Polecane posty

Angelo    0

A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
§ 4
1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

z tego co ja się orientuje to wnioski zaczną przyjmować w czerwcu,także myślę że zdążysz w ciągu 12 miesięcy złożyć wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Tak było chyba!!!Poprostu musi ci ktoś przepisac gospodarstwo a dopiero poźniej złożysz wniosek o premie, a jesli ktoś ma gospodarswo dłużej niż rok to może pomażyć o premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Tylko, że ta zasada obowiązuje wyłącznie w 2007r. Od 2008r. kto chce się ubiegać o premię nie może być właścicielem gospodarstwa, a jedynie musi wskazać gosp., które ma zamiar przejąć. Dopiero wówczas po wydaniu pozytywnej opinii przez agencję, że kwalifijuje się na MR następuje przejęcie gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tak bylo w pierwszej "edycji" MR.

aby dostac musisz byc rolnikiem,oplacac krus itp ale nie mozesz miec gospodarstwa dluzej niz 12 miesięcy.

agencja zostawia wszystko na ostatnią chwilę - znam przypadek ze 29 grudnia mijalo wlasnie 12 miesięcy odkąd przepisano gospodarstwo a umowa byla podpisana 16 grudnia czyli kilka dni przed zakonczeniem okresu kwalifikującego do MR


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja gdzieś czytałem że żeby załapać się na młodego trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Jak na moje kompletnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ja gdzieś czytałem że żeby załapać się na młodego trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Jak na moje kompletnie bez sensu.

 

uregulowany stosunek do służby wojskowej był wymagany w styczniowym projekcie rozporządzenia, w tym ostatnim już nie ma takiego warunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wojska ominąc raczej się nie uda a prowadzenie gospodarstwa rolnego na pewno w tym nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

:(

Ja gdzieś czytałem że żeby załapać się na młodego trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Jak na moje kompletnie bez sensu.

 

w nowym MR moze i tak ale w starym nie bylo tego afair.

zresztą uregulowany stosunek do sluzby wojskowej to w moim przypadku wbita pieczątka ze przeniesiony do rezerwy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nie czytalem nowego MR ale w starym trzeba bylo posiadac kwalifikacje rolnicze i byla lista co mozna miec ukonczone lub osiągnięte.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nikita_Bennet 666 post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
a czy wykształcenie rolnicze jest obowiązkiem ???

 

wykształcenie rolnicze jest wymagane również w najnowszym rozporządzeniu, tudzież w jego projekcjie, lecz nadal pozostaje okres 3 lat na jego uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Wystarczą studia licencjackie czy musi być mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Nikita_Bennet 666 post

thx :)

 

wykształcenie rolnicze jest wymagane również w najnowszym rozporządzeniu, tudzież w jego projekcjie, lecz nadal pozostaje okres 3 lat na jego uzupełnienie

czyli w zupelnosci mozna zrobic inzyniera :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

o ile się nie mylę to w 3 lata uzyskuje sie licencjat natomiast tytuł inżyniera uzyskuje się po 7 semestrach (chyba, że się mylę) ale wszystko jest do zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dobrze prawisz ale jesli na uczelni jest licencjat z danego kierunku to nie ma inzyniera.

u nas inzyniera teraz ma się po 8 semestrach a za moich czasów po 7dmiu ale mozna częsc studiow zrobic w trybie przyspieszonym :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Licencjat daje zawód oraz uprawnienia według UE-'wykształcenie rolnicze' potrzebne do otrzymania MR i innych środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

czy trzeba otrzymać całe gospodarstwo czy wystarczy tylko część ( większa od średniej wojewódzkiej)???

nie wiem jak to dokładnie jest bo dość nie jasno napisali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wystarczy technik. Ciekawe czy wnioski będzie można składać w całym okresie PROWu czy tylko w 2007 2008 wydaje mi sie ze powinno być przez cały czas ale jak jest naprawde to nie wiem.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

spoko koledzy premia dla młodego rolnika tak szybko się nie skończy, wymogi poprostu zwalają z nóg...!!!!

mało tego że wymogi są o wiele trudniejsze do spełnienia to jeszcze stawka nie została podniesiona (miało być na początku 100 tys) kasa z tego roku 2007 przejdzie na następny. Licencjat wystarczy ale nie z wszystkiego, mam wykaz kierunków. ja w przyszłym roku chcę z tej premi skorzystać ale co do szczegółów (keśli coś będe wiedział) napiszę.

POZDR!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj