Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 4255 problem z wyświetlaczem

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kodek7

kodek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 20:46

Witam, 

Jakiś czas temu zauważyłem, że zarówno wskaźnik paliwa jak i wyświetlacz pokazują mi przekłamane wartości. Objawia się to tym, że prędkościomierz wyświetla mi przy maksymalnej prędkości prędkość 20-22km/h. Maksymalna prędkość WOM'u to jakieś 280 obr/min (na przekładni 540, przy opcji 1000 obr/min nie sprawdzałem ale ogólnie wartości nie są rzetelne). Z czujnikiem paliwa jest zupełnie odwrotnie otóż przy pełnym zbiorniku wskaźnik mknie daleko za skale czyli wprost odwrotnie, gdyż zawyża wartości. Jeśli chodzi o obrotomierz to wartości są raczej poprawne. Szperałem trochę po internecie w tej sprawie ale niestety nic nie znalazłem. Jeśli ktoś miał podobny problem bądź pomysł co może być przyczyną to prosiłbym o podzielenie się tym. Co prawda usterka ta nie uniemożliwia dalszej eksploatacji ale troszkę to jednak denerwuje (choćby tym, że nie można się sugerować wskaźnikiem paliwa).

Z góry dzięki za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 4255 problem z wyświetlaczem Dzisiaj, 08:44
  •  

#2 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 20:51

za duża rezystancja ale to tylko moje sugestie

ojj znów massey

Edytowany przez autoostrowski, 29 lipiec 2016 - 20:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 21:22

Czujnikom może pomóc czyszczenie. U mnie nie pokazywał w ogóle obrotów wom. Przemycie pomogło. Co do poziomu paliwa może przyjrzyj się temu mechanizmowi przy pływaku. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale może uszkodzeniu uległ ten drucik oporowy w środku. Przy każdym poziomie ci tak wariuje czy jak jest np. mało to pokazuje mniej więcej dobrze.