Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#4301 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:12

Stosując strobiluryny czyli Pictor, Acanto, Amistar trzeba mieć na uwadze, że rzepak może być dłużej zielony i trzeba czekać z koszeniem, wiem bo w tamtym roku stosowałem amistar i Pictor, a cena leci z każdą godziną.... Gość który mi sprzedawał mówił aby stosować to wcześniej nawet przed kwitnięciem lub na samym początku ale wtedy nie współgra to z zabiegiem na szkodniki łuszczynowe.

dłużej zielony bo zdrowszy łan i dłużej zieleń trzyma. a jak chorubstwo sie wpakuje to i szybciej obeschnie.

_______
KIEDY WYCOFALI ALERT ? bo w zeszłym roku tym kropiłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 12:55
  •  

#4302 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:59

Opryski rzepaku i innych oleistych Alerta 375SE w rzepaku to niby juz kilka lat temu wycofali bo ponoć szkodliwy dla pszczół. Jednak kiedyś słyszałem, że ponownie otrzymał rejestracje ale w tamtym roku jak chciałem go kupić to w każdym sklepie mówili, że dawno wycofany i nigdzie go już sie nie kupi. A ty go normalnie kupowałeś czy z kwitkiem o aktualnym szkoleniu? W ogóle dziwne że go dostałeś, a na opakowaniu miał rejestracje na opadanie płatka?

#4303 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 11:43

Opryski rzepaku i innych oleistych kiedy dokładnie trzeba pryskać? kiedy zacznają opadać pierwsze płatki czy jak już będą oststnie spadać? Pytam bo ojciec nigdy nie pryskał a w tamtym roku spaliłem temat bo musiałem wyjechać! No a straty były naprawde spore! więc w tym roku chciałem tego dopilnować! Więc w której fazie opadania pryskać?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4304 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 12:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Pełnia kwitnienia czyli opadanie pierwszych płatków, jak nieco wcześniej zaczniesz też sie nic nie stanie, spóźnienie i opryskanie kiedy wykształcają sie łuszczyny spowoduje sporo słabsze działanie na zgnilizne twardzikową, a nieco lepsze na czerń wiec nie warto spóźniać. Ja wjeżdżam jak już naprawdę jest bardzo żółto bo pryskanie zajmuje mi kilka dni bo pryskać można tylko wieczorami i to też jest najlepszy moment na insektycyd. Pictorem i pochodnymi od zielonego pąka do początku fazy kwitnienia jak mocno spóźnisz to będziesz długo czekał aż dojrzeje.

Edytowany przez grego, 10 kwiecień 2014 - 12:07.

#4305 Share honker

honker

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 13:28

Opryski rzepaku i innych oleistych a czy moge jeszcze opryskać mocznikiem 10kg plus siarczan 10kg plus bor i nawoz pk wszystko w 200 litrach wody na ha gdy pojedyńczo zaczyna kwitnąć na słabszej glebie, czy sobie darować?
linux, don't be afraid penguin!

#4306 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 13:40

Opryski rzepaku i innych oleistych Dzięki za info więc będę musiał w tym roku tego przypilnować ;) Może zagadam z kumplem i wpadnie mi tym swoim samolotem opryskać 28m robi swoje :D

#4307 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 15:59

Opryski rzepaku i innych oleistych tak sie zdaje ale kazdy srodek na rzepak jest z przewaga tebukonazol,i wes tu byc madry i opryskaj inna substancja jak ich jest bardzo mało;p

#4308 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 16:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Ludzie pryskają Acanto + tebukonazol w chwili opadania pierwszych płatków kwiatowych tak samo jest z Amistarem Xtra, czemu Pictor zalecany wcześniej jeśli strobi słabsze od pozostałych dwóch (tak myślę) boscalid tak trzyma? W planach ma iść Pictor na opadane płatki.

#4309 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:24

Opryski rzepaku i innych oleistych to dlaczego stosujesz Pictor?

Edytowany przez milanreal1, 10 kwiecień 2014 - 21:15.
cytowanie poprzedniego posta

#4310 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:26

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja różne już opinie i zalecenia czytałem odnośnie stosowania pictora i o ile kiedyś zalecali wczesne stosowanie to ostatnio właśnie coraz częściej spotykam termin w pełni kwitnienia czyli na opadanie. W tamtym roku sprzedawca przestrzegał mnie aby stosować go wcześnie bo będę rzepak kosił we wrześniu :lol: ale i tak go dosuszałem więc nie wiem jak to wyszło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4311 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:46

Opryski rzepaku i innych oleistych Wolę nie dosuszać,ale pal go licho pójdzie na opadanie. U nas rzepaki u większych bambrów co skupuja zboża/raps to koszą strasznie późno.

@anto a czemu nie?

#4312 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie mam pytanie miałem pryskać na zielonego pąka dursban 0.6l + 0.05l cyperkil max. + 3kg mikrokomplex + 0,3l tytanit +1kg bor. Lecz słodyszka brak? znalazłem 2 sztuki i to takie niemrawe. Więc dursban i cyperkil odpada ,a rzepak za max 10 dni będzie kwitł moge dać na opadanie mikrokomplex, tytanit i bor?

#4313 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:37

Opryski rzepaku i innych oleistych bor trzeba zastosowac przed kwitnieniem.
jeśłi zastosujesz na kwiat, to moze powodować negatywne efekty uboczne np krótsze czy niewypełnione łuszczyny.

Edytowany przez nunu85, 10 kwiecień 2014 - 19:39.

#4314 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:01

Opryski rzepaku i innych oleistych U nas ci co mają kontraktacje lub magazynują też późno koszą reszta to istny wyścig kto pierwszy na skup dojedzie. Gdzieś czytałem, mocznik dany dolistnie na opadanie korzystnie wpływa na łuszczyny, a nawet na fungicydy bo sie kropla lepiej zachowuje czy coś podobnego, słyszał ktos o czyms takim i ile tego mocznika by dać?

Edytowany przez grego, 10 kwiecień 2014 - 20:05.

#4315 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:16

Panowie mam pytanie miałem pryskać na zielonego pąka dursban 0.6l + 0.05l cyperkil max. + 3kg mikrokomplex + 0,3l tytanit +1kg bor. Lecz słodyszka brak? znalazłem 2 sztuki i to takie niemrawe. Więc dursban i cyperkil odpada ,a rzepak za max 10 dni będzie kwitł moge dać na opadanie mikrokomplex, tytanit i bor?

tytanit i bor zbędny na opadanie, mikrokomplex w sumie też tak średnio potrzebny w fazie opadania płatków ale napewno nie zaszkodzi, podobno niektórzy eksperymentują z niewielką ilością azotu np. w formie mocznika
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4316 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:35

Opryski rzepaku i innych oleistych co do mocznika to robię stężenie 8%, faktycznie poprawia się jakość zabiegu, w zeszłym roku nie było żadnych objawów choroby ;)
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#4317 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:37

Panowie mam pytanie miałem pryskać na zielonego pąka dursban 0.6l + 0.05l cyperkil max. + 3kg mikrokomplex + 0,3l tytanit +1kg bor. Lecz słodyszka brak? znalazłem 2 sztuki i to takie niemrawe. Więc dursban i cyperkil odpada ,a rzepak za max 10 dni będzie kwitł moge dać na opadanie mikrokomplex, tytanit i bor?

Dursban długo chroni. Na Twoim miejscu pojechał bym dla świętego spokoju. U nas u wszystkich gospodarzy gdzie roślina już prawie gotowa do kwitnięcia rzepak jest po bokach popękany. Dziwne rzeczy w tym roku się dzieją. Za szybko rośnie i za słabo wypełnia tkankę?

#4318 Share pawelrol123

pawelrol123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:38

Opryski rzepaku i innych oleistych a co powiecie na taką mieszankę tebu 0,7l + topsin 1l

#4319 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:43

Opryski rzepaku i innych oleistych chodzi CI o mieszanke na płatek?

co do mocznika to robię stężenie 8%, faktycznie poprawia się jakość zabiegu, w zeszłym roku nie było żadnych objawów choroby ;)

tutaj chodzi bardziej o poprawę MTN-u rzepaku
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4320 Share pawelrol123

pawelrol123

Nowicjusz

• Members