Polecane posty

5714mf255    32

witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutti    1

A ja przed wyborem pieca proponuję poczytać stronę czysteogrzewanie.pl

 

Najpierw trzeba się nauczyć efektywnie palic poszczególnymi paliwami (drewno, węgiel) a dopiero później dobrać piec do istniejącej instalacji.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłbym na Twoim miejscu okiem na kotły zgazowujące. Ich wydajnośc jest duża, no i nie masz problemu z dostępem do opału ani ryzykiem wzrostu jego cen. Dla normalnego domu w 2-3 zimy taki kocioł się powinien zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerazurri    0

Ja i kilku okolicznych rolnikow mamy piece na owies. jesli siejesz zboza koszt uprawy jest nie wielki a jest bardzo kaloryczny. mam dom ponad 300m2 a do tego mieszka w nim 7 doroslych osob i 3 malych dzieci, wiec pobor cieplej wody nie jest zbyt maly. przy ostrej zimie gdzie w piecu pali sie caly dzien to idzie okolo 50kg owsa dziennie. dodam ze po spaleniu 1 tony popiolu jest jakies 2 wiaderka.

 

a w kazdej chwili moge zmienic palnik i podlaczyc drugi komputer i juz moge palic drzewem czy weglem.

Edytowano przez Nerazurri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Ja mam MPM DS 17-19kW. Ogrzewam tym dolniakiem 200m dom wolnostojący. Super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabowiec    0

Według mnie ważniejszą kwestią od wyboru kotła jest to czym będziesz go opalał. Nawet najlepsze urządzenie nie da ciepła jeżeli będziesz sypał tam byle co. Ja mogę z czystm sercem polecić ekogroszek, który jest nie dość że wydajny to jeszcze mocno oczyszczony. Spokojnie można go póścić w automacie i właściwie zapomnieć, że to taki typ ogrzewania (przydatne dla zapracowanych). Jeżeli będziesz sie decydował kupić to polecam firmę SmartTrans, węgiel z Mysłowic, świetniej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Te wszystkie eko groszki, jarety , rokity do pieców z podajnikiem to pic na wodę, przepłacanie 3x. Najrzadziej podajnik mi chodzi przy zwykłym miale 23/25 MJ po 270zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak zachwalasz ogrzewanie nadmuchowe, to może w pierwszej kolejności sprecyzuj również jakie koszty wiążą się z tego typu instalacją, wtedy będzie łatwej. Dla mnie osobiście ekogroszek oraz pellet to bardzo dobre rozwiązanie w kwestii ogrzewania domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0
Napisano (edytowany)

Pompa sama w sobie generuje niskie rachunki mimo że prąd zdrozał. A teraz fotowoltaika nie zbilansuje ci kosztów ogrzewania zima . Więc nie powtarzaj stereotypów że pompa tylko z fotowoltaika.

Zresztą polecam kontakt z firmą https://klimat-tech.pl/ Pomogą w dobraniu odpowiedniego urzadzenia.

 

Edytowano przez Nikkallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866
Napisano (edytowany)

Patrz na daty, odkopałeś temat sprzed wielu lat 😄 ⛏️. To co jest teraz a to co było wtedy to 2 różne światy.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Mam pytanie - musimy zrobić termomodernizację mieszkania w starym budownictwie - 50m (aktualnie piece kaflowe opalane drewnem). Nie łapiemy się na żadne programy z dofinansowaniem (przekraczamy prog dochodowy).. Jest to mieszkanie, które wynajmujemy - gdzie rozważamy opcje sprzedaży.

Na jaką formę ogrzewania się zdecydować? Żeby zrobić to najtańszym kosztem, bez konieczności wiekszego remontu.

Ma ktoś jakieś doświadczenie? O jakich kwotach trzeba myśleć?

Dodam, że gaz nie wchodzi w grę, bo po prostu go tam nie ma. Ciepła woda aktualnie z bojlera ogrzewanego westfalką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj