Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Jesienne porządki na polach, czyli STOP chwastom w zbożach ozimych

agrofoto

814 wyświetleń

blog-0925473001473317908.jpg

Wiele przemawia za tym by regulację zachwaszczenia w zbożach ozimych wykonać jeszcze przed nadejściem zimy. Dla lepszego zimowania i w konsekwencji prawidłowego rozwoju i wzrostu zbóż przyczynią się preparaty Komplet 560 SC i Expert Met 56 WG.

Decyzja o zastosowaniu herbicydów jesienią przyniesie również efekt w postaci zwalczenia chwastów w ich wczesnych stadiach rozwojowych. To duża przewaga w przypadku gatunków szczególnie uciążliwych, dobrze zimujących, które na wiosnę są o wiele trudniejsze do zwalczenia. Jesienne opryski sprawią, że wiosenny stan zbóż ma szansę stać się prawdziwie miłym dla oka widokiem. Dla zbóż ozimych szczególnie uciążliwym chwastem jest jednoroczna, bardzo dobrze zimująca miotła zbożowa. Dla spotęgowania efektów jesiennych działań, dobrze przyjąć kompleksową strategię i zwalczanie popularnej miotły zbożowej połączyć z walką z innymi gatunkami chwastów jedno i dwuliściennych, których nie brakuje na polach. Wśród licznej grupy preparatów przydatnych do tego celu na szczególne wyróżnienie zasługują te, które mają w swoim składzie więcej niż jedną substancję czynną. Znakomitym przykładem złożonych herbicydów są preparaty Komplet 560 SC oraz Expert Met 56 SC.

2.jpg

Komplet 560 SC – kompletny sposób na chwasty

Substancje aktywne diflufenikan i flufenacet znajdujące się w herbicydzie Komplet 560 SC utrzymują wysoką skuteczność po oprysku w wierzchniej warstwie gleby, nawet przez kilka kolejnych tygodni. W efekcie tego w trakcie całego sezonu jesiennego każdy nowokiełkujący chwast ginie jeszcze przed wzejściem. Komplet 560 SC stosuje się w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, jęczmieniu ozimym oraz życie ozimym w dawkach 0,4 i 0,5 l/ha. Herbicyd niszczy zarówno miotłę zbożową jak i prawie wszystkie inne gatunki chwastów dwuliściennych.



0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×