Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozbiórka części stodoły i przedbudowa - przepisy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtek026

Wojtek026

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 październik 2016 - 11:44

Mam oborostodołę w nie najlepszej formie kryta eternitem, konstrukcja dachu już się rozlatuje, mniejsza połowa tej stodoły to murowana z pustaka obora ze stropem i jedno zapole obmurowane bez stropu, chciałbym rozebrać tą część budynku którą stanowi sama drewniana stodoła z murowanymi słupami, a na części która była oborą i jest murowana zrobić nowy dach i najlepiej zmienić konstrukcję dachu na jednospadowy, teraz pytanie jak to wygląda zgodnie z przepisami, oraz czy takie przeróbki bez zgłaszania tego nigdzie to jakie sankcje za to mogą grozić, oraz czy sama rozbiórka części stodoły musiała by być zgłaszana, czy gdybym na pozostawionej części nie zmienił konstrukcji dachu to było by prościej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozbiórka części stodoły i przedbudowa - przepisy Dzisiaj, 08:05
  •  

#2 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 październik 2016 - 11:56

mam podobnie, z tego co się orientowałem, to w obecnym stanie prawnym najlepiej jak się coś zawali, bo możesz wtedy zgłosić odbudowę, i możesz użyć innych materiałów niż oryginalne, ale i tak przeznaczenie obiektu powinno być te same, remont to z zasady musisz zachować przeznaczenie, i materiały użyte mają być te same lub odpowiedniki... wiadomo nikt Ci nowego eternitu nie każe kupować,

prościej wybudować coś na nowym miejscu z projektem typowym, bo architekci też sobie liczą...

#3 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 09 październik 2016 - 13:03

Rozbiórka części stodoły i przedbudowa - przepisy normalnir musisz zgłosić tak jak pozwolenie na budowę czyli architek geodezja i starostwo i jeszcze w gminie na dzisiejszy dzień z niczym już nie ma żartów ja tak robiłem i jeszcze miałem kontrolę ktoś zglosil

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 09 październik 2016 - 13:26

Rozbiórka części stodoły i przedbudowa - przepisy Chyba żeby pomóc w zawaleniu,a ktoś by wypisał na to papiery ........

#5 Share Wojtek026

Wojtek026

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 październik 2016 - 13:48

to jakby się jakaś ściana wychyliła czy dach wygioł bardziej to można zgłosić i rozebrać te pół budynku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 09 październik 2016 - 16:24

Rozbiórka części stodoły i przedbudowa - przepisy Rozbiórka -zgloszenie. Zmiana elementów konstrukcyjnych-pozwolenie na budowę. Nawet jak tylko wymieniasz elementy konstrukcyjne to chyba zgłoszenie nie wystarczy. Wszystko sprowadza się do tego jakich masz sąsiadów :) Nadzór budowlany sam z siebie nie przyjeżdża. Jak ktoś zakabluje i wyjdzie, np.: ze cos wymagało pozwolenia na budowę, a Ty tego nie dopelniles, to czeka Cię legalizacja samowoli budowlanej, co kosztuje od cholery, albo nakaz rozbiórki. To samo chyba jeśli tylko zrobiłeś zgłoszenie, a powinno być pozwolenie. Zadzwoń do starostwa to Ci dokładnie powiedzą co i jak.