News
mrc1005

Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka)

Polecane posty

mrc1005    52

Witam,

Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

http://kul-met.pl/

Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin

Edytowano przez mrc1005

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam firme okolice, mam żmijke ok 7 lat, zadowolony z jej urzytkowania.

Jurek321    29

Mam dwie żmijki z kulmetu i jedną pom Augustów, nie narzekam na żadną z nich. Kulmetowską mam 125 sześcio-metrową i 150 dwunastometrową

Wiadomość z agroFakt.pl

wlamaj1    35

O firmie nie napiszę nic ale jak chcesz przedłużać do 8m to wybierz raczej większą średnicę, ze względu na wytrzymałość mechaniczną. W instrukcji obsługi przenośników z Dozamechu (Odolanów) jest napisane że "żmijki" o średnicy 110mm mogą mieć na maxa 6m długości...

haczyk5    25

Posiadam taki przenośnik od 2 lat. W 2014r podczas żniw skrzywiła się oś przy wózku, przegieła do dołu, to samo stało się z kawałkiem odcinka rury ze ślimakiem obcierał i zrobiło otwór. Rurę ze ślimakiem nam wymienili. W 2015 roku nie było żadnych problemów. Jestem średnio zadowolony.

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

To dobry podajnik - używam go od 5 lat i nic złego się z nim nie dzieje. Z przedłużaniem może być ten problem, że silnik nie da rady pokręcić ślimakiem (to informacja od producenta). Podajnik jest dość ciężki i trudno go wyrwać z pryzmy ze zbożem. Mogłaby być lepiej rozwiązana regulacja wysokości wózka - teraz do zmiany wysokości wysypu trzeba podnieść podnośnik ręcznie lub na linach/łańcuchach, co bywa kłopotliwe.

wallww    0

Jeśli macie problem ze swoim sprzętem zawsze możecie wypożyczyć nowy, samochody zastępcze warszawa to idealna opcja dla was, sami zobaczcie na tą niesamowitą ofertę firmy Autoplaza skierowana do każdego zainteresowanego, sprzęt do wypożyczenia najwyższej jakości !

Edytowano przez wallww

damianlozki    2

Planuje kupić zmijke, tylko nie wiem która wybrać. Lepiej wziąć tą tańszą w ocynku co wszędzie są w sprzedaży teraz o prywaciazy, A może lepiej wydać więcej i kupić np. M-rol . Jakie macie opinie . Interesuje mnie zmikja grubosci 110 silnik 1,5kw długość 8m i paź zadnych koszy, wózków i innych dodatków. Proszę o pilną odpowiedź ;) pozdrawiam!
Bez*

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 

Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.

Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html

Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846

• Przez Taurus83
      Jak myślicie zdałoby to egzamin?
      Podłogą beton. 
      Ściany wysokie na 2-2.5m z blachy trapezowej. Słupy metalowe co tyle metrów ile trzeba. Przykrycie z plandeki opierajacej się  na trókątnych poprzeczkach jak w naczepie ciezarowej. 
      Silos byłby przejazdowy. Szerokość powiedzmy 8 metrów. Długi ze  20.  Jedna sciane możnaby dostawiac z gotowych elementów a na drugiej zrobić drzwi. Blachę używaną można kupić bardzo tanio. Słupy też po cenie złomu. Plandeka jak do przyczep na metry. Trójkąty wyspawać i gotowe. Albo nawet z amelinium zrobic zeby bylo latwo montować. Raczej przez zimę bym tam nie trzymał ale do grudnia? Koszt na szybko policzony to ok 15 tys.  Ok 250-300 ton pszenicy by weszło do takiego magazynu 
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez ROLNIKwMarynarce
      witam. mam pytanie jezeli jestem rolbikiem a chce kupic cieleta 300 km od domu to potrzebuje do tego samochod przystosowany w 100 % czy moge kupic dostawczaka i zalozyc wode w nim i to wystarczy ? potrzebuje jakies zezwolenia ?
    • Przez FranasNH
      Witam. Mam pytanie do studentów rolnictwa a w szczególności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Potrzebowałbym materiałów dydaktycznych na kierunek rolnictwo i stąd moja prośba do Was, czy ktoś nie posiada jakichś sprawozdań, kolokwiów itp? Byłbym bardzo wdzięczny za okazaną pomoc!!
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.