Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:23

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli chodzi o ręke to zapytam czy na bank ale raczej tak. Raczej byśmy nie dzielili dawki na dwie przy pryskaniu na chwasty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 20:59
  •  

#1022 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:24

Opryski rzepaku i innych oleistych Z tego co wiem to galery nie wolno mieszać z gramicydem.

#1023 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 05:27

Opryski rzepaku i innych oleistych galera na wiosne zabierze Tobie 1 tone z każdego ha więc koszt wychodzi dość duży

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 05:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Galera plus Graman tak. Tylko wtedy źle działa na chwasty.

#1025 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 22:52

Opryski rzepaku i innych oleistych Wy nie macie naprawdę co z pieniędzmi robić. Przecież robak jak przyleci i nawet złoży te jaja to zanim coś z nich da muszą minąć 3-4 dni, tyle przymrozek je załatwia. My mamy co kilka dni nad ranem -1; -2 więc nawet z odżywkami nie ruszamy bo te przymrozki za często występują...

#1026 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 21:55

Opryski rzepaku i innych oleistych zakupiłem galere czy ona ma tak silne działanie że może zabrać aż 1 tonę ziarna ?

#1027 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 07:29

Opryski rzepaku i innych oleistych Oj gadają głupoty.

#1028 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 31 marzec 2012 - 07:33

Opryski rzepaku i innych oleistych no nie wiem ja mam bardzo złe doświadczenia z galerą dlatego od dwóch lat nie chcę jej wogóle widzieć jako herbicyd jest kiepska słabo działa zależy jeszcze jakie chwasty masz na polu ale ogólnie słabo po drugie tak jak pisał kolega garek coś tam ziarna zabierze rzepak zachowuje sie po niej inaczej

Thug

#1029 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 16:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Robicie jakąs propagande z ta galera.Jak nie trafi po zabiegu na przymrozki to wszystko jest ok. Po za tym nie ma żadnej alternatywy na wiosnę . Niestety płac i płacz, i pryskaj. :o

#1030 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:20

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam pytanie muszę część rzepaku przesiać na jesień była stosowana galera i matazanex oraz agil w dawce 1.3 l + olejan jak dobrze pamiętam i był stosowany brasifun, czy mogę to tylko głęboko przedrapać i zasiać jęczmień czy muszę to koniecznie orać ??

Edytowany przez rafto, 31 marzec 2012 - 20:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 31 marzec 2012 - 20:21

Opryski rzepaku i innych oleistych to nie propaganda tylko opisałem swoje doswiadczenia nikomu nie polecam i nie odradzam pozdrawiam

Thug

#1032 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 31 marzec 2012 - 20:50

Opryski rzepaku i innych oleistych ja po galerze nie widziałem by coś z rzepakiem się działo,natomiast po foxie tak, przebarwienia, po zwijane liście, a nawet wypalone dziury w liściach.

#1033 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 07:39

Opryski rzepaku i innych oleistych ale jak się trafi przed przymrozkiem z Galera to mozna stracić rozgałęźienia i zostanie tylko pęd główny.

#1034 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:22

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy oprysk Caryxem lub TEBU przy takiej pogodzie jaka mamy za oknem na podkarpaciu coś da? Czy wstrzymac sie i opryskac az po świętach i czy pryskać na chowacza. Zamierzam dać dopiero druga dawkę N w tym tygodniu pierwsza poszła 10.03 w ilości 200 saletry + 200 siarczanu amonu.

#1035 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Jeśli rzepak ozimy był pryskany metazachlorem(2l)+chlomozon(0,2) ,to czym teraz opryskać rzepak jary,dodam że na jesień będzie siany jęczmień,myślałem o galerze ,tylko na opakowaniu nie ma nic o komosie.

#1036 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 16:47

Opryski rzepaku i innych oleistych Czym zamierzacie polecieć na chowacza?

#1037 Share mm

mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:30

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja pryskałem na chowacza 24-03 Proteusem 0,6l/ha

#1038 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 08:10

Opryski rzepaku i innych oleistych

Czy oprysk Caryxem lub TEBU przy takiej pogodzie jaka mamy za oknem na podkarpaciu coś da? Czy wstrzymac sie i opryskac az po świętach i czy pryskać na chowacza. Zamierzam dać dopiero druga dawkę N w tym tygodniu pierwsza poszła 10.03 w ilości 200 saletry + 200 siarczanu amonu.

Zabieg Caryxem, można przeprowadzić przy trochę niższej temperaturze niz np. Tebu, nawet juz od 5-6 C. Ja bym jednak zaczekał do temperatur w okolicach conajmniej 8-10 C i dopiero wtedy zrobił zabieg. Jeśli chodzi o chowacza to przede wszystkim pytanie czy ten zabieg juz jest konieczny a to mozna określic po ilości owadów w żółtych nazyczniach. Decyzja o zabiegu powinna być oparta o monitoring, warto jeśli Pan nie ma kupić żółte nazczynia rozstawić na brzegach pola (ok 10-15 m od brzegu) wlać wody razem z płynem do mycia naczyć i codziennie liczyć owady chowacza, które tam wpadną. Szczegóły do znalezienia np. www.ihar.edu.pl/szkodniki. Biorąc jednak pod uwagę obecne temperatury to równiez z tym zabiegiem bym się wstrzymał. Jest zimno i owady na pewno sa mniej aktywne. Jeśli będa temperatury ok 8-10 C wtedy można połączyc oba zabiegi bez konieczności dwukrotnej jazdy po polu.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#1039 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 kwiecień 2012 - 08:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Może głupie pytanie, może nie - ale średnia dobowa powyżej 8-10 czy wystarczy jak w południe mamy taką temperaturę a w nocy może spaść nawet do 2-5?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:43

Opryski rzepaku i innych oleistych W Caryxsie chlorek mepikwatu powinien podziałać na skracanie, ale metkonazol nie podziała w takiej niskiej temperaturze, czyli działania grzybobójczego nie będzie.
Dodatkowo obawiałbym się, co się stanie, jeśli wystąpi przymrozek ?
Ja lepsze rzepaki opryskałem tydzień temu, 30 ha słabszego wypadałoby pryskać teraz, ale zostawiam Caryx na jesień, a opryskam Alertem jak się cieplej zrobi.