Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa starego eternitowego dachu

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 29 listopad 2015 - 16:38

Witajcie .Wczoraj czyściłem i naprawiałem dach na szopie. Niestety ze względu na dużą liczbę drzew muszę praktycznie co roku zamiatać cały dach w związku z czym mam sporo popękanych fal.  Wymieniłem 2 płyty które miałem na zapas ale niestety potrzeba mi znacznie więcej. Na razie nie stać mnie na wymianę całego dachu ze względu na duże koszty . Chciałbym tymczasowo naprawić dach. Wiadomo że stary eternit nie jest dostępny, ale widziałem na internecie płyty z ekologicznego eternitu. Czy ktoś może spotkał się z takim eternitem? Zależy mi żeby pasował on do starego typu eternitu niskofalistego. Ktoś ma jakieś doświadczenie z taką podmianą ?Część dachu da się naprawić poprzez zrobienie nakładek z blachy  na pęknięcia, ale niestety w większości mam pourywaną ostatnią falę której tak nie naprawię. Jeżeli ktoś posiada taki eternit proszę o informację jak z wytrzymałością w porównaniu do starego eternitu. Pozdrawiam W.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa starego eternitowego dachu Dzisiaj, 03:59
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 16:57

Może najpierw poczytaj sobie co się dzieje jak się rusza stary eternit i dlaczego nie powinno się tego robić samodzielnie a wtedy dopiero zadawaj takie pytania. do tego to  zamiatanie starego eternitu, normalnie aż strach się bać.

Edytowany przez Karol445, 29 listopad 2015 - 16:59.

#3 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 29 listopad 2015 - 17:03

Te płyty o których mówisz " ekologiczne '' są bez azbestu i mogą byc zakładane na dachy ....

tu się ogłaszają  http://www.magnetos....przedam-eternit  15 zł za sztuke chcą ;) 

Jesli masz małe pęknięcia wzdłuż eternitu to mozesz silikonem uszczelnic albo pianką ;)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 17:06

Jak jest stary i pokryty mchem ,to zamiatanie go jest bezpieczne ,wymiana rownież ,jak sie ma o tym pojęcie ,

#5 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 listopad 2015 - 17:12

Ja mam oborę tym "ekologicznym", czyli eurofalą pokrytą. O wytrzymałość nie musisz się martwić. Jest nawet wytrzymalszy. 

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#6 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 18:07

Może najpierw poczytaj sobie co się dzieje jak się rusza stary eternit i dlaczego nie powinno się tego robić samodzielnie a wtedy dopiero zadawaj takie pytania. do tego to  zamiatanie starego eternitu, normalnie aż strach się bać.

Aż strach się bać. Pewnie wiele instalacji wodociągowych posiada jeszcze rury azbestowe, w blokach ściany z płyt zawierających azbest - strach dziure w ścianie wywiercić. Może eternit nie jest zdrowy ale raczej nie jest szkodliwy jak chce tego unijna propaganda - w końcu nie tylko na maszynach rolniczych można zarabiać - na pokryciach dachowych również.

Ojciec majstra który budował u mnie garaż był cieślą w czasach kiedy eternit królował na dachach - żyje do tej pory i ma się dobrze a płyty eternitu przycinał na 'krajzedze" z piłą tarczową.

Trochę nie na temat ale trudno...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 18:31

Kiedyś natrafiłem w sieci na artykuł odnośnie kontaktu z zużytym olejem i z opisu wynikało że jest to straszna trucizna, więc koledzy przy naprawach jak i wymianach oleju trzeba zachować szczególne warunki aby owy olej nie miał kontaktu z skórą jak i drogami oddechowymi (opary).

Więc przy wszystkim zdrowy rozsądek. Najważniejsze że wędliny z sklepu są super zdrowe i nie wpływają negatywnie na zdrowie społeczeństwa.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 18:57

Witam .Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.  Proszę jeszcze o informację czy ktoś próbował łączyć stary eternit niskofalisty z tymi nowymi ekologicznym i czy zgadzały się fale. Pozdrawiam

#9 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 listopad 2015 - 19:22

Z tego co wiem eurofala była dostępna w dwóch modelach tj. na 6 i 9 fal i wymiarowo jest identyczna jak eternit. Z łączeniem nie ma problemu. Miałem część tak dawniej robioną i wszystko pasuje.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#10 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 20:47

Ok podziękował .  Znalazłem nawet jakieś ogłoszenie ,  że ktoś w okolicy ma na sprzedaż ekologiczny eternit z demontażu  z domu.  Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki . Temat do zamknięcia.

#11 Share Martinio4

Martinio4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 maj 2016 - 13:57

Jak jest stary i pokryty mchem ,to zamiatanie go jest bezpieczne ,wymiana rownież ,jak sie ma o tym pojęcie ,

No właśnie, jak się ma pojęcie. Aż strach na samą myśl o eternicie. Ja bym się skontaktował z firmą świadczącą usługi naprawcze, znam integro.com.pl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share troy78

troy78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 07:40

No właśnie tak się zastanawiam nad Integro, bo mają sam pochlebne opinie, czas sprawdzić samodzielnie, macie jakiś link do cennika?