matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość karol924   
Gość karol924

Sprzedany byk ho 590 kg po 8zł brutto, sprzedany do lokalnego skupu bydła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Nie musisz wierzyć, wiem za ile sprzedałem;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Panowie pytanie z innej beczki nie znacie kogoś w okolicach makowa mazowieckiego kto skupuje bydło (ogólnie) a teraz konkretnie chodzi mi o jałówki takie około 300 kg? Pasowało by mi je sprzedać bo mialy być na krowy ale jak się okazało zostawiłem za dużo jałówek i nie mam gdzie ich trzymać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na "Moja Ostrołęka" ogłasza się sporo handlarzy, jeden właśnie kupuje cielaki 40-300kg w każdej kondycji. Tyle że teraz za 3 tys ciężko jałówkę cielną sprzedać więc na kokosy nie licz 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Sprzedany byk ho 590 kg po 8zł brutto, sprzedany do lokalnego skupu bydła. 

 

ciekawe ile musieli oszukać na wadze ze dali taką cene  

no ale jeśli waga sie zgadzała to pewnie innne czary mary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Oj niedowiarki :) Nie moja wina że sprzedajecie po marnych cenach :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Ha :D Dobra, dyskusja nie ma sensu, nie musze nikomu nic udowadniać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś sprzedane trzy HF 624kg/ 7zł
514 kg 6.5zł
476kg 6.5zł
Wagi i ceny brutto ważone na mojej wadze nastepnie na jego samochodowej,  sam przyjechał i tak jeździł nachalnie już kilka razy chyba je chciał mi cena się podoba tym bardziej za tego ostatniego zdechlaka. Sprzedane Do Marka Glinki . Za krowe poroponował max 5 zł ale waga musi być około 600 kg za słąbe nawet i po 3 zł . Podobno cena krów spadał o złotówkę w ciągu dwóch tygodni przez nadmiar towaru

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

6.5 to ja dostawałem za byki 650kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

gdzie ten lokalny skup jest na lubelszczyżnie może i ja tam sprzedam jak tak dobrze płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

następny bajkopisasz za byka 476 po 6,5

Dlaczego od razu bajkopisarz? W każdym regionie są inne ceny, sprzedajesz za pół darmo to twoja sprawa. Wdze że w tym temacie jak ktoś napisze że dostał wysoką cenę to innym od razu gul skacze, bo skoro oni mają słabe ceny to każdy tak musi mieć. To forum przez takich ludzi coraz bardziej zniechęca do korzystania. 

 

Skup jest w mejscowości Januszówka, powiat łęczyński

Edytowano przez karol924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Sprzedany byk ho 590 kg po 8zł brutto, sprzedany do lokalnego skupu bydła. 

 

oj Boże mój Boże że jeszcze tacy się rodzą!!

Nie musisz wierzyć, wiem za ile sprzedałem;) 

 

Jasne że nikt nie musi w to wierzyć bo są dwie opcje albo bajki opowiadasz albo zostałeś j**nięty i to bardzo mocno!!!

Dziś sprzedane trzy HF 624kg/ 7zł

514 kg 6.5zł

476kg 6.5zł

Wagi i ceny brutto ważone na mojej wadze nastepnie na jego samochodowej,  sam przyjechał i tak jeździł nachalnie już kilka razy chyba je chciał mi cena się podoba tym bardziej za tego ostatniego zdechlaka. Sprzedane Do Marka Glinki . Za krowe poroponował max 5 zł ale waga musi być około 600 kg za słąbe nawet i po 3 zł . Podobno cena krów spadał o złotówkę w ciągu dwóch tygodni przez nadmiar towaru

A świstak siedzi i zawija w papierki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

dajcie mi tych kupców .jak za kości wam tyle zapłacili , to ja za swoje śmiało wyrwę po 15 żywą wagą . :lol:  :lol:  ach te wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no k**wa sołtys czy jak tam masz wku**iasz mnie. Kupiłem wagę tak jak mówiłes że mnie dymają wiec ją mam i ważę sztuki. Waga była wręcz taka sama plus +3-3 kg. Kupiec przyjechał sam natretnie kilka razy dzis gho wpuściłem do obory nie handlowałem z nim z rok bo wszystko szło do FIRMY URBANEK czy tam URBANIAK a skoro nie wierzysz to mogę wstawic ta faktórę czy coś nie ma sprawy . Naprawdę dajecie się tak dymac czy co? Glinka widział że mi nie zależy na handlu bo widzi że jest kasa ...a jak wyczuje że musisz sprzedzać to już masz po cenie . Naprawdę jutro wam napisze numer niedowiarki i sobie dzwoncie możecie sie na mnie powołać .! I zawsze jak wam pisze to że niby mnie dymali na wadze  a teraz jak mam wagę to co powiecie że wakacje ,żałosne są wasze odpowiedzi naprawdę .... Wam jak w łeb nie puknie to nie uwierzycie tak samo jak że z żyta na V klasie sypłeno mi ponad 7 ton a z jednego ha bez skracania wyszło 38 beli słomy///. tak tu mi pewnie świstaki przyniosły słomę od sołtysa czy jakoś tak.... żenada Panowie naprawdę .

Numer podam na PW bo to było by nielegalne rozpowszechnianie( ktos by dzwonił i robił sobie jaja)wiec jak ktos jest zainteresowany nie ma sprawy.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

popieram kolege wyzej!,ale cos sie dzieje bo byli dzisiaj u mnie za bydlem z łodzkiego rozmawiali z ojcem bo ja bylem w polu i niby płaca z vatem kase na reke za jałowke bbb proponowali 7.3 za byka hf 6.5 a za mieszanca 7 ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz84    3

lm x ho 620 kg 8 pln bruto

 

mieszniec 791kg 7,5 bruto

 

może warto kupić sobie wage przy 15 sztukach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

byk mm ładnej budowy ale niski i nie za długi

waga na aucie 746kg.

waga po uboju 445kg

kasa netto 5562,5+8% = 6007,5zł brutto 

 

 746-7%=693,8

5562,5/693,8= 8,01zł/kg wagi żywej netto

 

dobrze to licze??? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj