kodek7

Massey Ferguson 4255 problem z wyświetlaczem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kodek7    0

Witam, 

Jakiś czas temu zauważyłem, że zarówno wskaźnik paliwa jak i wyświetlacz pokazują mi przekłamane wartości. Objawia się to tym, że prędkościomierz wyświetla mi przy maksymalnej prędkości prędkość 20-22km/h. Maksymalna prędkość WOM'u to jakieś 280 obr/min (na przekładni 540, przy opcji 1000 obr/min nie sprawdzałem ale ogólnie wartości nie są rzetelne). Z czujnikiem paliwa jest zupełnie odwrotnie otóż przy pełnym zbiorniku wskaźnik mknie daleko za skale czyli wprost odwrotnie, gdyż zawyża wartości. Jeśli chodzi o obrotomierz to wartości są raczej poprawne. Szperałem trochę po internecie w tej sprawie ale niestety nic nie znalazłem. Jeśli ktoś miał podobny problem bądź pomysł co może być przyczyną to prosiłbym o podzielenie się tym. Co prawda usterka ta nie uniemożliwia dalszej eksploatacji ale troszkę to jednak denerwuje (choćby tym, że nie można się sugerować wskaźnikiem paliwa).

Z góry dzięki za odpowiedź

hubertuss    633

Czujnikom może pomóc czyszczenie. U mnie nie pokazywał w ogóle obrotów wom. Przemycie pomogło. Co do poziomu paliwa może przyjrzyj się temu mechanizmowi przy pływaku. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale może uszkodzeniu uległ ten drucik oporowy w środku. Przy każdym poziomie ci tak wariuje czy jak jest np. mało to pokazuje mniej więcej dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RenaultAres550rx
      Witam. Panowie Mam taki Problem w ciągniku MF 6485 Wyskakuje Mi Kod Błędu er94 Moze Miał ktoś stycznosc z takim błędem i bedzie mi mógł pomoc od czego on jest Bardzo był bym wdzięczny za  Pomoc. Ps. Wstawiam Filmik z Kontrolkami ktore sie zapalają gdy błąd wyskoczy.
      Snapchat-1648442121.mp4
    • Przez misiekadam
      Jak w tytule;)kopci na biało wywala olek kolektorem i dmucha mocno powietrzem z miski olejowej 
    • Przez Kris6265
      Witam Wszystkich. Jestem tutaj nowy i mam takie pytanie odnośnie MF 6265. Co ile mth wymieniać olej w szkrzyni ? Słyszałem kilka info od mechaników i każdy mówi co innego. Odpowiedzi były różne np co 1500mth lub co 3 lata jeżeli nie przepracował ww motogodzin. Ciągnik ma skrzynie powercontrol , zalany jest fusch'em agrifarm stou 10w30 .I tutaj pojawia się pytanie co ile Panowie wymieniacie olej w swoich MF? Prosiłbym o odpowiedź. Pozdrawiam   

• Przez JANCZAK1176
      Witam jest sprawa ? potrzebna instrukcja obsługi ciągnika MF 7485 podzieli się ktoś ,nawet odpłatne lub na zamianę ,szykuje się jazda testowa 
    • Przez witch
      WItam mam problem iż  kupiłem ostatnio pług lemken variopal, na początku nie chciał obrócić  po kilku próbach obracał , a teraz obraca do połowy i sie wraca,. Zauwazyłem ,że z tyłu 2 węże które ida do rozdzielacza na zdj niżej ten prosty robi w nim ciśnienie i slychać jakby się elektrozawór zaciął ten z lewej strony nad kołem. Kiedyś jak zaciął mi się podnośnik robiło cisnienie we 2 wężach  i ruszyłem go awaryjnie to wtedy elektrozawór sie odciął, próbowałem teraz  dzwiga i opuszcza  lecz dalej pcha przez 1 węża olej. Wrzucam zdj i fimlik.
      Jak się dobrze słuchacie to słychać elekrozawór jak chodzi ciągnik spadł z  900 obrotów na 800-850.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.