Zaloguj się, aby obserwować  
piotr6340

Bliźniaki

Polecane posty

adamvet1    0

Poproś lek wet. żeby zbadał przez prostnicę czy ma wykształconą macicę i jajniki. Czasami bliźniaczki sa płodne,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Ja miałem dwa takie przypadki w jednym jałówka się zacieliła i ocieliła wszystko ok w pierwszej laktacji dała ponad 11 tys/305 dni i teraz jest zasuszona,a druga przez pół roku próbowaliśmy zacielić ( zarówno inseminacją jak i buhajem) i jest niecielna podobno jest tylko 20% szans, że będzie cielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U mnie nigdy nie było problemu z bliźniaczkami, czasami pokryć trzeba dwa trzy razy ale zacieli się zawsze


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Na wiosnę 2008 kupiłem trojaczki. Byczek i dwie jałówki. 50% LM. byczek nawet ładnie urósł. jedna jałówka w lecie 2009 poważnie zachorowała, generalnie skóra i kości ale powoli dochodzi do siebie. Bardzo powoli. Jej siostra coś tam urosła ale jest jakaś dziwna bo potrafi się gnoić ze trzy razy w ciągu miesiąca. Nie wiem co z nią jest. Na pewno jej sobie nie zostawię. Ktoś kiedyś pisał że ma krowę która była bliźniakiem i jest dobrze. Wydaje mi się że nie ma tu reguły. Zależy od konkretnego bydlaka czy się nadaje do hodowli czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej pisał jest około 20% szans a nawet troszkę mniej że bliźniaki z ciąży dwujajowej różnopłciowe(bo mogą być też jedne płci) będą płodne(chodzi o jałówkę ponieważ testosteron przenika z płodu samca przez łożysko i zatrzymuje rozwój żeńskich narządów rozrodczych)

Jeżeli rodzą się bliźnięta jednopłciowe są normalnie i zwykle płodne(oczywiście jeżeli coś innego nie spowoduje bezpłodności)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Dokładnie tak jak wyżej. Raczej nie będzie z takiej jałoszki pożytku choć istnieje taka szansa że wszystko będzie ok. Tak już jest gdy rodzi się byczek i jałoszka. Testosteron działa tak silnie że powoduje niedorozwój narządów płciowych samicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Przy bliźniakach jest bardzo małe prawdopodobieństwo płodności jałówki. W technikum wet. uczyli ze nawet zerowe i takie sztuki tylko na ubój.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zerowe tylko małe i tylko przy bliźniętach różnopłciowych i można to zweryfikować bodajże testem krwi jałówki na zawartość estrogenów i ich stosunek do testosteronu


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No bo jak by byle 2 cieliczki to spokojnie mogą zostać obie ale jak byczek i jałóweczka to mogą być problemy przy zacieleniu a jeśli już się zacieli to wydajność może być mała. To samo się tyczy byczka on również może być bezpłodny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz nie wiem jak jest z byczkiem bo nigdy mnie to nie interesowało(inseminacja) ale to do sprawdzenia choć uważam że testosteron jest hormonem dominującym więc byczek raczej byłby płodny


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No bo tak jest ale nie zawsze ;[ lepiej sprzedaj oba jako cielęta i będzie po problemie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba nie mam wyjścia i pójdą na sprzedaż. (;[

 

I bardzo dziękuję wszystkim za pomoc ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Witam, mam teraz takie pytanie czy u jałówki pochodzącej z ciąży różno mnogiej nie występuje wogóle ruja czy też ruja występuje tylko tyle, że jałówka i tak nie chcę się zacielić. Pytam ponieważ u tej mojej jałówki ruja była, jałówka została zacielona, został jej miesiąc do ocielenia ale nie za bardzo widać po niej żeby była cielna i w dodatku ostatnio zauważyłem u niej takie objawy jakby znowu miała ruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czasem zdarzył się niby ruja przed porodem (miałem taki przypadek). Krowa była jednak cielna i cielak po urodzeniu był ok. Jak masz wątpliwości to trzeba zbadać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Ja nie wierze zabardzo lekarzom, kiedyś jeden powiedział że jałówka jest chyba cielna tak na oko a ja byłem pewien że nie bo byka już kilka lat nie miałem wtedy. Innym razem nawet po zbadaniu powiedział że według jego wiedzy to krowa jest cielna przyszedł termin tylko cielaka nie było.

 

No ale w sumie to nikt nie odpowiedział mi na pytanie czy u jałówki od ciązy bliźniaczej różno płciowej wystąpi ruja tylko że i tak się nie zacieli czy ruja wogóle nie będzie miała miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Chciałem ponowić swoje pytanie, ponieważ moja jałówka okazała się nie cielna, więc pytam jeszcze raz czy u jałówek od ciąży bliźniaczej różnopłciowej występuję w ogóle ruja tyle że taka jałówka i tak się nie zacieli czy tez ruja w ogóle nie występuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj