Chota

pługi

Polecane posty

Tadeusz1212    2

Ja posiadam pług z Uni Grudziądz 3 z 1989 r. . Ciągam go Ursusem C-360. Pod koniec roku zamierzamy kupić ursusa 4514 to chyba kupimy jakąś trójkę obrotową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co polecacie do proximy 82km zagonowego na piaski 5 - 6 klasa troche glinki, czy 4x30 to nie za mało, albo 4x40 na zabezpieczeniu śróbowym to nie zadużo ( chciał bym tym robic również podorywki, bo za kultywator podorywkowy wywalic 10 tys a bierze niecałe pół metra szerzej nie wiem czy się opłaca) 16 ha ornego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

4x40 na piaskach powinien sobie radzić :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ja mam dwa pługi..Oba zagonowe...Jeden 4*30 albo 35 a drugi 2*30.Ogólnie jestem średnio zadowolony z ich pracy..Myśle ze obrotowe wykonują ją lepiej...Ale moze sie cos pomysli nad obrotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zetor napisał: 4x40 na piaskach powinien sobie radzić"

Tzn. takie piaski że mf 255/235 radzi sobie bez problemu z 3x30, a w poorywce nawet 2jką poleci

Czy takim pługiem proxima będzie dobrze śmigac na zwykłej skrzyni 10/2 bo pewnie wskazane były by półbiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

powinien dać rade.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Ja do tej proximki bym wzial z uni 4+1 35/40 cm na korpus i orka na 4 korpusy na szerokosc 40 cm a jakby nie szlo to na 35 a na podorywke zakladasz 5 korpus i jedziesz na 2 metry. Wydaje mi sie ze powinien sobie z tym poradzic

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy na 2 metry to nie wiem, bo ta proxima w galerii na agrofoto to miała 4x35 a nie jak w opisie 4x50 bo to było 50 cm długośc lepiesza :P , więc 4x40 na piachach powinno byc OK do proximy, bo ludzie piszą że farmtrac radzi sobie bardzo dobrze z 4x35 ( a słabszy 8km i lżejszy pół tony) na glinkach pewnie troche wolniej, pewnie 1ka może 2jka byszedł, a z 4x30 pewnie 3ką dało by się latac więc sam nie wiem czy warto inwestowac będzie w pług 4x40, czy pozostac przy 4x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

@Ferdek07

 

przeczytaj dobrze moja wypowiedz, chodzilo mi o plug 4+1 o szerokosci roboczej 40 cm na korpus a nie jakies dlugosci lemiesza, i gleboka orka czterema korpusami (jak nie da rady na 40 cm na korpus to na 35 juz powinien napewno, a przestawic tak mozna przeciez) a jak nie chce grubera to do podorywki jeszcze 5 korpus i wtedy 5*40 cm daje 2 metry, i nie sugerowalem sie zadnymi opisami z galeri :P

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

chej zakupiłem ostatnio pług agonowy Vogel&noot 4 skiby zagonowy zapinam go do proximy i niewiem zabardzo jak go ustawic bo instrukcja jest po niemiecku chodzi mi o pierwszom skibe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

Ja mam Rumpstada Vario obrotówka 4 skiby zabezpieczenia kołkowe


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja posiadam 4-skibowy pług Unii Grudziądz. Robi na około 18 ha. Narazie większego nie będę kupował, chyba, że zmienię ciągnik na większy ( 7011 zmieniam na inny ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

A ja posiadam zagonowy pług STALTECH 4x28,32,36,40 do wyboru do koloru. Sprzęt jest na licencji Vogel&Noot, zabezpieczenie: ścinane śruby. Odkładnice pół śrubowe, bardzo ładnie kryje. Pracuje z MTZ 82 i z Zetorem 5320. Zetor głownie w podorywkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

ja mam ibisa xxls Vario 4x50 ze zabezpieczeniami non-stop, ciągam go ursusem 1234 i spokojnie daje rade, te Vario to fajna rzecz zwłaszcza na różnorodne ziemie na glinie to jada na zwężonym jak trzeba a na piachu to pełna szerokość. Rocznie orze 120 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

jaki polecicie do zetora 6340 jaki zagonowy a jaki obrotowy jaka szerokości i czy będzie fes dostawał w du...e ziemie klasa 3,4,5 jakim biegiem będę musiał jeździć proszę o odpowiedz :P

 

 

pozdrawiam piotr6340


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Ja posiadam POttingera servo 45s na wzmocnionej ramie 4 skibowy => claas axion 810

Zgonowe 4 i 5 uni grudziąz =>ursus 1224

Zagonowe małe 5 i 3 =>zetor 7211:P

I 3 obrotowe czeskie niczym je nie coiągne DO SPRZEDANIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja mam lemkena opal 140 trzyskibowy na zabezpieczeniach non stop,45cm na korpus bierze,super pług,orze nim ok 40ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATIS    0

ja mam overuma 5 skib na pocztku cigalem go ursusem 1012 i nie mial problemow lecz teraz gdy kupiem mf 3670 to ten rok cigagalem go wlasnie nim ale jest mi za maly i mam zamiar kupic wieksyz ale jeszcze nie wiem jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A ja posiadam zagonowy pług STALTECH 4x28,32,36,40 do wyboru do koloru. Sprzęt jest na licencji Vogel&Noot, zabezpieczenie: ścinane śruby. Odkładnice pół śrubowe, bardzo ładnie kryje. Pracuje z MTZ 82 i z Zetorem 5320. Zetor głownie w podorywkach.

Ciekaw jestem tego pługa, a tam nie da się rozstawić jeszcze szerzej lub jest taka wersja?

Czy jak rozstawisz na 40 i robisz podorywki bardzo płytko to dobrze kryje i nie zostają niezaorane pasy pomiędzy korpusami? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dzisiaj oralem buraczysko mf 8240 plugiem z akpilu :) 4+1 rozstawionym na 35 cm na glebokosc 22 cm. 5 przejazd od rowu ziemia zaczela sie robic troszke ciezsza, zredukowalem polbieg (na 4a na reduktorze) i ujechalem do polowy kawalka, puk puk bang bang :D i 3 odkladnie w gorze. ojciec przyjechal z sasiedniego kawalka przeoral miejsce gdzie zerwalem kolki i nic nie wyoral. w ten sposob zakonczylem orke na dzis i juz jestem w domu, jutro zakupie sruby klasy 10.9 zobaczymy jak dlugo wytrzymaja.

zrobilem zdjecia swoim telefonem (wiec jakosc bedzie tragiczna, ale moge wkleic), a ktos jakis czas temu sie strasznie zapieral, ze mechaniczne zabezpieczenia nie wyskakuja pod naporem ziemi, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj