Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o JD 2140 - 3350

191 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:45

Opinie o JD 2140 - 3350 jak dbasz o reguralną wymiane oleju i nie przeciążasz pompy... wymieniasz filtry i wogóle... to to będzie działać i działać... Twoje obawy są nie uzasadnione a wnnioskuje z tego co piszesz, zę nie chcesz tego zetora wymieniac a tyłek troszku zawracasz... skoro zetor taki dobry i nie smok to go zostaw...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o JD 2140 - 3350 Dzisiaj, 13:49
  •  

#62 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 marzec 2009 - 20:03

Opinie o JD 2140 - 3350 Zawracam głowe bo forum od tego jest :) to po pierwsze, a chce się dowiedziec czy ciągnik jest dobry bo nie mam ponad 30000 żeby se wyrzucic w błoto... <_< no i jeszcze ci którzy bedą chcieli kupic bedą wiedzieli skoro powstało to forum to ma czemuś służyc :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#63 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 02 marzec 2009 - 20:27

Opinie o JD 2140 - 3350 Ja posiadam JD 3350 <_< Na ogól jesteśmy z Niego bardzo zadowoleni :) W gospodarstwie posiadamy BARDZO ciężkie ziemie, na dzień dzisiejszy posiadamy 50ha ale cały czas przybywa :) Co do spalania ... Na żniwa 2008 miałem pożyczony od kolegi Grubera firmy Muller z 13 łapami. U niego chodził z Zetorem 16245. Jak byłem pierwszy raz u niego to powiedział, że w życiu nie pójdzie to z moim ciągnikiem. Ale jak zapieliśmy to nawet mi szczenka opadła, że o dziwo dawał sobie radę. Później zmienił zdanie i powiedział, że mi to idzie lepiej jak jemu. W tym Zetorze spalanie na 1 h z tym gruberem wychodzi ok 8l/h. Miałem go dwa dni i uprawiłem 39 ha. Spalanie wyszło ok 6,5l na hektar przy średniej prędkości ok 11km/h. Ale nie zdecydowaliśmy się go kupić. Teraz szukamy podobnego tylko, że o szerokości 2,80 bo tamten było troszeczkę za duży jak do tego ciągnika i na takie ziemie... Teraz widzimy, że trzeba było szukać czegoś ok 125/130km, ale i tak nie narzekamy jestesmy bardzo zadowoleni. W porównaniu do poprzednika (Ursus 912) to jest bardzo wielki przeskok jeśli chodzi o siłę, komfort pracy, spalanie itp. A jeśli chodzi o wasze obawy co do pomp to najważniejsze jest to żeby nie pomieszać olejów, regularna wymiana olejów i filtrów a także żetelne obchodzenie się ze sprzętem :) POLECAM i pozdrawiam

#64 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 15:58

Opinie o JD 2140 - 3350 Zadzwoniłem do Radomska i dałem sobie spokój z tym JD pompa główna 6tys+ założenie <_< sprzegło 8 tys z robotą :) silnik ok 8tys z robotą ceny chore dwie rzeczy padną i pół ciągnika w tył :angry: ceny straszne
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#65 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 17:33

Opinie o JD 2140 - 3350 Nie no post wysmienity. Zadzwon ile kosztuje taka sama robota w serwisie Ursusa albo Zetora ale w serwisie a nie u "pana Zdzicha w garazu". Widze ze szukasz dziury w całym wiec lepiej kup sobie jakiegos zetora i bedziesz miał "tanie czesci doskonałej jakosci i trwałowsci" oraz bardzo komfortowa prace w polu <_< . 8 tys za zrobienie silnika to duzo??? Hmm sprawdz najpierw co wchodzi w sklad naprawy bo naprawa w OSTRÓDZIE tez nie kosztuje kilka złotych a mowimy teraz o silnikach Ursusa i Zetora ktore sa ponoc tanie w naprawie wystarczy porownac cene wiec te 8 tys za naprawe silnika JD wydaje mi sie tanio. Do reszty cen sie nie bede odwoływał bo szkoda gadac.
Wg Ciebie wymiana sprzegła to tak trudny temat ze trzeba walić do seriwisu to tylko pogratulowac bo wymiana sprzegła w tych modelach stwarza problemu rodem z 60 wiec zadnych.

#66 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 21:12

Opinie o JD 2140 - 3350 Już sam nie wiem co robic :) Serwis mówi że tylko oryginalne części pochodzą <_< W innym miejscu pąpa 4tys a tarcza 800zł :) zestaw naprawczy 1000zł już sam nie wiem :angry:

#67 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 04 marzec 2009 - 18:57

Opinie o JD 2140 - 3350 @Dawid777 nie można tak panikować !!! Każdy ma dylemat przy zakupie nawet nowego ciągnika <_< Ale bez przesady trochę żeby od razu z góry zakładać że wszystkie możliwe podzespoły ciągnika wysiedną :) Za przeproszeniem... nie można być takim pesymistą i wszystko widzieć w czarnych barwach :) Popatrz też na to z innej strony a będzie dobrze :)

#68 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 22:55

Opinie o JD 2140 - 3350 Nie no jak on ma pracowac z tymi maszynami co masz, to albo złoż je razem do kupy(kultywator+siewnik) albo sobie go podaruj... On nie ma spacerowac po polu tylko ma miec silnik obciązony w 80-90 % i pracowac z maksymalnym momentem obrotowym, a nie pedałem w podłodze...
Ja miałem rozebrany ciągnik, no moze nie w drobny mak, ale troche z niego wyjelismy,okazuje sie nie potrzebnie... pompa była do wymiany - owszem, juz gdzies pisałem że do Tucholi oddalismy... dwa fakty sprawiły że zamienilismy go na 6800: brak rewersu (złote urządzenie) i 25 koni za mało, jednak co turbina to turbina <_<
Cięzko jest przełamać opór "zetorowców" i drugich blizniaczych przed tym sprzetem...
A co z tym sprzegłem jest to w ogole nie rozumiem... kolejne 7 tys mt moze bedzie trzymało, to jest maszyna...
DEZERTER

