kazach17

chaber bławatek(pszenica-kłoszenie)!!!

Polecane posty

kazach17    8

Witam,w mojej pszenicy miejscami pojawił się chaber bławatek,pszenia w 50% wykłoszona można jakimś srodkiem,jeszcze go zwalczys i czy nie odbije się to na pszenicy wiem,że granstar jest chyba do liśćia flagowego,ale czy w tej fazie można pryskać?dodam ,że nie ma go dużo,ale nie fajnie to wygląda jak pole czyste,a tu tylko jeden chwast,pszenica była pryskana na jesień 2L Boxer+legato+glean,na innych kawałkach tymi samymi środkami i jest ok,nie wiem,doradzcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

jak jest nie dużo to szkoda pieniędzy. Ja mam trochę osetu i też olałem sprawę. Przymrozki wiosną. osłabiły działanie herbicydu.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wyglądała podobnie. Na początku fazy kloszenia zastosowałem środek Galaper 200 EC w dawce 1l/ha i poradziłem sobie z chabrami których było mało ale w wysokim stadium rozwojowym mianowicie przed kwitnieniem. Myślę że spokojnie mógłbyś zastosować ten środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Na chaberka najlepszy jest Mustang ale nie wiem jak ze stosowaniem w tak poznej fazie. W jęczmieniu jarym gdzieś na miedzach gdzie przezimował i na wiosnę sięgał prawie kolana podstawowa dawka powaliła go w kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

centralaPiotrowice:stosowałeś go w tym roku?żadnych skutków ubocznych?pszenica nie żółkła?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych skutków ubocznych powiem. A stosowałem go 2 razy. Pod koniec kwietnia jak tylko zauważyłem te pojedyncze sztuki i wtedy bezpiecznie zastosowałem 0.5l/ha i niestety nie pomogło. Warunki nie sprzyjały zimne noce sucho i tylko trochę go prxykrecilo. W połowie maja zaczął odbijać i poprawiłem pełna dawka 1l/ha I widać zamierzony efekt. Chaber został zniszczony a pszenica bez skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomJohn    0

Wjtaj
Ja u siebie tydzien temu stosowałem galaper w dawce 0.3 l na ha i chaber sie kreci ,pszenica ok a kłosy juz wychodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj