Skocz do zawartości
mrc1005

Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka)

Polecane posty

mrc1005    34

Witam,

Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

http://kul-met.pl/

Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin

Edytowano przez mrc1005

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam firme okolice, mam żmijke ok 7 lat, zadowolony z jej urzytkowania.

Jurek321    2

Mam dwie żmijki z kulmetu i jedną pom Augustów, nie narzekam na żadną z nich. Kulmetowską mam 125 sześcio-metrową i 150 dwunastometrową

Wiadomość z agroFakt.pl

wlamaj1    34

O firmie nie napiszę nic ale jak chcesz przedłużać do 8m to wybierz raczej większą średnicę, ze względu na wytrzymałość mechaniczną. W instrukcji obsługi przenośników z Dozamechu (Odolanów) jest napisane że "żmijki" o średnicy 110mm mogą mieć na maxa 6m długości...

haczyk5    24

Posiadam taki przenośnik od 2 lat. W 2014r podczas żniw skrzywiła się oś przy wózku, przegieła do dołu, to samo stało się z kawałkiem odcinka rury ze ślimakiem obcierał i zrobiło otwór. Rurę ze ślimakiem nam wymienili. W 2015 roku nie było żadnych problemów. Jestem średnio zadowolony.

a1fe26c2    36

To dobry podajnik - używam go od 5 lat i nic złego się z nim nie dzieje. Z przedłużaniem może być ten problem, że silnik nie da rady pokręcić ślimakiem (to informacja od producenta). Podajnik jest dość ciężki i trudno go wyrwać z pryzmy ze zbożem. Mogłaby być lepiej rozwiązana regulacja wysokości wózka - teraz do zmiany wysokości wysypu trzeba podnieść podnośnik ręcznie lub na linach/łańcuchach, co bywa kłopotliwe.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

wallww    0

Jeśli macie problem ze swoim sprzętem zawsze możecie wypożyczyć nowy, samochody zastępcze warszawa to idealna opcja dla was, sami zobaczcie na tą niesamowitą ofertę firmy Autoplaza skierowana do każdego zainteresowanego, sprzęt do wypożyczenia najwyższej jakości !

Edytowano przez wallww

damianlozki    1

Planuje kupić zmijke, tylko nie wiem która wybrać. Lepiej wziąć tą tańszą w ocynku co wszędzie są w sprzedaży teraz o prywaciazy, A może lepiej wydać więcej i kupić np. M-rol . Jakie macie opinie . Interesuje mnie zmikja grubosci 110 silnik 1,5kw długość 8m i paź zadnych koszy, wózków i innych dodatków. Proszę o pilną odpowiedź ;) pozdrawiam!
Bez*

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marek3080
      Czy ktoś może ma jakieś porównanie jak jest z mocą ww ciągników jeśli chodzi o transport? Odstawialiśmy pszenicę do młyna. Dwie przyczepy 4t w sumie było na nich 12,5 t pszenicy. Pierwszy skład zaciągnął MF. Drugi skład MTZ 82 bez przedniego napędu. Nie kierowałem ja tylko mój teść i mówi ze Ferguson w porównaniu do ruska jest jakiś słaby, mułowaty.
      Tam gdzie ruskiem jechał 9 i słabł włączał reduktor i rwał do przodu a MF zdychał na 4 bez przyspieszacza konieczna nawet redukcja na 3. Podobnie jak zrobił się korek za nim i wyprzedza go tir; MFa wyprzedzają bez problemu, ciężko jakoś nabiera obrotów a z ruskiem mają już co robić. Po prostu rozpędza się znacznie szybciej. Na koniec: rusek trasę robi w 55 minut a MF 1 godz 10 minut. Odcinek 25 km.
      MF 3080 skrzynia 16/16 rok 91
      MTZ 82 bez przedniego napędu rok 91.
      Ten rusek taki mocny czy MF taki słaby. Odpowiedzi mile widziane.
      Pozdrawiam
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez Lubago
      Witam, mam jęczmień z kwalifikatu , odmiana kucyk. Jaką zaprawe na mokro polecacie?? Czy Kinto Duo jest dobra? słyszałem też coś o Baytan Trio ..
    • Przez Jarpo16x
      Zakupię zboże. Pszenżyto, pszenica, jęczmień

Możliwe całe transporty ciężarowe.
      - Średnia cena rynkowa. Obecnie pszenżyto 580, pszenica, jęczmień 650
      - Województwo podlaskie, powiat sokólski
      - Kontakt: na forum, pod tym wpisem, potem kontakt telefoniczny
      - Forma transportu: Zapewnia sprzedający (Transport ciężarowy). Koszty transportu do podziału
      - Zboże dobrej jakości na cele paszowe, bez żadnych niepożądanych zapachów. Możliwa względnie średnia ilość chwastów.

Pozdrawiam

• Przez Bambi14
      Witam, czy ktos posiada zmijke bez przekladni? jak to sie sprawuje, silnik daje rady to pociagnac? jeden z producentow oferuje takie zmijki tylko nie wiem czy silnik sie nie bedzie przegrzewal, nie daje jakichs duzych silnikow do nich np tutaj cytuje "fi-100mm 4mb silnik 1,5kw 5mb przewodu z rura bezszwową o GRUBOŚCI ( 2mm ) gwarancja 2-lata z bezpośrednio montowanym silnikiem o wydajności 9t/h" warto takie cos kupic?
      Drugie pytanie to czy jak zmijka chodzi na pusto to ona ma bicie w srodku czy normalnie pracuje i nie przeszkadza jej brak zboza?