Skocz do zawartości
NABUCH

Naprawa starego eternitowego dachu

Polecane posty

NABUCH    8

Witajcie .Wczoraj czyściłem i naprawiałem dach na szopie. Niestety ze względu na dużą liczbę drzew muszę praktycznie co roku zamiatać cały dach w związku z czym mam sporo popękanych fal.  Wymieniłem 2 płyty które miałem na zapas ale niestety potrzeba mi znacznie więcej. Na razie nie stać mnie na wymianę całego dachu ze względu na duże koszty . Chciałbym tymczasowo naprawić dach. Wiadomo że stary eternit nie jest dostępny, ale widziałem na internecie płyty z ekologicznego eternitu. Czy ktoś może spotkał się z takim eternitem? Zależy mi żeby pasował on do starego typu eternitu niskofalistego. Ktoś ma jakieś doświadczenie z taką podmianą ?Część dachu da się naprawić poprzez zrobienie nakładek z blachy  na pęknięcia, ale niestety w większości mam pourywaną ostatnią falę której tak nie naprawię. Jeżeli ktoś posiada taki eternit proszę o informację jak z wytrzymałością w porównaniu do starego eternitu. Pozdrawiam W.

Karol445    32

Może najpierw poczytaj sobie co się dzieje jak się rusza stary eternit i dlaczego nie powinno się tego robić samodzielnie a wtedy dopiero zadawaj takie pytania. do tego to  zamiatanie starego eternitu, normalnie aż strach się bać.

Edytowano przez Karol445

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    335

Jak jest stary i pokryty mchem ,to zamiatanie go jest bezpieczne ,wymiana rownież ,jak sie ma o tym pojęcie ,

romek6340    203

Ja mam oborę tym "ekologicznym", czyli eurofalą pokrytą. O wytrzymałość nie musisz się martwić. Jest nawet wytrzymalszy. 

wlamaj1    34

Może najpierw poczytaj sobie co się dzieje jak się rusza stary eternit i dlaczego nie powinno się tego robić samodzielnie a wtedy dopiero zadawaj takie pytania. do tego to  zamiatanie starego eternitu, normalnie aż strach się bać.

Aż strach się bać. Pewnie wiele instalacji wodociągowych posiada jeszcze rury azbestowe, w blokach ściany z płyt zawierających azbest - strach dziure w ścianie wywiercić. Może eternit nie jest zdrowy ale raczej nie jest szkodliwy jak chce tego unijna propaganda - w końcu nie tylko na maszynach rolniczych można zarabiać - na pokryciach dachowych również.

Ojciec majstra który budował u mnie garaż był cieślą w czasach kiedy eternit królował na dachach - żyje do tej pory i ma się dobrze a płyty eternitu przycinał na 'krajzedze" z piłą tarczową.

Trochę nie na temat ale trudno...

Sadek    449

Kiedyś natrafiłem w sieci na artykuł odnośnie kontaktu z zużytym olejem i z opisu wynikało że jest to straszna trucizna, więc koledzy przy naprawach jak i wymianach oleju trzeba zachować szczególne warunki aby owy olej nie miał kontaktu z skórą jak i drogami oddechowymi (opary).

Więc przy wszystkim zdrowy rozsądek. Najważniejsze że wędliny z sklepu są super zdrowe i nie wpływają negatywnie na zdrowie społeczeństwa.

NABUCH    8

Witam .Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.  Proszę jeszcze o informację czy ktoś próbował łączyć stary eternit niskofalisty z tymi nowymi ekologicznym i czy zgadzały się fale. Pozdrawiam

romek6340    203

Z tego co wiem eurofala była dostępna w dwóch modelach tj. na 6 i 9 fal i wymiarowo jest identyczna jak eternit. Z łączeniem nie ma problemu. Miałem część tak dawniej robioną i wszystko pasuje.

NABUCH    8

Ok podziękował .  Znalazłem nawet jakieś ogłoszenie ,  że ktoś w okolicy ma na sprzedaż ekologiczny eternit z demontażu  z domu.  Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki . Temat do zamknięcia.

Martinio4    0

Jak jest stary i pokryty mchem ,to zamiatanie go jest bezpieczne ,wymiana rownież ,jak sie ma o tym pojęcie ,

No właśnie, jak się ma pojęcie. Aż strach na samą myśl o eternicie. Ja bym się skontaktował z firmą świadczącą usługi naprawcze, znam integro.com.pl.

troy78    0

No właśnie tak się zastanawiam nad Integro, bo mają sam pochlebne opinie, czas sprawdzić samodzielnie, macie jakiś link do cennika?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.