Skocz do zawartości

Zdjęcie

amazone

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share k_malysz

k_malysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 19:10

amazone chce wiedzieć o wszelkich siewnikach zbożowych marki amazone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
amazone Dzisiaj, 11:08
  •  

#2 Share aadamm153

aadamm153

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 maj 2008 - 23:38

amazone d7 3.0 m szerokości roboczej bardzo dobry siewnik polecam ogólnie siewniki firmy AMAZONE!!

#3 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 07 maj 2008 - 20:24

amazone AMAZONE górą!!!! ;)

// I co ten post ma wnosić do tematu uzasadnij swoja wypowiedz

Edytowany przez Balzak, 07 maj 2008 - 20:40.

hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#4 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 07 maj 2008 - 21:47

amazone E tam. Siewnik jak siewnik. Gdzie te cuda?

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 07 maj 2008 - 22:42

amazone Obsiej 0,5 pola rzepaku Amazone a Poznaniakiem i zobaczysz gdzie te cuda.

#6 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 07 maj 2008 - 22:58

amazone Rzepaku nie sieje. Mam teraz d8 ze skrzynią przejściową, a wcześniej śmigałem poznaniakiem starym i naprawde nie wiem gdzie te cuda.

#7 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 maj 2008 - 13:09

amazone Amazone to jedna z najbardziej rozpowszechnionych firm dużo ludzi ma te siewniki , rozsiewacze itp....
Jeżeli zboże byś chciał amazone siać to jak najbardziej polecam tylko nie wiem jak z rzepakiem .
Nigdy nie widziałem ze sieją amazone rzepak ale polecam jak do pszenicy , jęczmienia itp...

#8 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 11 maj 2008 - 13:13

amazone rzepak sieja bardzo dobrze u nas zasial 30 ha wszystko pieknie wyszlo. swoja droga ze potem i tak go zalalo i umrozilo ale to juz nie wina siewnika ;p
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#9 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 maj 2008 - 13:31

amazone Hmm no to amazone sie nadaje do siania rzepaku <brawo> ;)

#10 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2008 - 13:35

amazone ja mam amazone rpd 301 Jest to siewnik nabudowany ktory moze chodzic tylko za agregatem.szerokosc 3 metry.solidny siewnik i bardzo dobre blachy, praktycznie chyba nie moze zardzewiec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 11 maj 2008 - 13:45

amazone Ja mam Amazne D7 Super S i siejemy nim rzepak i bardzo ładnie to wychodzi tylko jak mało nasion już jest to trzeba je nagarniać, bo rozsypuja się po calym siewniku a siejemu co drugą redlice. Kiedys mieliśmy Poznaniaka i Amazone dużo lepiej sieje, równonierniej i są lepsze wschody po nim. Bardzo polecam te siewniki ;)

#12 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 12 maj 2008 - 10:45

amazone Wyjasni ktoś z czego wynika ta niesamowita jakość siewu ZBOŻA przez amazonke? Prosty siewnik składa sie z koła napedowego, skrzyni (łopatkowa w amazonce i zębata w starym poznaniaku) i wałka wysiewającego. Osobiście mam wieksze zaufanie do skrzyni zębatej w poznaniaku. Zgodzę sie że amazonka ma lepszej jakości materiał i powłoke lakiernicza i wygodniejszą obsługe ale to nie wpływa bezpośrednio na jakość siewu. Argument że jest bardzo dużo siewnikow amazone i są popularne to skomentuje może tym że w polsce jest bardzo popularny polonez i daevo lanos

#13 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 12 maj 2008 - 13:55

amazone Bo mp: w poznaniaku rolki wysiewające kręcą sie płynnie a anazone przerywanym ruchem.

#14 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 13 maj 2008 - 09:08

amazone i to niby zaleta? Hmm jakiś argument to jest, niezrozumiały dla mnie ale jest

#15 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 19 maj 2008 - 19:13

amazone Dołączam się do klubu ludzi uszczęśliwionych cudem Amazone... ja od jakiś dwóch lat nie mogę znaleźć odpowiedzi dlaczego ruch przerywany daje lepszą jakość siewu... :) ( D7 super s na talerzach)
all rights reserved

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 maj 2008 - 20:28

amazone mój famarol też tak ma i wcale nie jest super :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 maj 2008 - 07:13

amazone Ale jakby twój famarol nazywałby się amazone, to już byłoby super :) - w końcu byłby to amazone :) .

Mimo że twój famarol ma góra 10 lat, a amazone około 20 ( D9 robia od kilku ładnych lat, a przedtem pare ładnych lat tłukli D8 ) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 maj 2008 - 09:57

amazone ciekawe co ja wam powiem za pol roku? jak kupowalem zestaw to w zyciu wczesniej nie widzialem na oczy firmy NODET, ale wygladal ladnie i byl nabudowany wiec dalem sie skusic,
teraz odpalilem w nim wszystkie bajery i zobaczymy jak to bedzie na placu boju, pojdzie i rzepak i pszenica i jeczmien, poki co to moge wam powiedziec ze jest duzy i tyle oraz ze w porownaniu do poznaniaka to ma astronomicznie wieksza przestrzen pomiedzy lejkami wiec nie powinien sie zapchac a to mi bardzo przeszkadzalo w poznaniaku.
Duzo osob pisze o wschodach w poznaniakach - ten moj z 78roku chodzil dobrze, jak tylko odpowiednio wydluzylem łącznik górny tak zeby siewnik byl porzadnie odchylony to mialem posiane rowno i nawet tyle ile chcialem - udalo mi sie nawet wysiac 4.2kg rzepaku, bez zmiany kol zebatych w skrzyni wiec uwazam ten wynik za dobry,
w tym roku bede chcial na probe posiac 3kg rzepaku - ciekawe co z tego wyjdzie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#19 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 23 maj 2008 - 15:59

amazone jak dla mnie amazone to siewniki jak wszystkie no może trochę wystją ponad przeciętne ale nie dużo
do ich zalet to zaliczyłbym to , że
-nie zapychają sie jak mówił YACENTY
-prosta budowa skrzyni przekładniowej tam sie nie ma co psuć oprócz tych trzech łożysk ale nie widziałem amazona z niedziałającym łożyskiem
-redlice są wykonane z dobrej stali szlifierka ich łatwo nie bierze czyli ładnie idą w ziemię i sie nie tępią
- cały siewnik wykonany z grubej blachy
-duża dokładność wysiewu my siejemy nawet koniczynę, rzepak i len i jest ok.

do peres100 - amazon może zardzewieć nasz po kupieniu miał całą skrzynię zardzewiałą na dnie - ale żywica, farba i teraz można wode wozić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 maj 2008 - 09:41

amazone Wueska nie zgodze sie z tobą że w tej skrzyni nie ma sie co psuć. Składa sie ona z łożysk, kółek krzywkowych i łopatek odbierających moment.Nie popsują sie prakycznie tylko te kółka krzywkowe z tworzywa. Łożysko jedne u mnie padło wynikiem czego był siew pola w kratke. Jest to o tyle denerwujące że bardzo trudne do wyłapania. Ja zauważyłem dopiero jak zboże powschodziło. Jedne łożysko kosztuje około 400 zł. Dodatkowo przy montażu pękła mi ta łopatka aluminiowa na szczęscie udało sie pospawac bo kupić nowej nie byłem w stanie. W oficjalnym katalogu nie ma oznaczenia i nie było możliwości zamówienia. Oprócz tego te łopatki maja już bardzo duży ubytek w miejscu styku z kółkiem krzywkowym, w związku z czym zmniejsza sie maksymalna ilość możliwa do wysiania. Co chodzi o wschodzy i równomierność siewu zboża nie widze różnicy miedzy amazonkiem a starym poznaniakiem. Na plus u amazonki jak dla mnie to szerokość w porównaniu ze starym poznaniakiem i pojemność skrzyni.

Dodaj odpowiedź