Chota

pługi

Polecane posty

Chota    12

jakie posiadacie ? czym je ciągacie ? jakie wam się podobają ? jakie zamierzacie kupić ? ile ha rocznie nimi oracie ?


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam Ibisa 3x40 z 1999r. (nr. seryjny 7, jeden z pierwszych :D ) i pracuje on z Ursus'em 4514.

Podoba mi się w min, że nawet jak jest sucho to można nim orać- nie to co zagonówką.

Orzę nim rocznie 25ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Atlas 4x40 (szerokość regulowana) ciągnie go Ursus 912. Największą zaletą jest zabezpieczenie hydrauliczne na kamienie. W planach jest jakaś obrotówka też z zabezpieczeniem hydraulicznym. Rocznie orze 16 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

LEMKEN OPAL obrotowy 3x 37cm. Zabezpieczenie kołkowe jak na moje ziemie w zupełności wystarcza. Kryje idealnie i bardzo małe opory. Orzę MTZ 82 rocznie 15 ha + 20 ha u ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1634    1

Ja mam Fortschritta B201 5 skibowego z zabezpieczeniem chydrałlicznym.Ciągne go 1634 i prawde muwiąc ten ciągnik nie ma co robić wcześniej ciągłem go Ursusem 1222.Mam zamiar kupić phx 6 z doprawiaczem.Obrabiam rocznie ok. 120ha.


................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=pS0RE4CqVSw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tak 80-110kM do Rabe

a do BVL jakiś cięższy ciągnik bo widzę, że rama cięższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ten rabe to chyba jest przeróbka z 3 skibowego. nie wiem czy rama wytrzyma takie obciążenie. poszukaj rabla 3x40. ten to 4x30.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Frost Mosel V140 na ażurach 4*40 cm. na rędzinie MF ma co robić ... :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

W gospodarstwie posiadamy pług Kverneland ES-95 4 skibowy obrotowy z zabezpieczeniami resorowymi.

 

Ciągam go John Deerem 6320 Premium -jeśli za kilka lat pojawi się mocniejszy ciągnik to zakładamy 5 skibę :)

 

W gospodarstwie posiadamy na dzień dzisiejszy 120 ha (ornej 80 ha).

 

Z pługa jestem bardzo zadowolony, nie mam w planie zmiany :D

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=11798

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w sumie wygląda na dobry, zabezpieczenia resorowe to duża zaleta.

 

Jaki pług polecacie do mtz82 , 4x35 ciągał z dużym zapasem mocy, ale pług nie miał zabezpieczeń i strach było nim orać, na jakich zabezpieczeniach byłby najlepszy, moje ziemie mają trochę kamieni w sobie ;p , cena do 6000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

miałem vogel&noot-a 4-skibowego obrotowego SS970 rama 14x14 pracował ze 100 konnym mf-em (6160) ale był trochę za ciężki mimo że przy orce nie było większych problemów a tydzień temu kupiłem vogel&noot-a 4-skibowego obrotowego M 950 rama o ile się nie myle 12x14 z przedpłużkami kukurydzianymi (super sprawa dużo lepsze od zwykłych) czekam aż pogoda się poprawi i wypróbuję go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam takiego bardzo starego uni grudziądz ma ze 25lat jest 2 skibowy. Podobają mi się kvernelady. Ciągam go c360. Narazie kupić pługa nie zamierzam, bo ten sprawuje się dobrze :(:) Na wiosne oram nim 4 ha i na jesień 4 to razem 8 ha rocznie :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja mam 5x35 Unii Grudziądz z zabezpieczeniem śrubowym i 3x42 Fortshritt regulowany z krojami do łąk. Ciągam je MF 4255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja do łak mam przerobiony pług od DT75 dwa korpusy chyba po 60cm


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

Ja mam zawieszany 4 skibowy obrotowy Lemken z przedpłuzkami ciagam go zetorem 10540 jest w sam raz do tego ciagnika


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj