Skocz do zawartości
kazach17

chaber bławatek(pszenica-kłoszenie)!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Chaber

kazach17    2

Witam,w mojej pszenicy miejscami pojawił się chaber bławatek,pszenia w 50% wykłoszona można jakimś srodkiem,jeszcze go zwalczys i czy nie odbije się to na pszenicy wiem,że granstar jest chyba do liśćia flagowego,ale czy w tej fazie można pryskać?dodam ,że nie ma go dużo,ale nie fajnie to wygląda jak pole czyste,a tu tylko jeden chwast,pszenica była pryskana na jesień 2L Boxer+legato+glean,na innych kawałkach tymi samymi środkami i jest ok,nie wiem,doradzcie coś.

bolid20    35

jak jest nie dużo to szkoda pieniędzy. Ja mam trochę osetu i też olałem sprawę. Przymrozki wiosną. osłabiły działanie herbicydu.

U mnie sytuacja wyglądała podobnie. Na początku fazy kloszenia zastosowałem środek Galaper 200 EC w dawce 1l/ha i poradziłem sobie z chabrami których było mało ale w wysokim stadium rozwojowym mianowicie przed kwitnieniem. Myślę że spokojnie mógłbyś zastosować ten środek.

Wiadomość z agroFakt.pl

tobago    6

Na chaberka najlepszy jest Mustang ale nie wiem jak ze stosowaniem w tak poznej fazie. W jęczmieniu jarym gdzieś na miedzach gdzie przezimował i na wiosnę sięgał prawie kolana podstawowa dawka powaliła go w kilka dni.

kazach17    2

centralaPiotrowice:stosowałeś go w tym roku?żadnych skutków ubocznych?pszenica nie żółkła?

Żadnych skutków ubocznych powiem. A stosowałem go 2 razy. Pod koniec kwietnia jak tylko zauważyłem te pojedyncze sztuki i wtedy bezpiecznie zastosowałem 0.5l/ha i niestety nie pomogło. Warunki nie sprzyjały zimne noce sucho i tylko trochę go prxykrecilo. W połowie maja zaczął odbijać i poprawiłem pełna dawka 1l/ha I widać zamierzony efekt. Chaber został zniszczony a pszenica bez skutków ubocznych.

TomJohn    0

Wjtaj
Ja u siebie tydzien temu stosowałem galaper w dawce 0.3 l na ha i chaber sie kreci ,pszenica ok a kłosy juz wychodziły

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Sems
      WItam  Mam pytanie : 
      co to za chwast w pszenicy ? 
    • Przez claas4
      Witam Chciałem sie poradzić was co zrobić gdy po 20 minutach od opryski lancetem spadł deszcz ? Czy gdy po tygodniu nie zobaczę żadnych efektów mogę jeszcze raz wpaść z lancetem ?  
    • Przez Lucjan92
      Cześć AGROFOTOWICZE,
      Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:
      Boggie x pro 1,5l/ha
      Nutrimix complete 1kg/ha
      Basfoliar aktiv 1l/ha
      Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)
      Mocznik 10 kg/ha (N46%)
      Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)
      Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie
      pozdrawiam
      Lucjan
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????