Sebastian

zgarniacze obornika

Polecane posty

Hvb3000    7

Szkoda pracy. Jak nie jest z "kwasówy" to zawsze będą problemy, lepiej ciągnikiem lub ładowarką wygarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja bym polecił szynowy(liniowy)mój sąsiadma taki,sprawuje sie super,praktycznie jest bezawaryjny,nie pożałujesz jak go kupisz,a co do liny to mysle ze lepsza bedzie stalowa,jakoś do plastikowej nie mam przekonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

nie na darmo mówi się "twarde jak stal" ;);)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

panowie jesli chodzi o zgarniacz obornika to nie ma lepszej maszynki jak zgarniacz hydrauliczny z prasa na koncu to jest bezobsługowe bezpieczne bo zadna lina si enie urwie i nie stworzy zagrozenia przy pracy. jest on troche drozszy ale jamam i palcem nie dotykam no moze tylko włacznik firma alfalaval


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mi np. by nie odpowiadał, bo raz, że psuje jakisc obornika a dwa ze p korytarzu gnojowym chciałbym chodzić a w tzw. 'KRECIE" nie da się... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

To normalne że hydrauliczny jest lepszy ale chodzi o kase. Z tym zagrożeniem to nie przesadzajmy,lina nie może się urwać bo np. o średnicy 12 mm ma wytrzymałość 10 ton(wątpie żeby przekładnie to pociągneła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja muszę założyć hydrauliczny(innego nie dam rady) tylko ile taki może kosztować?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

moj kosztowła 25 tysiecy na obore 33 metrów. pavel jak psuje jakosc obornika?? własnie nie psuje bo obornik jest wypychany od dołu i sie nie spala. na koncu jest sprasowany. siła wypychu jest 8 ton tłoka od prasy wiec niejest to mało. ciagniesiłwonik jeden cała obore i hałde wypych od dołu do góry ze hej. jedyna wada to cena w porównaniu z lina. ja znam prypadki zelina sie przerwała i przeleciała koło głowy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

"włąsnie sie nie spala"? no myslałem ze obornik musi się przepalić, struchleć-a obornik po krecie zakwasza ziemie bo ciągle prusza kopiec i nie zdaza przegrzac się obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ Pavel po hydraulicznym jest sporo mniej gnoju i jakość jest OK ale nie jest tak że on będzie pchał nie wiadomo ile ja od swojego odgartuje turem 2x / tydzień przy -30 jak zamarznie wypchany to nieraz nie dawał rady wypchnąć

 

mam alfa laval od 1996 roku teraz musze wymienić prase bo powycierały się blach i tłok mi blokuje 8000 zł sru i nie ma

 

 

@ atomik masz z klapą w tłoku z góry mocowaną czy ten z boku z tą szyną ???

 

Mój nawalał wiele razy i nawet wczoraj sią popsół i dzisiaj musiałem taczuszką wywozić :angry: ale już zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam z szyna z boku narazie jest ok


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
@ Pavel po hydraulicznym jest sporo mniej gnoju i jakość jest OK ale nie jest tak że on będzie pchał nie wiadomo ile ja od swojego odgartuje turem 2x / tydzień przy -30 jak zamarznie wypchany to nieraz nie dawał rady wypchnąć

 

 

czyli nie jest taki zaraz bezobsługowy, wiem że trzeba odgarniać widziałem sporo takich Kretów w pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mój sąsiad ma hydrauliczny też alfa laval na ok. 85sztuk i nie odgarnia obornika, całym rokiem kret sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

noja tez nie odgarniałem jeszcze obornika bo dawał rade i zmia tez.musi byc tylko przy prasie jak si emontuje kratka odprowadzajac gnojówke bo jak bedzi jej duzo i zamarznie to moze tlok skrzywic


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja tak jak napisałem odwalam jest jeszcze 1 rzecz jaką masz szerokość zgarniaka bo ja mam chyba 60 cm

 

Jak był nowy to faktycznie lepiej pchał ale wtedy był siłownik o większej średnicy ale nie wytrzymał tego aż tłoczysko się wygieło i teraz mam 2 siłownik o mniejszej średnicy ale za to szybciej pracuje

 

Możliwe że te z tą szyną są lepsze ja teraz też na taką prase będe zakładał

 

W okolicy wszyscy co mają takie zgarniaki to odwalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

własnie-ostatniej wystawy spotkałem sie ze zgarniaczem na dwa siłowniki-jak twierdził producent klapka sie wyginała na jednym. pytałem sie jaki boze byc maksymalny na szerokosci to odpowiedzieli, że 75cm, o najweższy nie pytalem, ale wiem ze mój kolega ma taki 45cm szeroki

 

@piootr to na co ty masz jak nie na szyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja mam zwykły linowy dwie liny w powietrzu są a kanałem idą widły zapłaciłem za niego 4tyś jestem zadowolony lepszy taki niż łapami wywalać. pracuje on u mnie na 30 metrach. pozdrawiam


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no wiem, że ten jest z szyną, ale w koncu nie wiem jakiego Ty masz myslałem, że innej opcji nie ma hydraulicznego (nie licząc delty). to jak się zamyka z góry to jakis inny siłownik jest?

 

tak jak na załaczonym obrazku na tamtej stronce chodzi mi tez o nową wersje, która ma dwa siłowniki po obu stronach kanału, bo ta klapa sie inaczej wiginała-to lepsze nie bardzo widocznie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to jest przekrój boczny bo troche ciężko sie połapać?? ale już mniej więcej wiem o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Ja mam zwykły linowy dwie liny w powietrzu są a kanałem idą widły zapłaciłem za niego 4tyś jestem zadowolony lepszy taki niż łapami wywalać. pracuje on u mnie na 30 metrach. pozdrawiam

mój wujas ma dokładnie zrobiony jak opisales.. tyle ze on sobie go sam zrobił.

ale juz ma w planach kupic nowy...no zobaczymy.

i masz racje lepszy najgorszy wyciąg niz widłami machac :lol:

  • Like 1

"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj