mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

robertbara    75

różnica strat sprawności Vario i AP (ZF) :) pierwszy 83,1, drugi 88,15

 

To jest sprawność maksymalna, a minimalna? Jeśli w JD 6 R AP ma 100 % mocy mechanicznej przy 4, 8, 20 i 40 km/h to jak to się ma do Vario w serii 300 z jednym zakresem oraz do 400 i w górę z dwoma zakresami? Zaczyna od dołu hydrostatem i te 83 % będzie miała dopiero przy prędkości maksymalnej? To jadąc z ciężkim głęboszem 4 km/h to raptem będzie miała sprawność około 78 % gdzie AP ma wtedy 88 % i robi nam się 10 % różnicy.

Najmniejsza sprawność w AP ZF wypada na prędkości bliskie 0, 6, 12 oraz 27 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0
Napisano (edytowany)

Robert mnie osobiście takie wywody wogóle nie kręcą - to jest akademicka dyskusja którą mozna ciągnąć i ciągnąć i nic z niej nie będzie wynikać - jak już pisałem wyżej jeden woli blondynki drugi brunetki i już.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
To jest sprawność maksymalna, a minimalna?

Średnia ważona szanowny kolego :) a nie sprawność maksymalna ;)

 

ale są też w necie

dazes.com tylko nie wiem czy jeszcze nie jest zlikwidowane

fat.admin.ch

xtrac.de

na tych stronach masz wszystko ładnie opisane, nie mam czasu teraz tego szukać, ale jak znajdę chwilę to wkleję

w profi były podane :)

w 6030 akurat przy dla AP 50 do 6km/h do 12-13km/h, do 24km/h i do 50km/h i to właśnie dla tych prędkości napęd idzie mechanicznie a nie hydraulicznie ;)

dla 40km to 4, 8, 20 i 40 km/h :)


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Robert seria 400 ma dwa zakresy prasy (polowy i szosowy), dla mnie to tryby (jakby ciezki i lekki). w serii 300 wydaje mi sie ze tez sa dwa takie tryby. Natomiast reakcje dzielisz w serii 400 na 4 czesci na joyu I,II,III,IV, a w 300 tylko jeden. Ja to tak rozumiem.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

To jest sprawność maksymalna, a minimalna? Jeśli w JD 6 R AP ma 100 % mocy mechanicznej przy 4, 8, 20 i 40 km/h to jak to się ma do Vario w serii 300 z jednym zakresem oraz do 400 i w górę z dwoma zakresami? Zaczyna od dołu hydrostatem i te 83 % będzie miała dopiero przy prędkości maksymalnej? To jadąc z ciężkim głęboszem 4 km/h to raptem będzie miała sprawność około 78 % gdzie AP ma wtedy 88 % i robi nam się 10 % różnicy.

Najmniejsza sprawność w AP ZF wypada na prędkości bliskie 0, 6, 12 oraz 27 km/h.

Ja rozumiem, że za Mną nie przepadasz ale nie rób takich rażących błędów aby Mi dogryźć

średnia to średnia jak już to arytmetyczna, geometryczna czy warzona itp nie ma średniej max i średniej min :blink:

nie ma sprawności 100% żadne urządzenie mechaniczne ( w sensie złożone z min 2 elementów roboczych) nie ma sprawności 100%

co do Vario to napisz do JD nich zrobią skrzynię taką jak ma Fendt bo ich obecnej nie możesz porównać bo zakresów masz za mało :blink: w czym to przeszkadza? w tym że jeleń pogonił konia?

 

A ja Cię pobiję - mój jak orze to mu się pojawia w baku coraz więcej paliwa - jak długo poorze to trzeba zjeżdżać do domu i paliwo spuszczać do beczki bo się w zbiorniku nie mieści

wałek kurna pomyśl, Ja nie ściemniam w porównaniu do ciebie, skoro uprawiam bez orkowo to nie orze skoro nie orze to na orkę nie zużywam paliwa, tak trudno było zaskoczyć? :P

 

@JanekJelonek-@rmiecz napisał : "można zebrac i 4 razy czyli częściej niż twoje warzywo ;)" a nie "można zebrac i 4 razy częściej niż twoje warzywo ;)"-niby różnica mała....ale :D .

O Zetorze napisałem tylko z tego powodu iż serdecznie dosyć mam opinii typu "panie a te Zetory to chlejom że ho, ho" a po chwilce przerwy "no te nowe to nie tak jak te stare-te panie to smoki byli" -jeżeli już to z dobrze poinformowanych źródeł wiem że jest dokładnie na odwrót...

PS.Za mną jeździ nonstop cysterna...nie po to żeby dotankowywać tylko żeby odbierać :D .

cholibka mój błąd, ale ogórtasa to ponad 12 razy zbierasz :D także się nie pomyliłem do końca

Ja o Zetorze wypowiadam się dobrze 7211, 5211, 3320 to Moje dzieciństwo, o spalaniu pisałem w sposób pozytywny patrz powyżej (do walka) Przygodę z bez płużną na Zetrze rozpocząłem B) nie orze nie zużywam paliwa :)

Edytowano przez Profil usunięty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

No kurna Janek pomyślałem i napisałem to tak żeby sarkastycznie wyszło a ty od razu z pełną powagą podchodzisz do sprawy - idąc Twoim tropem mój w rzepaku nie zużywa ani litra paliwa - kompletnie nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja rozumiem, że za Mną nie przepadasz ale nie rób takich rażących błędów aby Mi dogryźć

średnia to średnia jak już to arytmetyczna, geometryczna czy warzona itp nie ma średniej max i średniej min :blink:

nie ma sprawności 100% żadne urządzenie mechaniczne ( w sensie złożone z min 2 elementów roboczych) nie ma sprawności 100%

co do Vario to napisz do JD nich zrobią skrzynię taką jak ma Fendt bo ich obecnej nie możesz porównać bo zakresów masz za mało :blink: w czym to przeszkadza? w tym że jeleń pogonił konia?

 

A kto pisał że to średnia? Może mnie bardziej interesuje jaka jest najmniejsza, a jaka największa.

 

E tam nie ma powyżej 100%? Na You Tube już są takie rzeczy:

 

Rolnik w Polsce to ma jednak dobrze, orać nie musi, traktor mu nie pali tylko wącha a pszenica to >10 t/ha wyciąga i jeszcze dopłaty dostaje, no i w polu samo rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Napisano (edytowany)

ciekawe dlaczego od 4 lat jest tylko jeden prototyp :)

A kto pisał że to średnia?

on od samego początku ;)

nikt ci nie karze orać przejdź na bezorkową :)

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Widocznie przeoczyłem, od początku tzn od kiedy? Wszyscy tylko krytykować potrafią ale jak już trzeba napisać min i maks sprawność oraz przy jakich prędkościach to się temat ucina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0
Napisano (edytowany)

A ja się zastanawiałem czy coś podobnego już zostało wymyślone.

Czyli tak: na te koło z łańcuchem (duże) działa mała siła i porusza te koło bez łańcucha- czy tak?

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Założenie tego "wynalazku" było takie, żeby dwa koła o różnych średnicach obracały się z jednakową prędkością. Zresztą to takie bzdury, że nie chce mi się o tym pisać. Ten "wynalazek" należy traktować jak układ 4 kół, wtedy prędkości się zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Napisano (edytowany)

@RB fakt dokładnie nie napisał, że to średnia sprawność, ale spoglądając na wykres z linku który zapodał można to wysnuć, że tak powiem. W sumie ja zaskoczyłem od razu bo sprawność vario i ap pamiętam dla vario masz podaną max i min sprawność w linku :) więc nie wiem dlaczego temat się ucina

Kto cię krytykuję? Jak cię interesują te wartości to napisz o tym bo nikt w twojej głowie nie siedzi i nie wie czego szukasz

http://www.pan-ol.lu...7/Zebrowski.pdf

rysunek 5 sprawność

vario

min 0

max 0,9

AP muszę w profi sprawdzić bo tam było

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Tu macie sprawność S-Matic, w Eccom to pewnie wygląda podobnie:

http://210.101.116.115/fisita/pdf/A130.pdf

Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że to dane producenta i że to ciężarówka, a nie ciągnik (mniej urządzeń peryferyjnych)

Kiedyś bawiłem się w obliczanie sprawności według testów DLG i mi wychodziło, że przy max uciągu Vario ma 84% , a Eccom 85% sprawności.

Prawda jest taka, że tych sprawności się nie da jednoznacznie porównać bo dla każdej prędkości wartości są inne.

Ja osobiście w sprawności daje remis obu przekładnią ale Vario ogólnie dla mnie wygrywa przez znacznie prostszą budowę.

 

Może kogoś zainteresuje, że do Eccom i S-Matica ZF ostatnio dodał nową przekładnie ZF-TERRAMATIC. Na razie większych zmian nie zauważyłem. Spodziewałem się wprowadzenia technologi dwu-sprzęgłowej do zmiany zakresów jak w Puma cvx np. no ale jest za mało info żeby to zweryfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinkjd    0

mam pytanie w tym temacie, co byscie proponowali john deere 6200 albo 6100 czy fendta 308 albo 309 lsa, ma john deere 3350 i chciałbym cos troche mniejszego, chciałem sprzedac ursusa 912 i kupic w to miejsce albo john deere albo fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w tym temacie, co byscie proponowali john deere 6200 albo 6100 czy fendta 308 albo 309 lsa, ma john deere 3350 i chciałbym cos troche mniejszego, chciałem sprzedac ursusa 912 i kupic w to miejsce albo john deere albo fendta

 

 

Marcin określ kwotę jaką chcesz wydać. Nowo czy używany ciągnik i przede wszystkim do czego i jaka wielokość upraw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinkjd    0

chodzi mi o ciągniki używane fendt jest chyba z lat 88 do 90, a john deere młodszy kolo 95, kasa to do 60 tys,będzie używany jako drugi ciągnik na areał 70 h, głównie do brony talerzowej 2,7m, transportu i siewu nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

JD bedzie miał póbiegi bez sprzegła(zaleznie od skrzyni) Fendt ze sprzegłem.Moim zdaniem do tych prac które wymieniłes to Fendt bo on mniej spali w lzejszych pracach niz JD a na 70 hektrach to troche sie uzbiera tych litrów.W ciezszych pracach spala podobnie ale w lzejszej napewno silnik MWM mniej.Mimo posiadania JD wybrałbym Fendziora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

po przeanalizowaniu wszystkich danych technicznych tych ciagników stwierdzam ze lepszy jest:

do 200KM - Fendt wszystkie serie do 200KM

powyzej 200KM - John Deere czyli serie 7r 8r 9r (wieksza masa, wieksze silniki, wiekszy uciag, pełna rama po prostu woły robocze nie do zaduszenia)

takie jest moje zdanie na podstawie analizy czysto technicznej tych ciagników, od razu mówie ze w realu nie miałem do czynienia z rzadnym z wyzej wymienionych

co o tym sadzicie?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

aha to coś mi sie pomyliło. Ja jestem z Fendta zadowolony wszystko chodzi jak należy przy prasie czy tego typu robotach mało pali, ale orka czy podorywkowy 3m ładnie idzie.. mnie zniechęca do JohnDeera oś Cararo którą posiadam w 5720 .. wczoraj zwolnica poszła, wysadziło segiel pewnie igiełki poszły i zaczęło mlić to wszystko.. Dzwoniłem do gravitu to za satelite wołali 600 z groszami a w Sklepie Cararo 300, ładnie sobie podbijają cenę ... poprzednio mechanik naciągnął mnie na 4000 kosztów dodatkowych, teraz rozebrałem sam i mam spokój. Kolega w Zetorze Fortce 3 razy robił (tego samego producenta co u mnie).

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj