mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

iron    1037

no i mamy nastepnego co uważa że jego jest naj...ale dowodów nie dał żadnych.ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja za cene niecałe 60tys wybrałem JD 6100 będzie to głównu\y koń pociągowy na 20ha, mam nadzieję że się nie zawiode, jest wyposażony w prostą skrzynię 15/5 bez rewersu, klmę, EHR, zaczep wysuwany, ogólnie mało zużyty ciągnik. Fendta za tą cene nie było więc nie miałem do czego porównac za to był zetor 8540 (mocniejszy od jd) i jakiś MF też koło 80KM i JD był z tej trójki najlepszy (nie kopci nic a MF już sadził dymem :lol: ) no i ogólnie zadbany w środku, nie porwany, nie picowany po prostu wsiadac i jechac :) Narazie przerobił godzinkę w polu i wrazenia jka najbardziej pozytywne (miałem zetora więc nie ma co porównywac) :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

no i mamy nastepnego co uważa że jego jest naj...ale dowodów nie dał żadnych.ręce opadają

 

kolego jak do mnie pijesz to nie użyłem sformułowania typu: "moje naj" to i nie podaje żadnych dowodów, po prostu mam doczynienia z różnymi ciągnikami różnych marek i jak z kimś gadam i ten ktos piesze że ma jakiś tam ciągnik i on jest najlepszy to oczekuj żeby powiedział dlaczego jest taki naj, wtedy możemy podyskutować


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

sorki ale ja nie do ciebie tylko do luksz1987,bo z tobą sie zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

aha to kolego wielkie sorry, jak zamieściłem ten post i go jeszcze raz przeczytałem to juz wiedziałem że to chyba nie o mnie ci chodziło.... sorry


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zrobic aby porównywało owe ciągniki pod względem parametrów i tyle:D


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

no właśnie kolego ale to "marzenie ściętej głowy" bo by trzeba zebrać kilka ciągnikow na te same pole i ten sam sprzęt a i tak by się znaleźli i tacy co by zobaczyli że ich ciągnik wcale nie jest taki najlepszy ale by mówili że akurat na gorsze paliwo trafili i tak w kółko. bo debil nie rozumie że wcale moje nie jest najlepsze... przymomina mi się gośc ktory chyba w temacie "120KM tylko z jakiej stajni" pisał ze kupił 20 letniego zetora i ten zetor bił na głowe ciągnik znacznie wiekszej mocy i był po prostu najlepszy nie to co te nowe ciągniki... ;)


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja osobiście jeździłem Fendem 820 Vario i John Deree'm 7530 Premium gdy byłem na ich testach na pod koniec września we Francji u wuja i muszę powiedzieć, że Jeleń bardziej mnie przekonał lepiej mi się nim jeździło, miał wyższy komfort pracy w polu bo w terenie JD lepiej się jak dla Mnie spisuje, jest to moje zdanie chcę powiedzieć, że w domu nie mam ani Fenda ani John Deree'a tylko Ursusa, Zetora i Valtry więc nie lobbuje na korzyść żadnej z tych dwóch marek.

Pozdrawiam

Edit: ty za to @iron nic poza nabijaniem postów nie wnosisz do tematu.

Napisałem to co słyszę od znajomych mających spore gospodarstwa i liczę się z ich zdaniem przy zakupie sprzętu.Oni twierdzą że Fendt jest bardziej komfortowy ja uważam odwrotnie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

a prpo kolegi aadamsa7 to sie mylisz bo ja mam tez inny ciagnik i tez uwazam je za dobre i nie chwale swojego mowie ze mam a prpo tego fenda i zetora to nie moge dac dowodu ale to moze tylko wybryk fabryki wiecie jak to jest niektore firmy ida na ilosc nie na jakosc ale fendt i jd ida na jakosc no ale cóz i to moze sie zdarzyc ze bedzie słaby moj jd tez byl zle doregulowany miał za mało paliwa i byl slaby a do sasiada przyjezdzali od fenda i nic ale chyba teraz przyjezdzaja z fabryki oczywiscie w cenie gwarancji

 

widze z ekolega aadams7 jest troche przemadzaly jakby zjadł wszystkie rozumy ja nie uwazam ze jd jest najlepszy bo w fendach cos jest gorzej cos lepiej niz w fendach a tak prpo koledze pewnie chodzi o te wyciaganie z pola mam proxime 8441 i tez wyciagnie ale juz ma ciezej dowodow nie dam ale sasiad wzywal juz serwis i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie mówiłem o tym aby wszystkie ciągniki zabierać na jedno pole. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć pisz na przemeklebioda@gmail.com


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

maciekJD66 kolego nie pozjadałem wszystkich rozumów, ale w życiu nie uwierze w te brednie co ty mówisz że ten zetorek twojego sąsiada sobie radził z tym pługiem a fendt nie. no chyba że coś z nim nie było tak. ale tego to juz nie łaska było dopisać...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysss    0

mam pytnie. Otóż zastanawiam sie na kupnem ciągnika i nie wiem czy fendt712 czy jd6630, z jednej strony fend jest lepiej wyposażony w wersji podstawowej ale cena jest koszmarna bo około 450 000zł brutto natomiast w sumie nie czuje aż takiej potrzeby aby mieć amortyzowaną przednią oś czy skrzynie beztopniową i bardziej bym obstawiał jd6630 bo jest nieporównywalnie tańszy 270 000zł brutto no i nie powiedziałbym że jest "goły" bo wg mnie ma wszystko bez jakiś bajerów typu dużo elektroniki. Dodam że ciągnik będzie pracował głównie w polu czyli orka, sianie na powierzchni 75ha. Czy ktoś by mi mógł coś poradzić na temat mojego wyboru bo jednak stawiam na tańszy i mimo wszystko moim zdaniem bardzo dobry ciągnik jakim jest jd6630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli tak jak piszesz nie czujesz potrzeby kupowania bajerow, nie bedziesz korzystal z funkcji ktore daje lepiej wyposazony ciagnik, to zdecydowanie bierz tanszego jd. za 200 tysi bedziesz mogl kupic osprzet, albo ladny samochód ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

dokładnie jak nie są potrzebne ci bajery które daje fendt do bierz JD, przednia os sobie tylko dołóż, bo to bajer który się przydaje. Kolego ale musisz wiedzieć że ta różnica cenowy wynika z faktu iż 712 jest wypasiona natomiast 6630 to wersja podstawowa. moja podpowiedź rozważ jeszcze kwestie JD premium, to taki kompromis...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

heheh wedle zasady jak szaleć to na całego.... heheh ^^


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysss    0

Dzięki Panowie, a co do tej przedniej amortyzowanej osi, czy to jest naprawde tak potrzebne przy szerokich oponach 540 i 650. Ja posiadam lekkie ziemie i po orce jest równo na polu więc po co mi to? Domyślam sie że jakiś ułamek procentowy byłaby większa wygoda pracy ale wg mnie nie za taką cene. A co do tego że fendt 712 jest w werji podstawowej wypasiony i dlatego taka jego cena to wiem bo już tak w pierwszym komentarzu napisałem. Dodam że do tej pory obrabiam to pole (75ha) zetorem 7211 i nie narzekam, wiec jak sie przesiąde do jd6630 premium (bo o takim myśle) to będzie w nim nieco wygodniej nawet bez przedniej amortyzowanej osi ^^ A i jeszcze jedno czy przy tak szerokich oponach czyli te 650 na tyle, to czy przy orce nie będzie mi zagniatać ziemi?? i z jakimi lemieszami pługi do tego ciągnika wziąść i czy 5 obrotowych uciągnie jd6630 na lekkich ziemiach, bo ja myśle że tak. Ale i tak myśle wziąść 4+1 bo jakby co to odkręce jeden :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Mam JD 6930 Comfort bez miękkiej osi, też myślałem po co mi ta fanaberia, dziś bym nie kupił bez miękkiej osi. Jak ciągnik tylko do pola to oś nie potrzebna ale jak będzie też do transportu to oś niezbędna bo jadąc powyżej 20km gdy tylko trochę nierówna droga to zaczyna skakać a kapcie też mam szerokie i 900kg z przodu. Ja mam comforta i zupełności mi wystarczy, więc nie wiem czy nie lepiej zamiast premiumki (przepłacać) wziąść comforta z osią i jeszcze zostanie ci z 8 tys Euro w kieszeni, w porównaniu z Zetorem to i tak przepaść. Masz klimę, rewers elektrohydrauliczny, EHR i cztery półbiegi co ci więcej potrzebne. No ale to twoja kasa. Co do opon to ziemi nie będą gniotły idą górą, pług lepiej weź 4+1 masz zawsze większe pole manewru. Ja do swojego planuję zakup obrotowego 5+1, na razie ciąga 6 PHX i jedzie beż najmniejszego problemu, ziemie średnie z przewagą lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Krzysss a objaśnij mi na co Ci przy ciągniku 6630 opony 650 ??

 

Przedni most amortyzowany to żadna fanaberia - nie weźmiesz go to czy prędzej czy później będziesz tego żałował. Kilka lat temu o klimie w ciągniku też mówiono fanaberia... ^^.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@deer do siewu czy uprawy to 650 w sam raz mysle, ja chcialem takie do 4 cylindrowki tylko, ze byla masakryczna roznica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

jak przesiądziesz się z zetorka na JD to bedziesz bardzo zadowolony, ale potem jak już się oswoisz w JD to zacznie ci brakować amortyzacji przedniej osi tak jak to mówi kolega adamj24


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

z osią amortyzowana nie jeździłem, ale miałem porównanie ciągnika z kabina amortyzowana i bez niej to jest spora różnica... teraz nawet nie biorę pod uwagę ciągnika bez amortyzacji kabiny a z osią to też się zastanawiam czy jest warta ceny, ale z tego co piszecie to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysss    0

@deer opony 650 są mi potrzebne ponieważ na moim polu często jest mokro i poprostu sprzęt sie topi, dlatego taki wybór. A z tą przednią osią to naprawde sie zastanowie abym tak jak piszecie później nie żałował. Nie chcę już pytać o zalety skrzyni bezstopniowej bo mnie jeszcze namówicie i wtedy wezme fendta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj