Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

8859 odpowiedzi na ten temat

#8601 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 19:33

Ale wg ciebie w 2014r miał być nabór z PROW 2014-2020??? Jeśli tak to gratuluje poczucia humoru. W 2014r były jeszcze nabory z PROW 2007-2013, np taki http://www.lasovia.c...kul&artykul=313

Ja już słyszałem takie bzdury w tym pseudo rolniczym programie u Rydzyka, że w 2014r nie ruszyły nabory z PROW 2014-2020 ale myślałem że takie bajki to łykają tylko stare dziadki i babcie... PROW 2014-2020 został zatwierdzony 12 grudnia 2014r a Polska była jednym z trzech krajów które najszybciej zakończyły negocjacje...

http://www.arimr.gov...twierdzony.html

I powiem Ci tak w 2007r nie było naboru z PROW 2007-2013, w 2014 nie było naboru z PROW 2014-2020 a w 2021 nie będzie naboru z PROW 2021-2027 (jeśli taki powstanie) bo jest to niemożliwe.....

PROW 2014-2020 może i został zatwierdzony 12 grudnia 2014, ale na dzień 31 maja 2015 nie było przepisów wykonawczych. Co z tego, że Polska szybko zakończyła negocjacje, skoro dla rolników było z tego wielkie nic, a później strata. Taki sukces, to porażka! Dla mnie skutkowało to tym, że nie mogąc kontynuwać PROW 2007-2013, bo 5/6 lat minęło, a nowego nie było, musiałem przejąć zobowiązanie siostry (PROW 2007-2013 rozpoczęty w 2012!), by móc korzystać z programu RS. Od przyszłego roku (2018!) wejdę dopiero w PROW 2014-2020! Tracąc ok, 30-35 tys. rocznie. To efekt "zwycięskich" negocjacji polskich ministrów z UE.

Wiecie, że w Niemczech dopłata do jednej kozy/owcy wypasanej na terenach tzw. trudnych (nachylenie pow, 20%) wynosi 270 euro/szt, przy czym na 1 ha jest dopuszczona ilość 2 DJP (20 szt.)? Dla porównania w Polsce na podobnym terenie wolno trzymać 0,1 DJP (czyli jedną kozę/owcę), a dopłata do sztuki, to ok. 80 zł.!!

Sawicki był nędznym ministrem, Jurgiel nie dorasta nawet jemu.

Polska rolnictwem stoi! A raczej mogłaby stać, gdyby rząd potrafił dostrzec poencjał rolnictwa. Mówiąc rząd, to nie tylko PiS (który we wshodnich regionach rolniczych ma zdecydowane poparcie, nie dostrzegacie szkód, które "dobra zmiana" Wam wyrządza?), ale i PO-PSL.

Myślenie typu - pienądze są z bankomatu, a jedzenie ze sklepu, to standart. Ludzie, dla których to standart, rządzą nami!

Nikt nie chce pamiętać o powodach ruchów społecznych w nowożytnej Europie, zawsze to były ceny żywności! W DDR, na Węgrzech, w Czechosłowacji, w Polsce...

Dzisiejsza "polityka" PiS-u mówi - walić rolników, i tak mają za dobrze! My sobie jedzenie sprowadzimy, a Naród? Da sobie radę... Nie nasz problem! Niech głosują na nas, a tak im dowalimy, że bądą marzyć o prawach obywatelskich... I to funkcjonuje!

Brawo wy! Płakać będziecie później, ale kto was usłyszy?

Ludzie mądzrzy uczą się na czyjiś błędach, my nie uczymy się na własnych...

Biada nam!  

Obym się mylił...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 23:39
  •  

#8602 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 09 wrzesień 2017 - 19:34

Za komuny kartki dostawali ale za towar musieli zapłacić a komuniści nie płacili czyli dostawali cos za nic - zupełnie jak teraz zachwalane przez ciebie 500+. 

Jak ty nawet prostej sprawy nie potrafisz w sposób logiczny ogarnąć. Jeśli po wyroku sądu połowa uważa to za słuszne a druga połowa za  krzywdzące to skad tylko  połowa niezadowolonych w więzieniu? Tam wszyscy sa pokrzywdzeni bo żaden z nich nie pochodzi z połowy która w sądzie wygrała. Zastanów się czasem zanim coś napiszesz

Pytanie za 100 punktów - co dla ciebie oznacza "zły sedzia" .

Jak bym zrobił? Trzeba  zacząć od prawa  a nie od sędziów. Jeśli sa takie złe wyroki wydawane to dlatego że prawo na to pozwala. Jak zmienisz ludzi którzy będą orzekać na podstawie tego samego prawa to co się zmieni? Bedą orzekać wg własnego widzimisię czy wedle linii partyjnej czy innych bzdur jak sprawiedliwość dziejowa czy społeczna. Dopuki bedzie złe prawo doputy bedą złe wyroki

Prostej sprawy to ty logicznie nie ogarniasz , Pisałem o człowieku umysłowo chorym który został skazany a według prawa nie powinien być .

Możesz tysiąc razy zmieniać prawo i co z tego jak sędzia  wydaje wyroki nie zgodne z prawem . To jest właśnie zły sędzia .

Pewnie ta połowa co została skazana na więzienie była niewinna . 

Jak sędzia bandycie przyznaje duże odszkodowanie bo cela za ciasna bo było duszno a przedsiębiorca walczył z wymiarem sprawiedliwości 17 lat udowodnił że był nie winny i odszkodowania mu nie przyznali a bandycie przyznali w krótkim okresie .

Jeśli tego nie ogarniasz to szkoda czasu na pisanie .  

#8603 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 19:45

Skad wiesz że ten sędzia wydał wyrok niezgodnie z prawem? Kto tak orzekł?

Jaką masz gwarancje ze PISowscy sędziowie  będa orzekać zgodnie z prawem? 

Ile jest rocznie takich przypadków jak z tym umysłowo chorym i jaki to procent wszystkich spraw stanowi?

A jak wam się podoba pomysł  by rozwinąć specjalne strefy ekonomiczne a nawet cała Polska by była  strefą ekonomiczna

Edytowany przez Ulman, 09 wrzesień 2017 - 19:52.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8604 Share tedek2

tedek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Sport,motocykle

Napisany 09 wrzesień 2017 - 20:26

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Ulman zależy na jakich warunkach. Znajac Pis, to albo o tym zapomna albo stworza tak wspaniale warunki ze nikt nie bd chcial tracic czasu nata biurokracje. A tak troche odbiegając to co Wy na to ze pewna mloda kobieta dostala od rodzicow kase na mieszkanie i samochod nie zglosila tego do us a teraz musi zaplacic 20%podatku. Jeśli juz o tym dyskutowaliście to wybaczcie moje przeoczenie

Edytowany przez tedek2, 09 wrzesień 2017 - 20:30.

#8605 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 20:33

A jak wam się podoba pomysł  by rozwinąć specjalne strefy ekonomiczne a nawet cała Polska by była  strefą ekonomiczna

Aaa to pewnie ta słynna repolonizacja przemysłu. :D

#8606 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 09 wrzesień 2017 - 20:36

Podobnież żona lisa pisała posty na ten rząd  i sama sobie odpowiadała  . Może też tak zacznijcie robić albo sami ze sobą zaczynicie pisać bo szkoda nerw . Miałem już dodać ale Mirek mnie trochę wyprzedził i już was jest trzech. :D

#8607 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 20:42

PROW 2014-2020 może i został zatwierdzony 12 grudnia 2014, ale na dzień 31 maja 2015 nie było przepisów wykonawczych. Co z tego, że Polska szybko zakończyła negocjacje, skoro dla rolników było z tego wielkie nic, a później strata. Taki sukces, to porażka! Dla mnie skutkowało to tym, że nie mogąc kontynuwać PROW 2007-2013, bo 5/6 lat minęło, a nowego nie było, musiałem przejąć zobowiązanie siostry (PROW 2007-2013 rozpoczęty w 2012!), by móc korzystać z programu RS. Od przyszłego roku (2018!) wejdę dopiero w PROW 2014-2020! Tracąc ok, 30-35 tys. rocznie. To efekt "zwycięskich" negocjacji polskich ministrów z UE.

Wiecie, że w Niemczech dopłata do jednej kozy/owcy wypasanej na terenach tzw. trudnych (nachylenie pow, 20%) wynosi 270 euro/szt, przy czym na 1 ha jest dopuszczona ilość 2 DJP (20 szt.)? Dla porównania w Polsce na podobnym terenie wolno trzymać 0,1 DJP (czyli jedną kozę/owcę), a dopłata do sztuki, to ok. 80 zł.!!

Sawicki był nędznym ministrem, Jurgiel nie dorasta nawet jemu.

Polska rolnictwem stoi! A raczej mogłaby stać, gdyby rząd potrafił dostrzec poencjał rolnictwa. Mówiąc rząd, to nie tylko PiS (który we wshodnich regionach rolniczych ma zdecydowane poparcie, nie dostrzegacie szkód, które "dobra zmiana" Wam wyrządza?), ale i PO-PSL.

Myślenie typu - pienądze są z bankomatu, a jedzenie ze sklepu, to standart. Ludzie, dla których to standart, rządzą nami!

Nikt nie chce pamiętać o powodach ruchów społecznych w nowożytnej Europie, zawsze to były ceny żywności! W DDR, na Węgrzech, w Czechosłowacji, w Polsce...

Dzisiejsza "polityka" PiS-u mówi - walić rolników, i tak mają za dobrze! My sobie jedzenie sprowadzimy, a Naród? Da sobie radę... Nie nasz problem! Niech głosują na nas, a tak im dowalimy, że bądą marzyć o prawach obywatelskich... I to funkcjonuje!

Brawo wy! Płakać będziecie później, ale kto was usłyszy?

Ludzie mądzrzy uczą się na czyjiś błędach, my nie uczymy się na własnych...

Biada nam!  

Obym się mylił...

Co za bzdury taka pomoc jak zaJurgiela rolnictwo dostaje to przez 25 at nie było

#8608 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 20:55

Miałem już dodać ale Mirek mnie trochę wyprzedził i już was jest trzech. :D

Sithów zawsze było dwu, a nas jest trzech. Ciemna strona mocy ma przechlapane.

#8609 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 20:58

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Staszek twoj zestaw bzdur to zdarta plyta ...masz jskis konkrety i dowody na to ?czy tylko pirdu poerdu ?

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#8610 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 21:02

Ulman zależy na jakich warunkach. Znajac Pis, to albo o tym zapomna albo stworza tak wspaniale warunki ze nikt nie bd chcial tracic czasu nata biurokracje. A tak troche odbiegając to co Wy na to ze pewna mloda kobieta dostala od rodzicow kase na mieszkanie i samochod nie zglosila tego do us a teraz musi zaplacic 20%podatku. Jeśli juz o tym dyskutowaliście to wybaczcie moje przeoczenie

Niestety tak właśnue cholera jest. Nieznajomość prawa szkodzi. 

Niby sprawa banalna ale takie regulacje są od dawna. Darowizna musi być zgłoszona do US bo inaczej takie przepływy pieniężne mogły by być uznane za pranie kasy. Jakby darowizna pieniężna lub rzeczowa była w formie aktu notarialnego to zgłaszać do US nie trzeba bo robi to notariusz

Co do specjalnych stref jestem bardzo ciekawy opinii obrońców dobrej zmiany bo pomysł może nie być głupi o ile faktycznie będą ułatwienia.

Staszek, co ci ten Jurgiel takiego dał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8611 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 09 wrzesień 2017 - 21:08

Miał być jakiś pakt dla przedsiębiorczości, jakaś konstytucja biznesu. A tu echo grało, znaczy pustka. Takie tam pomysły rzucane z nadzieją że po jakimś czasie nikt o realizację nie zapyta.

#8612 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 10 wrzesień 2017 - 07:31

Obecna sytuacja polityczna w Polsce https://wiadomosci.w...64562993067649a

Ciekawe cóż oni tam wymyślili, czy raczej ustalili. Pewnie, że można dochodzić swoich roszczeń w zgodzie z prawem.
A tak z czystej ciekawości, poważnie, ile mogą kosztować zewnętrzni eksperci w takiej sprawie i jak biuro analiz ich wyłania? No domyślam się, że zrobienie w miesiąc dokładnej analizy prawnej takiej sytuacji nie kosztuje tysiąc czy dwa. A teraz już nieco z uszczypliwościa-po co zwracać się do biura analiz, skoro i tak podmioty zewnętrzne tworzą ekspertyzę? Tylko po to, żeby nadać temu większą wiarygodność? Czy żeby biuro analiz miało pozornie jakies zajęcie?

Edytowany przez daron64, 10 wrzesień 2017 - 07:36.

#8613 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 08:09

Totalna Opozycja  o  Banderowcach

http://wdolnymslasku...pana-jakubiaka/

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#8614 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 08:19

Najbardziej  mnie bawi wypowiedzi Schetyny o reparacjach  . Ten co nie ma nic do zaproponowania polakom mieni się wielkim ekspertem . Można go porównać do Rostowskiego który mówił o 500+ że nic z tego nie będzie i nie będzie na to pieniędzy .

Kiedyś poszedłem do rzecznika  konsumentów bo z telefonu przy pracy  wysłałem dożo esemesów aż zjadło kartę . Reklamacja w plus nie uznano . Rzecznik powiedział że nic nie da się zrobić  tym bardziej że  firma mieściła się w USA . Długo przekonywałem aby zainterweniowała no i napisała pismo . Firma uznała reklamację i przelała mi pieniądze na konto to co mi ubyło z karty . 

Jak takich będziemy mieli fachowców jak ten rzecznik czy Rostoski czy Shetyna to daleko nie zajdziemy .

Opozycja mówi że brak pomocy sędziom przedłuża sprawy i to prowadzi do kontrowersyjnych wyroków to śmiech mnie ogarnia .

Ulman pisał że reformę trzeba przeprowadzić poprzez zmiany prawa .

Magdalena Ogórek mówiła że prawo trzeba napisać od podstaw i w tej kwestii miała  rację .

#8615 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 08:48

Najłatwiej wszystko rozpi..ć a potem jakoś to będzie :blink:  Magdalena Ogórek to jest w sam raz  na raz, ale politykę niech omija szerokim łukiem. :rolleyes:

Sugerujesz że jak niemcom zgłosimy reklamację to nam wypłacą tak po prostu  :mellow:

Znalazłeś już ile tzw. kontrowersyjnych wyroków zapada jak ten  ze skazanym umysłowym i jaki to stanowi % całości orzeczeń?

Tymczsem w MON............ odcinek 169 https://www.money.pl...,0,2362728.html

odcinek 170  -   https://www.money.pl...,0,2363684.html

#8616 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 09:01

Ja nie bazuje tak na internecie jak większość . Bardziej mnie interesują programy jak Jaworowicz , Państwo w Państwie czy Interwencja dlatego że mogę wysłuchać dwóch stron . Na sędziów jest prosty sposób . Do trzech razy sztuka i wylatujesz z sądzenia i nie byłoby do czego się przyczepić .

Tak po prostu nam Niemcy nie wypłacą . Kiedyś prawowałem się z firmą ubezpieczeniową . na początku dali mi 500 zł odszkodowania . Po rozprawach i ugodzie wypłacili mi 16 tyś i pokryli koszty procesu i adwokata . Pewnie z Niemcami będziemy musieli zmierzyć się w sądzie lecz czy to im doda wizerunku ? Czy to im doda chwały ?

#8617 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 09:03

Gdyby nie sądy notariusze to nie byłoby afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.Tam zgineła kobieta i ucierpiało 40 tys ludzi.Sądy to mafia w polsce nie idziesz po sprawiedliwość tylko po wyrok no chyba że należysz do elyty.

#8618 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 09:21

Staszek twoj zestaw bzdur to zdarta plyta ...masz jskis konkrety i dowody na to ?czy tylko pirdu poerdu ?

Proszę bardzo dopłaty do tuczników ,do zakupu bydła,loszek hodowlanych . pomoc klęskowa przez ostatnie dwa lata w tym roku również .w jakich latach za PO przedników miałeś taką pomoc?

#8619 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 09:29

Ja nie bazuje tak na internecie jak większość . Bardziej mnie interesują programy jak Jaworowicz , Państwo w Państwie czy Interwencja dlatego że mogę wysłuchać dwóch stron . Na sędziów jest prosty sposób . Do trzech razy sztuka i wylatujesz z sądzenia i nie byłoby do czego się przyczepić .

Tak po prostu nam Niemcy nie wypłacą . Kiedyś prawowałem się z firmą ubezpieczeniową . na początku dali mi 500 zł odszkodowania . Po rozprawach i ugodzie wypłacili mi 16 tyś i pokryli koszty procesu i adwokata . Pewnie z Niemcami będziemy musieli zmierzyć się w sądzie lecz czy to im doda wizerunku ? Czy to im doda chwały ?

U Jaworowicz są najczęściej ludzie którzy słabo znaja prawo i im sie wydaje że coś jest sprawiedliwe lub nie - tak jak tobie.

Nie wiem na czym bazujesz ale może te twoje źródła powiedzą jaki procent jest tych niesprawiedliwych wyroków we wszystkich orzeczeniach. Pytam któryś raz a ty coś tam brzęczysz i unikasz tematu.

Twój sposób na sędziów - do trzech razy sztuka , ale co do trzech razy , na jakich zasadach i kto to będzie oceniał. Może urzędnik z rady politycznej PIS?

Zdarzają się błędy lekarskie tak jak w kazdej branży - czy lekarzy tez trzeba wyrzucać? Może też zmienić cały system edukacji i oceny pracy  bo to też pewnie jakiś sPISek jak i sędziowie :blink:

No mnie rozbawiłeś z tymi niemcami . Oni się tak martwią o własny wizerunek że nam wypłacą kasę. :P Oj tak ,hehe, na pewno byli tak piętnowani przez  opinię światową od 45 roku i taki ostracyzm ich dotyka ze zapłacą bez szemrania i z odsetkami.  :lol:  :lol:  :lol:

Rozprawa przed sądem nic nie da bo tam napewno przekupieni  sedziowie no chyba że i ten sąd PIS zreformuje i obsadzi tam "dobrych sędziów" to wtedy kto wie Może dadzą nam tyle tryliardów Euro że starczy na 5000+ i wogóle tylko bedziemy pracować w administracji państwowej by żadnego obcego kapitału nie dorabiać ani prywaciarzy bo się jeszcze na nas dorobią :D  

Ja bym się zastanowił czy nam to nie zaszkodzi na wizerunku - takie głupkowate zagrania? Chociaż w sumie nie powinno  - i tak maja nas za debili więc w sumie można dokazywać do woli

Tekst o dodaniu chwały Niemcom uważam za najlepszy jak do tej pory we wrześniu.  :ph34r:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8620 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3917 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 09:46

I Ty twierdzisz że polskie sądy są niewydolne ? :P

ZETOR TEAM