orkidea

Members
  • Ilość treści

    46
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O orkidea

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

919 wyświetleń profilu
  1. No właśnie skręcałem tą śrubę już prawie maksymalnie i nie dało poprawy.
  2. Tak jest na stałym, a na pierwszym stopniu praktycznie w oóle nie ciągnie
  3. Witam, mam problem z przednim napędem w MTZ 82. Często po nawrocie wyłącza sie napęd i żeby włączył się spowrotem muszę wcisnąć sprzęgło, zazwyczaj to pomaga, ale taka praca jest wkurzająca. Kiedy już zacznie ciągnąć nie ma problemu i sam się nie wyłączy, dopiero przy kolejnym nawrocie moźe się wyłączyć, choć nie zawsze. Może ktoś pomóc? Dodam, że nie udało mi się sprawdzić czy kręci się chociaż jeden wałek, bo zawsze kiedy chciałem to sprawdzać napęd działał, ot złośliwość rzeczy martwych.
  4. U mnie test Potenziala wyszedł pozytywnie dla około 33% badanej próbki. Co polecacie zrobić w takiej sytuacji? Może przesiać to tylko pszenicą jarą bez niszczenia oziminy czy trzeba będzie to wszystko pod pług dać?
  5. Mam 3 ha pszenicy Potenzial i wygląda tragicznie. Zrobię test i jeśli okarze się, że jest martwa od razu szukam pszenicy jarej do siewu, bo później może być ciężko. Chociaż częściowo się zabezpieczę, a do stracenia wiele nie ma, najwyżej sprzedam ją po nieco niższej cenie.
  6. U mnie też dzisiaj na koncie pojawiła się zaliczka co w moim wypadku daje niecałe 25% całej kwoty. ONW dalej nie ma.
  7. Zmieniłem siłownik na podobny i na nim ledwo się dało kręcić kierownicą, ale koła skręcały, a jak wróciłem do starego to kierownicą można było kręcić jednym palcem, a koła stały w miejscu. Sprawdziłem jescze raz ciśnienie (na starym siłowniku) przed orbitrolem i jak kręci się kierownicą w jedną stronę to ciśnienie skacze w granicach 40 - 60 atm., a jak w drugą to wskazówka na manometrze ledwo drgnie. Oba siłowniki sprawdzaliśmy też przy ciągniku i przy 200 atm. nie było przecieków. Czy z tych objawów można wyciągnąć jakieś wnioski, bo wydawać w ciemno kasę na orbitrol albo regulator przepływu to trochę słabo.
  8. Witam, Mam problem z układem kierowniczym, tzn. kiedy kręcę kierownicą czasami koła wogóle nie skręcają, kiedy się trochę poszarpie kierownicą to dopiero reaguje chociaż czasmi i to nie pomaga. Mam sprawdzone ciśnienie na siłownik hederu i tam jest te 160 atm. i ciśnienie przed orbitrolem ok. 90 atm., ale tylko przy skręcaniu jak "załapie". Możliwości usterki są dwie: albo regulator przepływu albo orbitrol, ewentualnie jeszcze siłownik skrętu ale to chyba najmniej prawdopodobne. Pytanie: Jak w miarę jednoznacznie stwierdzić czy awarii uległ orbitrol czy regulator przepływu?
  9. Ja sieję w rozstawie ok. 120 - 140 cm, tak aby kUltywatorem 2,7 m obrabiać 2 międzyrzędzia. W rządku daję co pół metra, ale też zależy jak szybko wrzucam nasionka.
  10. Ja siałem dynie tak 10 - 12 maj, w tym roku pewnie trochę później zasieje, bo najpierw muszę sprzątnąć z pola żyto. Herbicydów żadnych nie stosuję, tylko kilka razy przekultywatorowanie międzyrzędzi i później rządki raz hakam. Na większym areale to nie przejdzie, ale na moich 20 arach taka walka z chwastami jest wystarczające.
  11. Czy w aplikacji też trzeba najpierw wyrysować całą działkę i oznaczyć ją np. jako A, a potem kolejno A1, A2, ... Np.: Działka o powierzchni 12 ha, dwie uprawy: pszenica ozima 7 ha i bobik 5 ha. Opcja I 1. Rysuję całą działkę 12 ha i oznaczam ją jako A w grupie upraw zaznaczam JPO 2. Rysuję działkę A1 o pow. 7 ha, grupa upraw JPO, uprawa: pszenica ozima 3. Rysuję działkę A2 o pow. 5 ha, grupa upraw JPO, uprawa: bobik 4. Znowu rysuję taką samą działkę o pow. 5ha i oznaczam ją A2a, natomiast w grupie upraw zamiast JPO daje P WB, uprawa: bobik Opcja II 1. Rysuję całą działkę 12 ha i oznaczam ją jako A w grupie upraw zaznaczam JPO 2. Rysuję działkę A1 o pow. 7 ha, grupa upraw JPO, uprawa: pszenica ozima 3. Rysuję działkę A2 o pow. 5 ha, grupa upraw P WB, uprawa: bobik Opcja III 1. Nie wyrysowuje całej działki tylko rysuje odpowiednio działki rolne 2. Rysuję działkę A1 o pow. 7 ha, grupa upraw JPO, uprawa: pszenica ozima 3. Rysuję działkę A2 o pow. 5 ha, grupa upraw P WB, uprawa: bobik Która z tych opcji jest prawidłowa? (Jeśli w ogóle któraś z nich jest)
  12. No tak Ywa, masz rację trzeba odpowiednio wpisać lub nie wpisywać wszystkie dane, w moim przypadku właśnie jest odwrotnie, bo nie wpisywałem nr arkusza mapy, a teraz jak wpisałem jest ok. Wielkie dzięki za pomoc
  13. Kiedy próbuję otworzyć mapkę do jednej działki ewidencyjnej w e-wniosku to pokazuje mi się komunikat: Brak geometrii dla działki ewidencyjnej, nie można wyświetlić mapy. WTF? Co mam z tym zrobić?
  14. A z tych dwóch: http://olx.pl/oferta/sprzedam-samozbierajaca-krone-turbo-3200-noze-tnace-nie-rozrzutnik-CID757-ID97Kz7.html#77afad2439 http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-fahr-CID757-ID6piDT.html#e28caedbb4 która będzie miała mniejsze zapotrzebowanie na moc, która będzie lżejsza i czy te wałki roztrząsające, które ma Fahr są bardzo przydatne? Jak ocenicie te dwie oferty, myślicie, że są warte uwagi (oczywiście to zależy od stanu, którego nie da się zobaczyć ze zdjęcia, ale tak po ogłoszeniu)?
  15. Witam, Również jestem zainteresowany zakupem przyczepy samozbierającej do zbierania podsuszonej zielonki na kiszonkę. Myślałem nad taką http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-fahr-CID757-ID6piDT.html#77afad2439 ale nie wiem czy C-360 da sobie z nią radę, chociaż w przyszłym roku planuję kupić większy ciągnik coś ok. 80 KM. Druga sprawa jak taka przyczepa może zachowywać się na mokrych łąkach? Czy nie będzie się zbytnio zapadać? Może lepiej kupić coś mniejszego jak np.: http://olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-jugoslowianska-CID757-ID8Z64H.html#725128e8fe ?? Dodam, że nie będę zbierał z dużego areału do kilku ha, a łąki mam blisko domu. Proszę o jakieś porady, bo niestety nie miałem nigdy do czynienia z tymi maszynami.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj