mrc1005

Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka)

Polecane posty

mrc1005    53

Witam,

Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

http://kul-met.pl/

Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin
 

Edytowano przez mrc1005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam firme okolice, mam żmijke ok 7 lat, zadowolony z jej urzytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Mam dwie żmijki z kulmetu i jedną pom Augustów, nie narzekam na żadną z nich. Kulmetowską mam 125 sześcio-metrową i 150 dwunastometrową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

O firmie nie napiszę nic ale jak chcesz przedłużać do 8m to wybierz raczej większą średnicę, ze względu na wytrzymałość mechaniczną. W instrukcji obsługi przenośników z Dozamechu (Odolanów) jest napisane że "żmijki" o średnicy 110mm mogą mieć na maxa 6m długości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Posiadam taki przenośnik od 2 lat. W 2014r podczas żniw skrzywiła się oś przy wózku, przegieła do dołu, to samo stało się z kawałkiem odcinka rury ze ślimakiem obcierał i zrobiło otwór. Rurę ze ślimakiem nam wymienili. W 2015 roku nie było żadnych problemów. Jestem średnio zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

To dobry podajnik - używam go od 5 lat i nic złego się z nim nie dzieje. Z przedłużaniem może być ten problem, że silnik nie da rady pokręcić ślimakiem (to informacja od producenta). Podajnik jest dość ciężki i trudno go wyrwać z pryzmy ze zbożem. Mogłaby być lepiej rozwiązana regulacja wysokości wózka - teraz do zmiany wysokości wysypu trzeba podnieść podnośnik ręcznie lub na linach/łańcuchach, co bywa kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Planuje kupić zmijke, tylko nie wiem która wybrać. Lepiej wziąć tą tańszą w ocynku co wszędzie są w sprzedaży teraz o prywaciazy, A może lepiej wydać więcej i kupić np. M-rol . Jakie macie opinie . Interesuje mnie zmikja grubosci 110 silnik 1,5kw długość 8m i paź zadnych koszy, wózków i innych dodatków. Proszę o pilną odpowiedź ;) pozdrawiam!
Bez*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez Bartek2997
      Witam
      Zastanawiam się na ile opłacalny jest transport i sprzedaż piasku traktorem, oraz usługi ładowaczem typu rozgarnięcie przywiezionej ziemi/piasku itp... Wiadomo wiele osob równa teren w taki sposób wokoło nowo wybudowanych domów, czy choćby podwyższenie terenu pod budowę itp. Posiadam ciągnik MF 3060 którego używam do prac polowych, może nie jest zbyt mocarny ale myślę że na początek takiej działalności dał by radę. Rozważam do niego  kupno przyczepy jednoosiowej/tandem ok 6-8t oczywiście z wywrotem.  Do tego jeszcze jakiś nie najgorszy tur z łyżką. 
      Wiem że wiele osób zajmuje się tego typu usługami. Myślę że musiałbym zainwestować ok 20 000pln w maszyny aby zacząć. Z surowcem też nie ma problemu bo akurat mieszkam na terenach piaszczystych, miejscami działki nie mają więcej niż 10-40a wiec raczej drogie nie są.
      Czy jest to opłacalny interes? Dobrze by było gdyby się wypowiedział ktoś zajmujący się czymś takim. Jak z popytem na takie usługi?(woj. podkarpackie)
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj