Skocz do zawartości

Zdjęcie

Preparat mlekozastępczy

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kender25

kender25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 17:37

Preparat mlekozastępczy Mam cielaka 3 tygodnie no i daje mu preparat mlekozastępczy i siano no i ma straszne rozwolnienie. Nie wiem co robić trwa już tydzień , weterynarz dal zastrzyki potem sam je dawałem trochę pomogły no ale wciąż jest problem. Co mu dać? Myślałem czy by śrutu może ale on jest za mały raczej. Na mleku od krowy miały lepiej cielaki, a na preparacie mlekozastępczym nie dość że chudy to jeszcze straszna biegunka od tygodnia. Co te preparaty dają, strasznie wygląda po nim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Preparat mlekozastępczy Dzisiaj, 14:59
  •  

#2 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 01 lipiec 2015 - 18:38

Preparat mlekozastępczy odstaw preparat i podaj mu pectolit, multipektin czy inny wymysł. w miedzy czasie jakiś rehydrat czy cos innego typowo nawadniajacego. za chwilę Ci sie odwodni calkiem i bd po sprawie. cielaki roznie reaguja na zmiany stąd mozliwa biegunka chociaż niekoniecznie to musi byc przyczyną...ale jak poszukasz na forum to nie raz byla mowa o tym :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 20:44

Preparat mlekozastępczy

A jaki mlekopan i ile tego dajesz? Może źle dobrana dawka. Ostatnio jak poiłem cielaki to sprawdzałem Bentawet C i coś tam jest różnica. Dobrze mieć w domu jakiś preparat przeciwbiegunkowy aby móc od razu zaradzić. Do mnie jak przyjeżdżał kiedyś weterynarz to widziałem jak wstrzykiwał ketonal i jakąś witaminę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kender25

kender25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 13:34

Preparat mlekozastępczy Dawałem mu zastrzyki ale weterynarz powiedział ze nie może ciągle ich dostawać i teraz dostaje jeszcze proszek przeciwbiegunkowy od weterynarza no i ogólnie chudy jest ale je, no i biegunki juz takiej silnej nie ma , ale dobrze jeszcze nie jest