#69 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:54

Opinie o JD 2140 - 3350 A jak to jest z silnikiem? Czy to jest perkins? <_< czy tylko pąpa taka sama? I co o nim myślicie? zdjecie przedostatnie 2140 http://www.otomoto.p...show&id=B100242

#70 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 08:33

Opinie o JD 2140 - 3350 to jest silnik JD tylko pompa rotacyjna, wielu producentów takie stosuje, więc silnik z taką pompą wcale nie musi być perkinsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 20:33

Opinie o JD 2140 - 3350 Witam ja mam 2140 88rok i jestem z niego bardzo zadowolony w porównaniu do zetora 7011 to rewelka w spalaniu komforcie pracy zrobiłem nim 200 motogodzin i jak na razie to super kupiłem do niego agregat uprawowo-siewny 3mbiermy z pełnym wałem pakera i mam pytanie czy da radę czekam na odpowiedz pozdrawiam

#72 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 20:43

Opinie o JD 2140 - 3350 zależy na jakich ziemiach ale wg. mnie powinien pójść... a ma turbo? jak ma turbo to spokojnie.... nie powinien miec już w tedy żadnych problemów...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#73 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 16:38

Opinie o JD 2140 - 3350 Witam jelonek posiada turbo ma 85koni a co do ziemi to mamy od 2-4klasy ale w kilku miejscach mamy zły dojazd do pola i się zastanawiam czy po dołączeniu siewnika nie będzie problemów ze stabilnością traktora bo droga jest wyboista i mokra wiosną i jeszcze jedna sprawa ile maksymalnie można unieść na tylnym tuzie wersja z jednym siłownikiem bo w nowszych są dwa zewnętrzne pozdrawiam

#74 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 16:44

Opinie o JD 2140 - 3350 Tylny TUZ podnosi 3560 kg wiec powinien sobie dac rade z uprawowo siewnym. Kup z hydropakiem wtedy siewnik dasz sobie blizej ciagnika i bedzie bardziej stabilny.

#75 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 18:36

Opinie o JD 2140 - 3350 Dzięki szczewko właśnie przy rabewerku mam chydropak tylko rama i wał pakera są strasznie masywne ale w razie problemów myślę wał pakera zastąpić lżejszym strunowym napisz jakiego masz jelonka i jak się sprawuje pozdrawiam

#76 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 18:57

Opinie o JD 2140 - 3350 Bedziesz musiał solidnie dociazyc przod tak wiec jakies 600 kg na przod nie bedzie przesada. Ktos powie ze za mały ten ciagnik ale kiedys takim pracowałem i przy pługu 5 skibowym co zwykle ciagał 1222 i dawał rade az sie zdziwiłem.
Ja posiadam 3140 i sprawuje sie dobrze,nie miałem do tej pory zadnej powaznej awarii skrzyni biegów ani silnika wiec jestem zadowolony. Wiadomo usterki drobne zawsze sie zdarzaja ale czego oczekiwac po ponad 20 letnim ciagniku.

#77 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 20:04

Opinie o JD 2140 - 3350 Z przodu nie mam obciążników ale myślę dokupić bo kolega założył i maszyna zupełnie inaczej się sprawuje w moim jelonku mam przepracowane 7500mot i na razie wszystko dobrze ale gdy w zimie gdy był duży mróz go odpalałem to od dołu przy filtrze pojawiają się małe kropelki oleju myślę wymienić filtr oleju hydrauliki bo może być zapchany jeden mechanik mi pow iedział że bym go zupełnie wywalił teraz jest wszystko ok jeśli macie wiedzę na ten temat to proszę o informację pozdrawiam

#78 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 20:09

Opinie o JD 2140 - 3350 Własnie hydraulika to najbardziej wrazliwa czesci tego ciagnika. Jesli nie zmieniałes oleju to proponuje go zmienic wraz z filtrami bo zle moze sie to skonczyc. Tylko nie lej bron boze Hipolu ani innych Hydroli tylko oryginalny JD lub Fush, BP tez robi zgode ze specyfikacja i norma JD.

#79 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 20:26

Opinie o JD 2140 - 3350 W silniku wymieniłem olej na castrola tectiona ale wyciągałem bagnet od oleju hydraulicznego to olej jest zupełnie czyściutki pytałem o fusza w hurtowni to powiedzieli ni że jest drogi około 23zł litr myślę zalać agrolem aleczy agrol wystarczy?? sprzedawca z hurtowni powiedział że mobil fluid ma podobne właściwości mam pytanie ile wchodzi oleju hydraulicznego do jelonka i jeśli na bagnecie jest czysty to go wymieniać a ile jest filtrów hydrauliki pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 22:58

Opinie o JD 2140 - 3350 Czysty to on moze byc ale zurzyty takze. Wiesz kiedy był zmieniany??? Pewnie nie a nalezy co 1000 mth zmienic. Filtrow jest jeden wklad i czasami jeden przykrecany(z prawej strony pod kabina). Olej ma byc hydrauliczno-przekladniowy Agrol U niby moze byc ale poszukaj cos innego moze znajdziesz w dobrej cenie. Z Orlenu mozesz zalac Agro STOU 10w40 on spełnia norme JD. Co do ilosci to kup 50l bo tyle wchodzi do tej skrzyni,jak bedziesz spuszczał to ze wszystkich trzech korków spustowych.