Misiaul

MF 3060-Sprzęgło przedniego napędu

Polecane posty

Misiaul    16

Witam

Rozebralem dzisiaj sprzęgło przedniego napędu i po wstępnych oględzinach tarczek wydają się one dobre. Rowki na nich są, grubość mają w okolicach 2,3mm. I czy rozbierać tą część co jest ten duży seger? Jest tam cos co by mogło wpływać na brak przedniego napędu? 

Chyba zamowie te tarczki bo jak juz rozebrane i je wymienie. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055

nie chce cie martwić ale elektrozawór na pewno sprawny? zamyka dopływ oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Podejrzewal bym że sprawny bo ostatnio jak woziłem obornik i jadąc po polnej drodze lekko oblodzonej bez włączonego napędu to przód ciągnika lekko sciaglo w bok a po włączeniu od razu się prostowal, a jak przyszło mi cofnąć pod pryzme na polu to tylne koła się obracały a przednie stały w miejscu i lekkie takie drganie miały jak cos z właśnie przepuszaczlo i nie szedł na nie napęd. 

Dodał zdjęcie jak wygląda jedna z tarczek, choć nie wiem czy cos widać. A w innym temacie czytałem o jakiejś sprężynie, rozebralem wszystko i żadnej sprężyny tu nie było. Powinna być tutaj czy nie? 

1519312058156-1899647425.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1977
Masz zapadki poprostu. Jak ciągnie to dwa, na zakręcie jedna przepuszcza a do tyłu jak jest zbyt ciężko akoczą obydwie...
A poznasz to po tym, że do przedniego mostu nie idzie żadna hydraulika bo niema hydraulicznej blokady.
Tarczki sprawdza się mierząc grubość pakietu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055
18 godzin temu, Misiaul napisał:

Podejrzewal bym że sprawny bo ostatnio jak woziłem obornik i jadąc po polnej drodze lekko oblodzonej bez włączonego napędu to przód ciągnika lekko sciaglo w bok a po włączeniu od razu się prostowal, a jak przyszło mi cofnąć pod pryzme na polu to tylne koła się obracały a przednie stały w miejscu i lekkie takie drganie miały jak cos z właśnie przepuszaczlo i nie szedł na nie napęd. 

Dodał zdjęcie jak wygląda jedna z tarczek, choć nie wiem czy cos widać. A w innym temacie czytałem o jakiejś sprężynie, rozebralem wszystko i żadnej sprężyny tu nie było. Powinna być tutaj czy nie? 

1519312058156-1899647425.jpg

Te tarcze są ściskane sprężyną talerzową, która jest w koszu. taka duża podkładka. U znajomego stwierdziliśmy że tarcze się ślizgają mimo dobrego stanu to podłożyliśmy dodatkową podkładkę... No ale jak się przesadziło z jej grubością to olej nie dawał rady rozłączyć napędu (olej ściska te sprężyne i rozłącza tarczki)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

No więc tak, znów dołączam zdjęcie wszystkich części z tego sprzęgła. Jedyne co musiałem zdjąć żeby dostać się do tych tarcz to ten mały seger a pod nim była tylko podkładka co leży właśnie koło segerów, żadnej sprężyny tam nie było i właśnie się tak dziwilem jak w innym temacie pisali o niej. 

Ma ktoś może jakiś nr katalogowy tej sprężyny to ją zamówie, złoże i zobacze czy będzie napęd. 

15193196564471797050289.jpg

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
aby działał prawidłowo przedni napęd ,tarczki muszą być ściśnięte siłą ok. 2 ton , taką siłą trzeba ścisnąć pakiet tarczek wraz z spreżynami aby dało się założyć zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

O kurde, a czy widzisz tą sprężynę na tym zdjeciu co wyslalem czy jej nie ma? Bo juz sam nie wiem. I bede wdzieczny jak by ktos podal nr katalogowy tej sprężyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

No dobrze, przepraszam za wprowadzenie w błąd bo po zdjęciu tego dużego segera rzeczywiście było tam cos podobnego do tego spod oznaczenia 21, tylko że następny problem jest taki że u mnie to bylo zamontowane pomiędzy czesciami oznaczonymi na rysunku 20 a 18. Nie wiem kto to wcześniej rozbieral ale nieźle namieszał w tym sprzęgłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15511

To tyle korumysła trzeba by załączyć napęd? W ursusie prościej bo wajcha wepchnie tryb w tryb i pojechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1977
W maseyu za to w czasie jazdy bez problemu a rozłączony sam się załączy w czasie hamowania i trzyma na 4 łapach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055
7 godzin temu, Misiaul napisał:

No dobrze, przepraszam za wprowadzenie w błąd bo po zdjęciu tego dużego segera rzeczywiście było tam cos podobnego do tego spod oznaczenia 21, tylko że następny problem jest taki że u mnie to bylo zamontowane pomiędzy czesciami oznaczonymi na rysunku 20 a 18. Nie wiem kto to wcześniej rozbieral ale nieźle namieszał w tym sprzęgłe.

I w ogóle ten napęd choć trochę ciągnął? Tak jak TY miałeś to tłok 20 był pchany "w góre" na tym schemacie i w ogóle nie ciągnął tarczek do siebie... one nie miały prawa się zaciskać. Dasz sprężyny miedzy tłok a obudowe tak jak na schemacie to tłok pociągnie w dół i tarczki na zewn kosza zaciśnie.

@Rolnik1973 nie gwiazdorz zbyt mocno bo w tej naszej padace 5314 jest podobnie wyglądające sprzęgło WOM i go nie naprawisz 2 kluczami oraz kleszczami do segierów w 30min tak jak tutaj.... baaa nawet w pół dnia go nie wyciągniesz

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Ostatnie pytanie i próbuje to składać. Te sprężyny w którą stronę mają iść? Tak jak na pierwszym zdjęciu i tym wypukłym do obudowy czy odwrotnie? A może tak na zdjęciu drugim, czyli wypukłymi częściami na zewnątrz to w tym przypadku obojętne jak to zalolze to i tak wypukła część będzie przy obudowie.

15194613474221283340526.jpg

1519461403038-1395679326.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    9

Tak jak na pierwszym zdjęciu. wypukłym do góry

 

Edytowano przez Stasiek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055

no jak dasz dwie sprężyny w te samą stronę to masz mniejszy nacisk na tarcze niż przy ustawieniu jak na drugim zdjęciu.... Stasiek jesteś pewien? ja tam nie pamiętam, trza by książkę czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
z instrukcji wynika że sprężyny mają być tak jak na zdięciu nr 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    9

 

3 godziny temu, lukbold napisał:

no jak dasz dwie sprężyny w te samą stronę to masz mniejszy nacisk na tarcze niż przy ustawieniu jak na drugim zdjęciu.... Stasiek jesteś pewien? ja tam nie pamiętam, trza by książkę czytać

Jestem pewien bo w tamtym roku pękł mi seger nr.27 a przy okazji wymieniłem oringi nr.19 to pamiętam jak były założone te sprężyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Wypukłym do góry czyli płaską stroną do obudowy?

Sorki ze tyle pytań ale każdy moze to inaczej rozumieć.  A nie chcialbym drugi raz tego rozbierac.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    9

tak ta płaska strona do tego kosza. Tak jak trzymasz te sprężyny na zdjęciu tak włóż je do tego kosza co obok leży żeby wypukłe było do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1055

Jak włożysz odwrotnie to.... sprężyna oprze się o wieloklin... a chyba bez sensu. Kombinuj ;) Co do instrukcji: kupiłem na allegro. Była też na necie ale coś zaginęła albo znaleźć nie umie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Będę dzisiaj próbował to włożyć. 

Dzięki wszystkim tym którzy się udzielali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe9665    0

Hej mam pytanie odnośnie przyspieszacza cały czas mi ciągnik chodzi na przyspieszaczu nawet zmieniłem elektrozawor zamknięty żeby był i tak jest co może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonsuperzo56
      witam wszystkich posidaczy case international mam do was pytanie czy mieliscie taki problem jak ja odnosnie mam case 856xl otoz po wlaczeniu przedniego napedu slychac nie pokojace dzwieki w przystawce podczas jazdy takie jakby pukanie jakby zab byl wykrychniety .... i dlatego do was pytanie co tam moglo sie stac ????
    • Przez kola89
      Witam, dzisiaj podczas jazdy przelanczalem z 2b na 4b i nagle traktor tak jakby przestal jechac. Od tej pory nie jedzie na zadnym biegu. Sprzeglo raczej wykluczam gdyz biegi wchodza normalnie i slychac ze w skrzyni cos pracuje (ale zadnych zgrzytow, po prostu slychac prace przy puszczonym sprzegle , a przy wcisnietym nie). Atak z tylu sie nie kreci, wiec obstawiam, ze awarii uleglo cos w skrzyni. Moze macie jakies pomysly. Mf 3060 z 1987 roku, skrzynia AB 16/16 bez polbiegu.
    • Przez Jan556
      Czy dorabiał ktoś może przedni napęd Ursusa C360 z mostu od Stara 660?
    • Przez Mf1990
      Witam Mam problem z ehr a mianowicie po odpaleniu ciagnika wszystko dziala cacy po jakiś 10 15 min przestaje dzialac ehr i przyciski na błotnikach  dodatkowa nagle sam przelaczyl z zająca na żółwia  i nie idzie przebić z powrotem na zająca .
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj