Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor proxima 90 opinie

384 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 12:40

Zetor proxima 90 opinie Może to rzeczywiście będzie dla niego za ciężko podnieść.Agregat+siewnik+zboże= prawie 1800 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor proxima 90 opinie Dzisiaj, 09:48
  •  

#222 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 30 sierpień 2016 - 13:17

Zetor proxima 90 opinie

A Unia nie robi już tych lekkich zestawów uprawowo-siewnych które Famarol kiedyś miał w ofercie?

U nas przez kilka lat Zetor 5340 ciągał taki 3metrowy zanim większe ciągniki się nie pojawiły.

Chodzi mi o takie coś: http://olx.pl/oferta...html#f4f581b254

Tylko z tyłu u nas jest wał lekki rurkowy.

Edytowany przez MgrLukash, 30 sierpień 2016 - 13:22.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#223 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 14:27

Zetor proxima 90 opinie Myślę także poważnie żeby jednak pójść w 2 oddzielne maszyny.Np. Kombi 3,7H + Poznaniak 550/3D, ew. używany Amazone także talerzowy.

#224 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 14:41

Zetor proxima 90 opinie A masz z przodu tuza ? Ja w swoim wieszam z przodu agregat , z tylu siewnik i tez jest ok

#225 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 14:46

Zetor proxima 90 opinie A jesli nowe to moze ma ktos w ofercie z nabudowanym siewnikiem

#226 Share darecki99

darecki99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 21:56

Zetor proxima 90 opinie

Od pol roku pracuje powerka 100 i jest ok . Plastiki moze i delikatne ale u konkurencji nie jest wcale lepiej farmtrac  / nh td /czy farmall. Jezeli chodzi pracowanie proxa z zestawem uprawowo siewnym 3 m  mysle ze to nie najlepszy pomysl . Ciagnik z pewnoscia podniesie ale po czasie nie badz zdziwiony ze podkreslam ,,moze'' byc problem z hydraulika czy pekajacymi ramionami chyba ze bedzie to zestaw polzawieszany to ok . Co prawda na przodzie mozna miec pol tony obciazenia ale nie o to chodzi zeby wykorzystywac sprzet do granic wytrzymalosci bo to nie poplaca . Moja proxa pracuje teraz z maszynami ktore wczesniej ciagal zetor 6340  . W Stary udzwig wynosil 3500 kg w proxie 4200 niby nie duzo wiecej ale roznice czuc ogromna . Wczesniej podnoszac grubra lemkena 2,3 m czulem  ze mial co dzwigac  ciagnikiem bujalo po drodze a teraz w proxie w polaczeniu z ehr pelna kultura czasami jadac zastanawiam sie czy opuscilem bo praktycznienie nie czuc.  I o to chodzi zeby sprzet dopasowac z zapasem mocy czy udzwigu  bo z pewnoscia terazniejsze traktorki robia z pewnoscia delikatniejsze bez wzgledu na marke . Ktos pytal o kolor felg to polowie 2015 dawali czerone coc mozna trfic i biale i srebrne. Natomiast jezeli chodzi o tylne obciazniki to polecam na full czyli po 4 na kolo , Od nowoscie mialem po dwa i zwrocilem uwage ze uprawiajac  z wieksza predkoscia ok 12-13 km lubil podskakiwac -dolozylem na maska i gitara.Jezeli chodzi o spalanie to nie jest moze krolem oszczednosci ale niema zadnej tragedi. Choc na koniec wspomne ze tescie ciagnikow 100 km model proxima plus  wypadl jako jeden z oszczedniejszych. Wiekszosc opinie o niemasowitym spalaniu zetora pisza posiadacze ktorzy cale zycie jezdzili c 360 3p ewentualnie mf 255

#227 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 22:05

Zetor proxima 90 opinie

Od pol roku pracuje powerka 100 i jest ok . Plastiki moze i delikatne ale u konkurencji nie jest wcale lepiej farmtrac  / nh td /czy farmall. Jezeli chodzi pracowanie proxa z zestawem uprawowo siewnym 3 m  mysle ze to nie najlepszy pomysl . Ciagnik z pewnoscia podniesie ale po czasie nie badz zdziwiony ze podkreslam ,,moze'' byc problem z hydraulika czy pekajacymi ramionami chyba ze bedzie to zestaw polzawieszany to ok . Co prawda na przodzie mozna miec pol tony obciazenia ale nie o to chodzi zeby wykorzystywac sprzet do granic wytrzymalosci bo to nie poplaca . Moja proxa pracuje teraz z maszynami ktore wczesniej ciagal zetor 6340  . W Stary udzwig wynosil 3500 kg w proxie 4200 niby nie duzo wiecej ale roznice czuc ogromna . Wczesniej podnoszac grubra lemkena 2,3 m czulem  ze mial co dzwigac  ciagnikiem bujalo po drodze a teraz w proxie w polaczeniu z ehr pelna kultura czasami jadac zastanawiam sie czy opuscilem bo praktycznienie nie czuc.  I o to chodzi zeby sprzet dopasowac z zapasem mocy czy udzwigu  bo z pewnoscia terazniejsze traktorki robia z pewnoscia delikatniejsze bez wzgledu na marke . Ktos pytal o kolor felg to polowie 2015 dawali czerone coc mozna trfic i biale i srebrne. Natomiast jezeli chodzi o tylne obciazniki to polecam na full czyli po 4 na kolo , Od nowoscie mialem po dwa i zwrocilem uwage ze uprawiajac  z wieksza predkoscia ok 12-13 km lubil podskakiwac -dolozylem na maska i gitara.Jezeli chodzi o spalanie to nie jest moze krolem oszczednosci ale niema zadnej tragedi. Choc na koniec wspomne ze tescie ciagnikow 100 km model proxima plus  wypadl jako jeden z oszczedniejszych. Wiekszosc opinie o niemasowitym spalaniu zetora pisza posiadacze ktorzy cale zycie jezdzili c 360 3p ewentualnie mf 255

kolego podpisuję się pod tym dwoma rękami też mam od roku Powerkę 100 i jestem zadowolony i mam podobną opinię jak Ty

#228 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 22:44

Zetor proxima 90 opinie Dzięki za rzetelną opinię.Ja biorę zwykłą Proximę 90 i mam nadzieję, że będę z niej zadowolony.Uważam że do zestawu uprawowo siewnego 3 metry to powinien być ciągnik minimum 120 km.Odpuszczam taki zestaw.Z czasem kupie do niej agregat 3,7 H i siewnik 3,0 m z jak największą skrzynią.Z takimi maszynami nie będzie przeciążona.

#229 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 22:46

Zetor proxima 90 opinie Rowniez potwierdzam zdanie kolegi. A nie myslales o tym tuzie z przodu ?

#230 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 05:10

Zetor proxima 90 opinie Na chwilę obecną nie, ale może w przyszłości zdanie zmienię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share darecki99

darecki99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 13:31

Zetor proxima 90 opinie

Agregacik 3,7 m jak najbardziej ja poki co ciagam 3 m i nie ma co ciagac. Sam planuje zakup ale agregat talerzowy polzawieszany 3 m - sporo sieje bezorkowo z tad wybor padl na talerzowy . Jezeli bedziesz mial jakies pytania odnosnie zetorka chetnie pomoge  na priv .

#232 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 14:59

Zetor proxima 90 opinie Mój też na razie będzie ciągał agregat 3,0 metra oraz pług 4x35 cm. Dzięki na pewno skorzystam z konsultacji.W piątek mają go przywieźć.
A czy może u kogoś Proxima 90 chodzi w pługu 3 skibowym obrotowym?

#233 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 15:26

Zetor proxima 90 opinie Umnie ale mam tylko 3*35 ale niedługo mam nadzieję będzie wiekszy

#234 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 15:58

Zetor proxima 90 opinie Większy to znaczy jaki?

#235 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 16:09

Zetor proxima 90 opinie Ja zamawiam akpil miz due 3+1 , ok 22 brutto wychodzi

#236 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 16:18

Zetor proxima 90 opinie Chcę kupić z agromaszu 3 na resorze która max 50 na skibe bierze

#237 Share darecki99

darecki99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 16:58

Zetor proxima 90 opinie

Tak jak kolega wyzej pisze jak 3 to  nawet do 50 cm  . Ogolnie wszystko zalezy od ziemi uksztaltowania terenu   ale raczej 3 . Z 4 to lekko nie bedzie   chyba ze naprawde lekki model .  pieknie by pasowal np lemken opal 90 3+1   do 35 cm na korpus - znajomy ma takiego i powiem szczerze ze cos pieknego na ciagnik 90-100 km a na lekkiej ziemi to idzie jak maselko  waga ok 800 kg wiec bez najmniejszego problemu . Sam takiego szukalem i znalazlem tylko gosciu cenil 18 tys i odpuscilem bo za ta cene kupie 4 agromasz. Tylko z agromaszem nie bedzie tak lekko waga ok 1200 kg . jedno co wiem orka duzo lepiej sie uprawia jak zabierasz mniej na korpus . Pracujac z 3 wypadalo by juz zabierac po 45 na korpus tylko majac glinke wez to puzniej upraw.

#238 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 16:59

Zetor proxima 90 opinie 3 razy 50 ? Moze nie brać za koło przypadkiem :(

#239 Share darecki99

darecki99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 17:02

Zetor proxima 90 opinie

kolego gospodarhz do jakiego traktorka bierzesz ten plug ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Gospodarhz

Gospodarhz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 17:10

Zetor proxima 90 opinie Zetor proxima 80
I uwazam ze bedzie ok gdyz ten model mix due waży ok 950 kg , a juz probowalem zetora z kuhnem 102 i dawał rade, dla niedowiarkow moge podeslac filmy... ogromną zaletą akpila jest to ze pierwszy korpus jest blisko wieżyczki wiec cały pług jest krótszy i lzej go podnieść. No i cena atrakcyjna :)