Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#8201 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 20:22

Musisz jak się tylko da oszczędzać wodę w glebie. W zeszłym roku kto za pługiem puścił siewnik ten wygrał. Oczywiście przy przerwanym parowaniu ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 23:22
  •  

#8202 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 20:26

dobra a teraz czym go skrocic i czy przy takiej suszy mozna wgl skrocic rzepak ? ale rosnie idzie w gore ale nierownomiernie

#8203 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 20:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Stosowal ktos granulowany wapniak kornicki poglownie na rzepak, od ilu lisci mozna podac planuje z 300kg na ha od 6 lisci?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają! zobacz »

•  

#8204 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 20 wrzesień 2016 - 21:44

Granulowany to on jest do momentu wsypania do rozsiewacza..Stosowanie pogłowne wapna mim zdaniem nie ma sensu,zanim ulegnie rozkładowi rzepak go nie pociągnie ,a po wiosennych roztopach zostanie wypłukany.Raczej można przez to uszkodzić rzepak.

W ubiegłym roku zasiałem niecałe 3 kg na ha ,pól areału była ok(50 na m2), druga połowa miała bardzo słabe wschody (20-25 szt /m2)-średni  wynik 4,2 t/ha.Niektórzy zasiali po 5 kg a mieli to samo,ale z 2 ha.Odnośnie azotu pod rzepak.Rzepa jak każda rośina potrzebuje azotu do wzrostu. Jezeli gleba jest zasobna w ten składnik to nie trzeba go podawać dodatkowo,dopiero wiosną. Należy tez pamiętać,że ścięta przyorana słoma pociągnie z gleby do 50kg azotu ,które nalezy uzupełnić inaczej rzepak będzie marny.

#8205 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 21:55

Opryski rzepaku i innych oleistych Czym zwalczyć krzywoszyj polny w rzepaku?

#8206 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 wrzesień 2016 - 21:58

zastosowałem dziś na rzepak który ma do 5 liści własciwych 0,31l Caryx + 0,6l Tebu + chloropiryfos + deltametryna + siarczan mg ciekawe jak sobie caryx z tebu poradzi, obsada mała 20-35 roślin także powinni sobie dać radę. Temp w najcieplejszym momencie dnia ok. 16st.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#8207 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 22:01

a jak rzepak w 60-70%ma 3-4 liscie a reszta albo 2 wlasciwe albo 2 pierwsze to jest juz sens skracac czy poczekac troche? planuje caryx0,5l/ha i tebu 0,5l/ha

a jak rzepak w 60-70%ma 3-4 liscie a reszta albo 2 wlasciwe albo 2 pierwsze to jest juz sens skracac czy poczekac troche? planuje caryx0,5l/ha i tebu 0,5l/ha

#8208 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 04:26

zastosowałem dziś na rzepak który ma do 5 liści własciwych 0,31l Caryx + 0,6l Tebu + chloropiryfos + deltametryna + siarczan mg ciekawe jak sobie caryx z tebu poradzi, obsada mała 20-35 roślin także powinni sobie dać radę. Temp w najcieplejszym momencie dnia ok. 16st.

dlaczego 0,31 caryxa  a nie naprzykład 0,3 albo 0,32

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#8209 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 06:59

Opryski rzepaku i innych oleistych Z pewnością tyle miał danego środka i nie chciał dokupić.

#8210 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 07:01

W przypadku caryxa producent zaleca żeby przynajmniej 50% plantacji miała 4+ liści, i zaleca dzielić na dwa zabiegi. W przypadku np toprexa to doradcy zalecają nie czekać tylko pryskać bo nie szkodzi nawet na rośliny od 1 liścia właściwego. Ja bym poczekał aż te 70% będzie miało przynajmniej 4 liście.

U nas na pełnym słońcu jest 18 stopni, ochłodziło się przecież mocno! W nocy wczoraj było 5 stopni!

Chloropyrifos nie zwalczy śmietki w dawce 0,9. Prędzej litr, ale aby wydłużyć działanie można dać więcej. Chociaż na razie zimno więc nie będzie szkodników, ale jak się jedzie z czymś to robaka zrobiłabym mimo wszystko :)

Uwaga na mokre rośliny! Fox lubi przypalić!

Bardziej mi chodziło o to że czytając to w różnych miejscach w różnym czasie można to źle interpretować, czy ktoś będzie wiedział za tydzień czy rok że temperatura w tym dniu uległa gwałtownemu ochłodzeniu.

Co do dawki tak zalecana to 1l/ha na śmietkę tutaj masz racje, jednak ekonomicznie dobrze działa nawet 0,9 na większość szkodników, ja osobiści zmniejszałem dawkę i na śmietkę też ładnie działało. A z przekraczaniem dawki to nie działa tak że jak dowalisz połowę więcej to będzie dłużej działać proporcjonalnie do zwiększonej dawki.

Rzepak prawie w całości powschodził, zaopatrzyłem go w żółte naczynia i po 4 dniach pojawił się pryszczarek kapustnik ponad 20 szt/4 dni. Jest on szkodliwy jesienią? Pryskać?

Jeśli sam pryszczarek jest w naczyniu to nie jest powód do pryskania, bo on jest praktycznie nieszkodliwy jesienią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8211 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2016 - 10:50

dlaczego 0,31 caryxa  a nie naprzykład 0,3 albo 0,32

wyczuwam złośliwość w Twoim poście, tak jak kolega wcześniej pisał poprostu średnio wyszło 0,31 i tak starałem się podzielić środek.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#8212 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 14:18

Ja wczoraj rzepak opryskałem tebu 1l + ekolist rzepak 3l + siarczan magnezu 8kg . Martwi mnie to czy tebu da rade dobrze przychamować do ziemi rzepak bo zawsze skracałem tebu + stabilan ale wczoraj akurat w sklepie nie było stabilanu i musiałem jechać samym tebu . Jak będzie strasznie go bujać to pojade drugi raz albo stabilan allbo ten caryx ale chyba tańszą wersje wybiore . 

Edytowany przez SawekBraczyk, 21 wrzesień 2016 - 16:30.

#8213 Share bamberool

bamberool

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 18:03

Opryski rzepaku i innych oleistych I

Edytowany przez bamberool, 21 wrzesień 2016 - 18:08.

#8214 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 18:49

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie czy mogę połączyć agila z tebu+ odżywka bor mangan czy raczej nie łączyć

#8215 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Mam zamiar jechac w piatek skracanie, odzywki i dac delcaps. Cos dorzucic do niego tydzien temu dursban.

#8216 Share asmodan28

asmodan28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 20:17

No i masz babo placek.

Jakaż gangrena miejscami (place po 5m.kw) zwija mi rzepak.

Co to znowu za dżuma jest ?

Proszę was o info.

Załączone miniaturki

• IMG_0930.JPG
  • IMG_0931.JPG
  • IMG_0932.JPG

#8217 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 20:32

Opryski rzepaku i innych oleistych https://www.agrofoto...74-rzepak-ozimy molibden mam podobnie juz kupiony z borem, mocznikiem i siar-mag bedzie kop

#8218 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 20:38

No i masz babo placek.

Jakaż gangrena miejscami (place po 5m.kw) zwija mi rzepak.

Co to znowu za dżuma jest ?

Proszę was o info.

umnie się zwija tak gdzie poszłą podwojna dawka doglebówki i poczwórna insenktecydu

#8219 Share areknn

areknn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 21:54

Ja wczoraj rzepak opryskałem tebu 1l + ekolist rzepak 3l + siarczan magnezu 8kg . Martwi mnie to czy tebu da rade dobrze przychamować do ziemi rzepak bo zawsze skracałem tebu + stabilan ale wczoraj akurat w sklepie nie było stabilanu i musiałem jechać samym tebu . Jak będzie strasznie go bujać to pojade drugi raz albo stabilan allbo ten caryx ale chyba tańszą wersje wybiore . 

a w jakiej dawce dawałeś stabilan z tebu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8220 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 22:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Dlaczego odrazu nie dajecie caryxa, później to już wam caryx nie dodusi do ziemi.