kodek7

Massey Ferguson 4255 problem z wyświetlaczem

Polecane posty

kodek7    0

Witam, 

Jakiś czas temu zauważyłem, że zarówno wskaźnik paliwa jak i wyświetlacz pokazują mi przekłamane wartości. Objawia się to tym, że prędkościomierz wyświetla mi przy maksymalnej prędkości prędkość 20-22km/h. Maksymalna prędkość WOM'u to jakieś 280 obr/min (na przekładni 540, przy opcji 1000 obr/min nie sprawdzałem ale ogólnie wartości nie są rzetelne). Z czujnikiem paliwa jest zupełnie odwrotnie otóż przy pełnym zbiorniku wskaźnik mknie daleko za skale czyli wprost odwrotnie, gdyż zawyża wartości. Jeśli chodzi o obrotomierz to wartości są raczej poprawne. Szperałem trochę po internecie w tej sprawie ale niestety nic nie znalazłem. Jeśli ktoś miał podobny problem bądź pomysł co może być przyczyną to prosiłbym o podzielenie się tym. Co prawda usterka ta nie uniemożliwia dalszej eksploatacji ale troszkę to jednak denerwuje (choćby tym, że nie można się sugerować wskaźnikiem paliwa).

Z góry dzięki za odpowiedź

za duża rezystancja ale to tylko moje sugestie

ojj znów massey

Edytowano przez autoostrowski

hubertuss    633

Czujnikom może pomóc czyszczenie. U mnie nie pokazywał w ogóle obrotów wom. Przemycie pomogło. Co do poziomu paliwa może przyjrzyj się temu mechanizmowi przy pływaku. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale może uszkodzeniu uległ ten drucik oporowy w środku. Przy każdym poziomie ci tak wariuje czy jak jest np. mało to pokazuje mniej więcej dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez brandon99
      Witam Serdecznie
      Od pewnego czasu borykam się z brakuącymi biegami w moim MF 6270. Biegi pojawiają się i znikają. Problem pojega na tym że podczas jazdy potrafi zgubić biegi zapala się kontrolka żółta alertu (przestaje jechać) albo co jest dość częste np. zatrzymam sią po czym nie mogę ruszyć, wciskam sprzęgło wrzucam biegi i nic, traktor anie rusz czy do tyłu czy do przodu i tak potrafi nawet do pół godziny. Zgaszę silnik włączę z powrotem i też nic,  poruszam parę razy dziwgnią do przodu i do tyłu i parę razy powciska pedła sprzęgła i zaskoczy.. I potem już działa, po jakimś czasie znowu to samo.. kolejnym problemem jest to że na zimnym na żółwia przełącza bez problemu, wystarczy że pojeżdżę trochę i koniec, nie ma wcale żółwia dopóki nie ostygnie.. oleje  i filtry zmianione. Co może być, który czujnik, może cewka albo elektro zawór. proszę o pomoc
    • Przez Tommek123
      Witam. Mam problem z massey Ferguson 6290. Z 2002 roku. 
      Problemem jest to ze gdy jade ciagnikiem 20-40 km/h i dotykam kierownicy nawet reke opre o kierownice wywala mi blad skrzyni biegow i ciagnik zwalnia. Trzymam reke na kierownicy wywala blad skrzyni biegów ciagnik zwalnia przerywa szarpie. Nie dotykam kierownicy ciagnik jedzie normalnie. I tak na okrągło. Nawet minimalny ruch kierownica sprawia ze ciagnik zwalnia. 
      Dziekuje za pomoc.
    • Przez djjanik
      Witam.  Mam problem z moim mf 4255. migają te kontrolki od rewersu?? Ta jedna miga 6 przerwa 2. Z tego co doczytałem to jakis błąd z czujnikiem obrotów?

Ponadto nie da sie wrzucić nawet biegu i ten rewers strasznie dziwnie się zachowuje tzn:
      Przykład nr 1 ( sprzęgło wciśnięte) 
      - rewers na "0" - nie da się wrzucić biegu ( ale jak sie dociśnie dźwignie biegów to ciągnik powoli toczy sie do przodu) 
      - rewers do przodu - analogicznie jak wyżej,
      - rewers do TYŁU - analogicznie jak wyżej,

Przykład nr 2 ( sprzęgło do góry)
      -rewers na "0" - nie da się wrzucić biegu ( ale jak sie dociśnie dźwignie biegów to ciągnik powoli toczy sie do przodu) 
      -rewers do przodu - analogicznie jak wyżej,
      -rewers do TYŁU - nie da sie wrzucić biegu ( ale jak się dociśnie dźwignie to ciągnik powoli toczy się do TYŁU)

Przykład nr 3 ( silnik wyłączony) - wchodzą wszystkie biegi 

Przykład nr 4 ( bez wciśniętego sprzęgła, dźwignia biegów na luzie) 
      Przełączenie rewersu z "0" do przodu - zero reakcji,
      Przełączenie rewersu z "0" do tyłu -  o dziwo widać reakcje na silniku ( dźwięk choćby był wrzucony bieg i traktor zaczynał ruszać ale stoi w miejscu) Jakieś pomysły co to może być, co sprawdzić, jak sprawdzić i co wymienić lub wyczyścić? 
    • Przez Szczepek81
      Poszukuje wentylator do nagrzewnicy do Masseya 8160 czy orientuje sie ktoś gdzie dostane taki używany?
    • Przez patryk945
      Pomocy, mam problem a polega on na tym że w ciągniki massey ferguson 6265 2002r świeci mi kontrolka blokady mostów i nie da się jej wyłączyć (świeci cały czas), lecz nie załacza sie wtedy blokada tylko swieci kontrolka, dziwne jest to ze świeci ona tylko na zającu (grupa biegów tzw.szosowe) gdy przełączymy na żółwia problem znika i kontrolka gaśnie A blokada włącza się normalnie przyciskiem i wtedy działa wszystko jak należy.Warto dodać ze przed kontrolną blokady sygnalizować zaczęła komtrolka ogólnego błędu na licznikach, który świeci do tej pory ale rzadziej się włącza.Komputer pokazał że to czujnik sprzęgła więc został on wymieniony na nowy A problem został.  Panowie pomóżcie bo nwm co to może być A ciągnik potrzebny do pracy. Może miał ktoś z was taki przypadek ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.