Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzy24    2

Słuchy chodzą,ze malna jesienna może nie być skupywana... Ile w tym prawdy??? Nie wiem,ale coś jest na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, galan99 napisał:

Słyszałem że skupy wola jesienną skupić niż letnią .

po 1,80 maja zamiar

Dnia 3.07.2018 o 13:22, seba25 napisał:

Okolice Biłgoraja wczoraj 1.60zł

i co rwą za tą cenę ?

w kieszeniach pewnie kasy maja do cholery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaLub    83

A agrobiznesie wczoraj słyszałam, że czekają na jesienną, a od kolegi, że może być problem ze sprzedażą. W tym wypadku raczej skłaniam się niestety ku drugiej wersji. :-( szczęście w nieszczęściu, że w tamtym roku zsczęliśmy karczować maliny bo zmieniamy charakter produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaLub    83
11 minut temu, galan99 napisał:

A na co zmienić na jaką produkcję zboża tylko zostają .

My akurat nawiązaliśmy współpracę z przedsiębiorstwem przetwarzającym warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lst po 1,80 zł/kg. Kraśnik podobno do soboty nie skupuje już. Ja akurat słyszałem, że jesienna mają kupować po 50 gr. Ile w tym prawdy to nie wiadomo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

I h*j niech będzie i po 0.50 groszy ja mam jej 0,30 ary  ale jak wykarczują duże plantacje to może będzie z 1 rok po lepszej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

widze ze kazdy slyszal o tej bajce ze maja nieskupowac albo ze za grosze u mnie to samo dzis po 1,7 jesiennej nawet nie startuje schnie  susza na 5 klasie masakra u brata na 2 klasie maliny jak marzenie ale co z tego jak bezcenna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
Dnia 5.07.2018 o 21:09, galars19 napisał:

widze ze kazdy slyszal o tej bajce ze maja nieskupowac albo ze za grosze u mnie to samo dzis po 1,7 jesiennej nawet nie startuje schnie  susza na 5 klasie masakra u brata na 2 klasie maliny jak marzenie ale co z tego jak bezcenna 

Tak te uje wszystko z łaski dla nas robią. Mówią że nie potrzebne, a jak taka np czarna malina była słabo zbywalna to po 2,5  wyczyścili co było do wzięcia.. esienna też będzie nie potrzebna ale z litości wezmą, co by czasem drosophila suzuki na plantacjach się nie zasiedliła.

Za truskawke pewnie ostatni rok zapłacili. 

agrest 0,3-0,5 zł i kupili niewiele, czarna 0,3 zł i większość na polu została, czerwona zaczęli od 3 zł, skończyli na 0,7 zł i full na polu u ludzi, może po 0,4 wyczyszczą. Wiśnie już po całe 0,5 zł.

Mówi się że żydzi to naród wybrany, a tu jednak okazuje się że to Polak jest narodem wybranym.Szkoda, że tylko do uciech seksualnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Odnosnie malin mam 10a do skasowania 3 letnie . czy jak w ta susze wjade glebogryzarka w karpy nie rozwale jej ?chodzi o glebogryzarke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Jest taka opcja. Może rypnąć przekładnia lub co gorsze tryb w skrzyni ciągnika. Do takich prac wskazane optymalne uwilgotnienie gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, aezakmi666 napisał:

Odnosnie malin mam 10a do skasowania 3 letnie . czy jak w ta susze wjade glebogryzarka w karpy nie rozwale jej ?chodzi o glebogryzarke 

Panie tylko nie sadz Pan na tym agrestu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
19 godzin temu, aezakmi666 napisał:

Odnosnie malin mam 10a do skasowania 3 letnie . czy jak w ta susze wjade glebogryzarka w karpy nie rozwale jej ?chodzi o glebogryzarke 

Ja tak zrobiłem poprzedniej jesieni ale było dość mokro i glebogryzarce nic się nie stało. W suszę bym odradzał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, aezakmi666 napisał:

Odnosnie malin mam 10a do skasowania 3 letnie . czy jak w ta susze wjade glebogryzarka w karpy nie rozwale jej ?chodzi o glebogryzarke 

po co od razu jechać glebogryzarką .

najpierw bym skosił, zaorał a potem pociął to glebogryzarką

szkoda GLEBOGRYZARKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, najpierw to skosić i spalić albo tłuką skarczować. Potem wyorać i zbronować i zebrać sadzonki i ewentualnie potem glebogryzarka albo agregat.  Robiąc najpierw gryzałką to potem i tak wyorywać trzeba je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Żaden agrest pójdzie pszenica :) Odmiana Polka słaba trzeba coś zmienic bo choroby biorą  a właśnie jak to jest jak posieje pszenice na zaorane maliny to odbiją mi one ? Oprysk na chwasty na wiosne je spali czy będzie dziadostwo rosło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj