Skocz do zawartości

Mini galerie

Zaloguj się, aby obserwować  
  • 84
  • 187
  • 403065

W nowe odmiany warto inwestować!

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

4811 wyświetleń

blog-wysoki-plon-odporny-na-mroz_1437470521_153152_55ae0f393eea6.jpg

Produkcja dobrej jakości kwalifikowanego materiału siewnego zbóż jest procesem skomplikowanym, pracochłonnym i kosztownym (chociażby z uwagi na bardzo drogi sprzęt do czyszczenia i zaprawiania oraz konieczność magazynowania ziarna). W dodatku nie każdy jest w stanie dobrze go przygotować. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zatem zaopatrzenie się w ziarno do siewu przygotowane przez specjalistyczne firmy.

wysoki-plon-odporny-na-mroz_1437470521_1
10 slajdów
  1. W nowe odmiany warto inwestować!
  2. W nowe odmiany warto inwestować!
  3. W nowe odmiany warto inwestować!

Stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego należy rozpocząć od wyboru odpowiedniej odmiany. Genetyka roślin z roku na rok osiąga wyższy poziom. Rozwój w rolnictwie nie dotyczy tylko maszyn do uprawy i zbioru, ale także postępu biologicznego różnych gatunków i odmian roślin uprawnych.

 

Na przestrzeni ostatnich 20 lat poziom plonowania nowo rejestrowanych odmian pszenicy ozimej zwiększył się blisko 2-krotnie. Co roku hodowcy rejestrują odmiany, które charakteryzują się wyższym poziomem plonowania, ale i podwyższonymi cechami użytkowymi, na przykład zwiększoną odpornością na choroby, wyleganie czy porastanie ziarna w kłosie. Wprowadzanie nowych odmian do uprawy w gospodarstwach rolnych daje szansę uzyskania wysokiego plonu o pożądanej jakości spełniającej wymagania rynku. Dla rolników wysiewanie nowych odmian jest po prostu opłacalne!

Oglądaj galerię

Zaloguj się, aby obserwować  


1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Nowe odmiany bardzo często się sprawdzają, są lepsze od poprzednich. Mój tato również inwestuje w nie i teraz czeka na rezultaty, pogoda jaka jest, taka jest, ale na to nie ma się wpływu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×