Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#281 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 07:50

John Deere czy Fendt?

@b0gdan właśnie takie jest zamierzenie skrzyni vario, AP czy dyna VT by rezerwy nie było (w tescie wszystkie ciągnik miały bezstopniówki) czyli darmowego spalania oraz nalezy dobierać ciągnik do odpowiedniej pracy - dużo typów z różnymi zakresami mocy.
Jeśli gON/kW są mylące to nie wiem co jest bardziej miarodajne, bo napewno nie zuzycie w l/godz. Każda praca w polu potrzebuje konkretnej ilości energi czyli defakto kW na wykonanie konkretnej pracy. Spalanie w l/godz jest dopiero pochodną wynikającą z wielkości maszyny dającej energię i czasu jej działania. A w tej materi bardzo dużo zalezy od umiejetności operatora a nie samej maszyny - warunki na polu, ogumienie itp. itd.

Obejrzyjcie dokładnie linki z testów DLG (dokładnie wykresy zuzycia) maksymalne uzycie paliwa JD nigdy nie przekracza 42l/godz a fendta dochodzi do 60 l/godz !!!!!!

EDIT: W tym wykresie splania l/godz fendta chyba jest napewno błąd, złe wyskalowanie, tam gdzie jest 60 powinno być 40 a tam gdzie jest 40 powinno być 20.

no i właśnie tu wychodzą te właśnie teoretyczne kwiatki, wyjdzie mało w gON/kW a dużo w litrach, jednak każdy woli aby ciągnik zrobił to samo a mniej spalił w literkach :D Może właśnie Fendt ma lepiej dobierane ogumienie, może jest bardziej przyjazny w obsłudze i dlatego mniej pali od tego JD.
Każdy będzie dorabiał teorie do tego co mu wygodne...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 17:34
  •  

#282 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 08:30

John Deere czy Fendt? podajac w l/h musisz zaznaczyc areal jaki zrobil, czyli wydajnosc pracy, wynik w g/kWh juz to uwzglednia i nie trzeba nic podawac, mozna bezposrednio porownywac wyniki.
co mi z tego ze np. ciagnik A spali 2 l mniej na godzine pracy, jak zrobi o 5% mniejszy areal od ciagnika B i np. w sumie wyjdzie to samo paliwo, ale oszczedze czas :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#283 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 11:15

John Deere czy Fendt? o mój temat żyje :D

aż sobie przeczytałem to coś...

- podstawowe pytanie, jakie mi sie nasuwa po przeczytaniu: to, o czym wogóle jest ten artykuł? bo napewno nie jest to porównanie bezstopniówek, ani nawet porównanie maszyn - bo zawarte tam dane to radosna twórczość autora...

- autor chyba zapomniał, albo nawet i nie wie (?) że norma ECE R24 to nie to samo, co pomiar mocy na WOM i że na efekt końcowy takiego pomiaru ma wpływ skrzynia. Co z kolei jest sprzeczne z opisem, że silnik Deutz najlepiej wygenerował moc. Silnik wygeneruje taką moc jaką sie mu zaprogramuje, a sęk tkwi w tym, że skrzynia Vario ma najmniej strat jeśli chodzi o przejście na WOM bo na koła juz niekoniecznie (zależnie od prędkości jazdy)

- jak jeszcze mogę zrozumieć to że autor źle przetłumaczył sobie niemiecki i napisał że 29l/h dla JD ,24,5l/h dla MF to średnia spalona ilość ON w czasie testu,( co jest całkowitą nieprawdą - bo jest to średnia z 6 punktów pomiaru spalania, co oznacza tylko tyle, że JD pali podobnie czy ma 40% obciążenia czy 60% bo ma płaski wykres) tak nie mogę z nikąd znaleźć tego pomiaru dla Fendta... bo w badaniu DLG tego nie określono, a 21,4l/h jest to ostatnia pozycja z tabeli testów, co nijak sie ma do owych 6 średnich punktów. Ciekawe, czemu akurat autor napisał 21,4 a nie 30,5l/h? czysta wybiórczość.

wole żeby mi ciągnik spalił o 2l/h więcej a żeby mi wyjechał pod wzniesienie. Bo nie potrzebuje ciągnika, który sobie poprostu z maszyną nie poradzi. Bo go uduszę w połowie wzniesienia, albo nie wyjedzie bo jest za lekki.W skrzyniach bezstopniowych nie wyjedzie sie z wzgledu na malejącą prędkość - im mniejszy silnik tym szybciej predkosc spada. A i z rozumów z kolegami po fachu wiem, że nie jeden by dopłacił do wiekszej mocy, gdyby tylko wiedział to co wie po zakupie :D

jak ktoś porównuje spalanie silników o tak różnej pojemności (bez odniesienia co silnik potrafi) to sie chyba albo źle czuje, albo jest humanistą.... to tak jak porównywać spalanie samochodów o pojemności 1,4l i 1,9l i jeszcze na dodatek różnych generacji.

a już normalnie szczytem wszystkiego jest gloryfikowanie spalania. Z tego co zauważyłem czy to właściciele tak paliwożernych ciągników jak MF czy JD, NH itp. nie bankrutują z tego tytułu. Mało tego jest to sytuacja czysto identyczna do tej z wykorzystaniem maszyn. Jak to mówią chytry 2 razy traci.
Moc jest w baku i co kto by nie robił, i jakie technologie nie powymyślał to przy max obciążeniach wszystkie te ciągniki o tych samych mocach będą palić podobnie.

Ciągniki o mocy 200KM i więcej nie są przeznaczone do oszczędzania czy też udawania ciągnika 120KM, tylko do wykonania określonego zadania, np. orki z 6 skibowym pługiem. I np. teraz wypadałoby te ciągniki zapiąć do dynamometru i podać kN a potem do owego pługa i wpuszczeniu w ciężką ziemie pod gorę i porównania, dokąd który dojedzie. Bo sie może okazać, że jeden bedzie ciągnął 6 skib a drugi bedzie musiał chodzić jednak z 5. Ja rozumie, że moc na kołach czyli w testach DLG max uciąg to jest podawana w KW. Ale co z tego jak na uciąg ma jeszcze wpływ nacisk i rozmieszczenie masy, oraz owa skrzynia, która to nagle nabrałaby sensu, pomijając czynnik ludzki.

Reasumując,
Autor artykułu chyba go nie czytał przed wydrukowaniem, no i brak tu elementów kogoś, kto by sie faktycznie na tym znał. Czyli nikt tego nie sprawdzał.

#284 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 16:49

John Deere czy Fendt? Nie pierwszy raz. RPT ma problem z niesprawdzonymi informacjami. Jeśli chodzi o nowości i inne przepisane z neta onformacje to jest ok, ale z artykułami dotyczącymi maszyn jest już znacznie gorzej... A poziom błędów zależy już jedynie do fantazji autora.

#285 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 17:29

John Deere czy Fendt? ja po przeczytaniu o tego tekstu z moca na WOM podziekowalem i nie czytalem dalej tych bredni, jakis idiota to pisal.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#286 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 18:47

John Deere czy Fendt? No to może ktoś mi ten artykuł zeskanować ?-też bym się pośmiał :D.

#287 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 09:47

John Deere czy Fendt? Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#288 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 lipiec 2009 - 11:29

John Deere czy Fendt? a ja nawet zadalem sobie trud i napisalem do autora tego artykulu zeby nam wytlumaczyl co i jak i jakimi kryteriami kierowal sie przy pisaniu tego artykulu
wyslalem temu Panu maila w niedziele i do dzis sie nie odezwal na forum moze nam wytlumaczy a moze i nie hehhe

#289 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 sierpień 2009 - 20:43

John Deere czy Fendt?

tu widac jaki uciag ma fendt, zerknijcie na to kto pierwszy ruszyl, ciekaw jest co byloby gdyby na miejscu claasa bylby JD

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#290 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 20:53

John Deere czy Fendt? To wtedy Fendt poruszałby się w lewą stronę ekranu :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 09:21

John Deere czy Fendt? a wydawało by się że napęd gąsienicowy jest najlepszy

#292 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 09:31

John Deere czy Fendt?

To wtedy Fendt poruszałby się w lewą stronę ekranu :)

haha ciekawe jaki był by model jd ze od razu sądzisz ze FENDT by przegrał :(
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#293 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 10:37

John Deere czy Fendt? wystarczy 8130

#294 Share krystian94

krystian94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 11:17

John Deere czy Fendt? wydaje mi się że dużą rolę odgrywa ciężar ciągnika i ciśnienie w kołach :)
a czy 8130 dałby radę to mam duże wątpliwości :(
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

#295 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:50

John Deere czy Fendt? powiem, ze troszke mi zaimponowal ten filmik, wie ktos jaki dokladnie model claasa to byl?

#296 Share Marco184

Marco184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:21

John Deere czy Fendt? Witam All
Wracajac do tematu to jesli chcesz miec Ciagnik ktory malo pali i jest DUZO nieudanych modeli to bierz fenda <chociaz jesli juz to lepiej sie oplaca renault ktory tez jest na takim samym silniku> a jezeli wolisz ciagnik bezawaryjny ktory wiecej spala bierz John deer'a
Co do filmiku na oko widac ze fendt jest duzo ciezszy i dlatego przeciagnol claasa i tylko dlatego tak samo tego fenda przeciagnol by ursus 1924 lub fortshritt 325 kwestia wagi co oznacza w sumie nic bo liczy sie wydajnosc ciagnika a nie uciag
Co do JD kontra Fendt minimum musial by byc JD serii 70 zeby przeciagnac tego fenda

#297 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 00:04

John Deere czy Fendt? a mi się wydaję, że uciąg, a nie wydajność :s bo co to jest wydajność?

#298 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 01:04

John Deere czy Fendt? @Marco184 stawiam swojego golfa, mbierz jd nawet 7930, ja wezme fendta 936 i sie ciagamy, ok??

#299 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 sierpień 2009 - 08:08

John Deere czy Fendt? no tak Marco184 twoj post ma niezwykle ciekawa tresc nie wiedzialem ze w najwiekszym ursusie lub forszaju dzemia takie mozliwosci hahaha jeszcze napisz ze c 360 dalo by mu rade :(

co do filmiku to uwazam ze niewiele wnosi on do tematu no widac kto wygral ale wydaje mi sie ze Claas byl slabszy i mial miejsza wage

co do wypowiedzi typu jesli zamiast Claasa bylby Jd to fend z pewnoscia by przegral to poprostu rece opadaja juz bylo sporo filmikow na ktorych jd przeciagaly inne ciagniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2009 - 08:57

John Deere czy Fendt? w filmiku jest pokazany Claas MT765 260-270 KM. Czyli co nieco 100km roznicy. W dodatku Fendt ma obciazniki na felgach,przod i ogolnie jest ciezszy. Fendt wazy 11T a Claas napewno o wiele mnie.

Dodaj odpowiedź