprzedałem wszystko po 20zł bela


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzepakowa i qqrydziana do ziemi, pszenna jako biomasa wykorzystana w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Część prasuję (ściółka dla trzody) reszta jest przyorywana. Moim zdaniem nie warto sprzedawać.Policzcie ile w ten sposób tracicie NPK,które potem musicie dać w nawozach mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj