mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MariuszT    16

z czego tyś te ceny wzioł !!!!!!!!!!??????? katalogowo to się zgodze ale w takim razie z tej ceny idzie ileśdziesiąt % w dół . Mi diler powiedział za 145 CVX prawie Full wypas 360 netto i to jest realna cena bo katalogowo było tyle co za twojego fendta a JD 6140R w podobnym składzie był tańszy o jakieś 10 tysiaków tj. 350 netto i gdzie jest wielki KOMFORT Jelenia.Siedząc w Pumie jest wszystko tam gdzie powinno być podłokietnik elektro zawory Multi controller czyli coś czego niema jeleń i pewnie nie bedzie miał ale za to jest rama(bo inne bez RAMY się łamią i gną !!!) i amortyzacja osi ponoć the best of the world a vario w JD moim zdaniem i zdaniem moich znajomych co mieli styczność jest nie warte tej kasy co więcej uawżam ze NH ma ją

o wiele lepiej i wygodniej skonstruowaną i nie trzeba być prof.mg.inz czy doktorem by to widzieć ..... a to i to i to będzie awaryjne BEZ wyjątku (ja mam fendta 10 tys godz bez awari, no a ja mam Jelenia 8tyś godz bez awari takie coś się słyszało not comennnnt :lol: :rolleyes: B) :blink: Johny fajnie wygląda ale na tym się kończy bo z tym filtrem to sami właściciele mówią że mocy nie widać a palić palą ,a AB jest widocznie oszczędniejszy i to jest fakt a składowanie to nie jest wielki problem . A teraz John ma coś robić z Ab tak coś gdzieś czytałem a miał być tylko "ON" :huh:

Nie wiem z kąd ty i twoi znajomi macie takie informacje...

Edytowano przez MariuszT

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ92    6

powiem tak u Pana Mro#a są magnumy z takim przebiegiem jakiego jeszcze niewidziałeś maja po 300 km i nie obchodzi mnie to czy wierzysz czy nie jony chyba 8295R czy jakos tak .. ale nowy wyciek na tylnym podnośniku na moście, problemy z hydrauliką a magnum bez wycieków i pali na dotyk cos tam było jeszcze z podnośnikiem ale bez wycieku

a takie "cuś" widziałeś zielony do tego nie ma co startować bo i z czym sie pytam i nie trzeba obsługi studiować pisząc takie "cuś" tutaj innych komentów się nie spodziewałem ale to samo bym napisał jeszcze raz bo takie sa realia

058d7af60614d3bc418754be3cdee021.jpg

 

 

a przebieg bez awari (pierw musisz wiedziec co oznacza to słowo)jak pisałem w normalnym użytkowaniu nie istnieje i nie bajaj . Jeden ma 820 i więcej nie kupił by go a to jest bogaty rolnik i teraz wzioł pume cvx

 

Nie wiem z kąd ty i twoi znajomi macie takie informacje...

jeśli będziesz siedział z nosem w komputerze to sobie długo nie odpowiesz na to pytanie

widziałem,siedziałem,jeździłem i wnioski wyciągnołem ale jesli się jest upartym i ślepym fanem żielonych to .... ja jestem swiadom wad np. case,nh,claasa,df i to że występują awarie

a stając przed wyborem ciągnika 200 km Puma i John deere co ma zielony takiego Best prosze mnie o tym czymś uswiadomić

 

 

Przeczytaj jeszcze 10 x temat, a następnie się udzielaj

 

 

Prosze o wybaczenie gdyż popełniłem olbrzymi błąd porównując case do John Deerea (Power and Strong)

i prosze o udzielenie mi odp. na moje pytanie odnośnie John deera co pozwoli mi o słusznym wyborze i odpowiednich argumentach dlaczego JD a nie fendt bądz wspomniany case ^^ B)

Edytowano przez MaTeUsZ92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To wychodzi że wszystkie tak mają :Dprzykręcili Ci dawkę i dlatego taki oszczędny :D.

 

Czyżbyś celowo zapomniał o tej błahostce pisząc o bezawaryjności ?

Pompa nie przestała działać,ciągnik nie przestał jechać-moim zdaniem nie była to awaria tylko regulacja (w okresie gwarancyjnym ) źle wyregulowanego mechanizmu...przyznam się że takich awarii miałem więcej :D -poprosiłem serwisantów o wkręcenie ograniczników skrętu i wyregulowanie podnośnika (aby podnosił ciut wyżej).W ramach awarii które niczym plagi egipskie prześladują ten ciągnik (a także abyś poczuł się lepiej :D ) napiszę jeszcze że wymieniałem też oleje a nawet przejrzałem i usiłowałem podokręcać różne śrubki...może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

ależ Ci się ten ciągnik psuje :D dorzucę że ja w swoim przez rok czasu wymieniłem cztery bezpieczniki, olej silnikowy, filtr oleju a nawet dokręcałem rozdzielacz od przedniego TUZa :D


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

powiem tak u Pana Mro#a są magnumy z takim przebiegiem jakiego jeszcze niewidziałeś maja po 300 km i nie obchodzi mnie to czy wierzysz czy nie jony chyba 8295R czy jakos tak .. ale nowy wyciek na tylnym podnośniku na moście, problemy z hydrauliką a magnum bez wycieków i pali na dotyk cos tam było jeszcze z podnośnikiem ale bez wycieku

a takie "cuś" widziałeś zielony do tego nie ma co startować bo i z czym sie pytam i nie trzeba obsługi studiować pisząc takie "cuś" tutaj innych komentów się nie spodziewałem ale to samo bym napisał jeszcze raz bo takie sa realia

 

 

 

a przebieg bez awari (pierw musisz wiedziec co oznacza to słowo)jak pisałem w normalnym użytkowaniu nie istnieje i nie bajaj . Jeden ma 820 i więcej nie kupił by go a to jest bogaty rolnik i teraz wzioł pume cvx

 

 

jeśli będziesz siedział z nosem w komputerze to sobie długo nie odpowiesz na to pytanie

widziałem,siedziałem,jeździłem i wnioski wyciągnołem ale jesli się jest upartym i ślepym fanem żielonych to .... ja jestem swiadom wad np. case,nh,claasa,df i to że występują awarie

a stając przed wyborem ciągnika 200 km Puma i John deere co ma zielony takiego Best prosze mnie o tym czymś uswiadomić

 

Taa... widziałeś, siedziałeś, jeżdziłeś JD ze skrzynią Vario(jakbyś chciał wiedzieć Vario montowane są w Fendtach), połamanym ciągnikiem bez ramy(mało który ma i jakoś całe są) a z tym podłokietnikiem zintegrowanym to jóż miszczosto (każdy ma nie tylko case). No ale czego się spodziewać po dzieciaku który podnieca się jedynym większym ciągnikiem we wsi. Zdziwę ciebie, nie jestem upartym i ślepym fanem żielonych, jestem w posiadaniu między innymi DF i rozwarzam zakup Fendta. No! To na tyle uświadamiania.

ps. mniej komputera na pewno wyjdzie tobie na dobre :P

pps. to nie jest temat o case


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Pompa nie przestała działać,ciągnik nie przestał jechać-moim zdaniem nie była to awaria tylko regulacja (w okresie gwarancyjnym ) źle wyregulowanego mechanizmu..

Masz racie to nie awaria tylko wada fabryczna ..mam wrażenie że mój ma to samo (apetyt na paliwo) ,jak i moi sąsiedzi twierdzą to samo .Skoro Tobie się udało i zrobili Ci super oszczędny traktorek to i nam zapala się światełko w tunelu. :D

Nie pozostaje nic innego jak tylko reklamować ,tylko mój już po gwarancji niestety no i ten cudowny common rail. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nowy jd 6330 wyciek z wału przedniego napędu przy skrzyni, korozja na elementach maski. Nie żebym był złosliwy, ale wpadki zdażają się każdemu. Pewne marki mają ich więcej inne mniej. Marketingowcy i poniekąd rolnicy wybudowali wizerunek naj marki fendt. Teraz co niektózy starają się z tym wizerunkiem porównać swoją ulubiona marke. Problem w tym, ze jest to wizerunek. Cechy realne mogą świadczyć na korzyść jednej lub drugiej marki w zalezności od sytuacji.

Może to i nie jest temat o case. Ale ostatnio chyba w rpt widziałem artykuł o ciągnikach case w kilkuset hektarowym gospodarstwie. Pierwszy jest chyba z 1996 roku ma kilkanaście tys mth bez powaznych awarii. Dla nich to case jest naj. Dlatego teksty typu prym wiodą fendt i jd to banały bez sensu. Potwierdzające pierwszą część mojego postu. Cos co jeden będzie wyklinał trafiając na wadliwy model lub nie umiejętnie obsługując dla drugiego bedzie naj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Zgadza się Hubertusie. Jak powiem, że mój MTZ-82 od nowości nie miał żadnej awarii zostanę wyśmiany. Ale takie są realia. Widziałem ciągniki i ich wraki. Wszystko zależy od gospodarza, a konkretnie jego rozumu.

W mojej okolicy najlepszy wizerunek ma John Deere, który jest dla rolników numerem 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Moim zdaniem te starsze modele były lepsze, bardziej wytrzymałe, poprostu przykładali większą wagę do jakości a teraz liczy się sztuka


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ92    6

Taa... widziałeś, siedziałeś, jeżdziłeś JD ze skrzynią Vario(jakbyś chciał wiedzieć Vario montowane są w Fendtach), połamanym ciągnikiem bez ramy(mało który ma i jakoś całe są) a z tym podłokietnikiem zintegrowanym to jóż miszczosto (każdy ma nie tylko case). No ale czego się spodziewać po dzieciaku który podnieca się jedynym większym ciągnikiem we wsi. Zdziwę ciebie, nie jestem upartym i ślepym fanem żielonych, jestem w posiadaniu między innymi DF i rozwarzam zakup Fendta. No! To na tyle uświadamiania.

ps. mniej komputera na pewno wyjdzie tobie na dobre :P

pps. to nie jest temat o case

hmmy Vario pisałem świadomie i celowo i bardzo dobrze o tym wiem kto co nazywa .. Sa podłokietniki i podłokietniki dla mnie(jak i pewnie wielu) to co jest w JD jest niczym w porównaniu do Case badz Steyera .Dzieckiem jesteś ty(komuś sie widocznie ciśnienie podniosło jak wyzywa od dzieciaków to świadczy wręcz o twojej "dorosłości") jeżdziłem praktycznie każdą marką ,siedziałem prawie w każdej liczącej się marce ciągników rolniczych..Na codzień jeżdze MF7499 i tam jest też "Vario" i podłokietnik taki że go prawie niema.

Tak uświadomiłeś mnie o tym jak się prowadzi dyskusję bo co ja mam o tym wiedzięc skoro jestem dzieciakiem :D Tak to nie jest temat o case zadałem pytanie odnośnie tematu i cisza argumentów brak (podłokietnik case zatyka wszystkich głównie John-dirowców) wiem tylko tyle że JD ma rame i jego km są liczone razy 1,5 konkurencji

Z tym Komputerem napisałem wyżej wiec ja o tym wiem że ty tego niewiesz :ph34r: you know what I mean :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wspaniały argument użyłeś na koniec. Niech on stanowi puentę w Twoich rozważaniach. Case ma jedynie dobry podłokietnik- powtarzam JEDYNIE :P Jak już takich argumentów przemawiających za daną marką używasz to gratuluję...

Jeszcze słowo nie na temat... W tym temacie nie ma zawartego ciągnika marki Case....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W ostatnim nr. Topagrar Polska był test 6 ciągników to JD wypadł blado jeśli chodzi o uciąg. I najbardziej odbiegał od danych podanych przez producenta. Jak będe miał chwilkę to zeskanuje i wrzucę tu wyniki tego testu. Jak ktoś ma miesięcznik to niech poszuka w najnowszym nr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ92    6

Drogi Modzie forum zapraszam do tematu NH Vs wymienione w temacie tam "John-dirowcy" się szybko wypalili z argumentów i napisali to co ja powyżej :rolleyes: . nie pisałem że on ma najlebszy ale lebszy od JD i to niejest żadna tajemnica .

 

powoli się robi niewygodny temat

Edytowano przez MaTeUsZ92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W takim razie mam przed sobą test ciągników top technika i wg tej broszurki blado wypada Fendt ze spalaniem w stosunku do JD :D Jutro postaram się zeskanować.

 

Drogi Użytkowniku.

Na wstępie wnioskuje, że Twój wiek nie jest zbyt pokaźny albowiem użycie słowa "leBszy" czy też "najleBszy" jest bardzo interesujące. No cóż... Nie interesuje mnie kompletnie Twój Case. Masz taki ciągnik, ciesz się nim jak najdłużej. Nikt Ci nie zazdrości. Powtarzam po raz kolejny- temat jest o czymś innym i jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia, nie udzielaj się proszę. Za takie przewinienia powinieneś dostać %%% tak, więc korzystaj z dobroci serca "john dirowca" :)

Kogo interesuje podłokietnik ? Mnie interesuje przede wszystkim silnik, moc, bezawaryjność. Oczywiście komfort również jest niezbędny, ale podłokietnik nie stanowi podstawy aby zawyżyć który ciągnik kupić. Wręcz przeciwnie, im więcej elektroniki tym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ92    6

drogi john deerowcze widzisz jak to jest chwila nieuwagi i cię zmieszają z błotem za literówke niestety zdarza się naj naj :D "lebszym"(tak to jest jak się wejdzie czasem na komputer i pisze na kilku forach ale to nie jest tłumaczenie :unsure: .A o tym przede wszystkim silnik, moc, bezawaryjność. moge bardzo wiele pisać i to nie o JD ale pewnie wiesz o co mi chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Masz racie to nie awaria tylko wada fabryczna ..mam wrażenie że mój ma to samo (apetyt na paliwo) ,jak i moi sąsiedzi twierdzą to samo .Skoro Tobie się udało i zrobili Ci super oszczędny traktorek to i nam zapala się światełko w tunelu. :D

Nie pozostaje nic innego jak tylko reklamować ,tylko mój już po gwarancji niestety no i ten cudowny common rail. :unsure:

Wada to byłaby wtedy gdyby tego w żaden sposób nie dało się wyregulować-w tym przypadku zdecydowanie bardziej adekwatne byłoby użycie terminu "regulacja"...Przy okazji-przypisujesz mi użycie słów których nigdy nie użyłem-vide "superoszczędny"-ale sam wiesz jak to jest-mądry to wyłapie (i swoje pomyśli),głupim z kolei i tak nie ma się co przejmować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

hmmy Vario pisałem świadomie i celowo i bardzo dobrze o tym wiem kto co nazywa .. Sa podłokietniki i podłokietniki dla mnie(jak i pewnie wielu) to co jest w JD jest niczym w porównaniu do Case badz Steyera .Dzieckiem jesteś ty(komuś sie widocznie ciśnienie podniosło jak wyzywa od dzieciaków to świadczy wręcz o twojej "dorosłości") jeżdziłem praktycznie każdą marką ,siedziałem prawie w każdej liczącej się marce ciągników rolniczych..Na codzień jeżdze MF7499 i tam jest też "Vario" i podłokietnik taki że go prawie niema.

Tak uświadomiłeś mnie o tym jak się prowadzi dyskusję bo co ja mam o tym wiedzięc skoro jestem dzieciakiem :D Tak to nie jest temat o case zadałem pytanie odnośnie tematu i cisza argumentów brak (podłokietnik case zatyka wszystkich głównie John-dirowców) wiem tylko tyle że JD ma rame i jego km są liczone razy 1,5 konkurencji

Z tym Komputerem napisałem wyżej wiec ja o tym wiem że ty tego niewiesz :ph34r: you know what I mean :lol:

Jeżeli te 92 w twoim nicku jest rokiem twojego urodzenia to ty jesteś dla mnie dzieckiem, więc nie prowokuj mnie i wypowiadaj się na temat.

ps. nie zaliczaj mnie do "John- dirowców"

 

Pisz proszę na temat i nie wdawaj się w takie dyskusje. Jeśli faktycznie jesteś starszy, bądź mądrzejszy...

Edytowano przez murtek3

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

JARO

 

No może trochę przejaskrawiłem ale przecież nie użyłem cytatu ,używam po prostu Twego toku myślenia bo sam nie jednokrotnie dorabiasz różne teorie ...nie wiem jak mogłeś zarzucić ludziom których nie znasz że mnie okłamują ? :D ... sam zatajasz poważne wady czy usterki (mniejsza o to) i piszesz o bezawaryjnej pracy wspominając tylko o bezpiecznikach ...wybacz ale dla mnie opinia takich ludzi nie jest wiarygodna ani miarodajna , stosujesz tylko jedna zasadę o której pisałem -że jak mam to złego słowa nie powiem .Może za krótko mam ten ciągnik i po jakimś czasie przekonam się bardziej do niego ale to nie znaczy że mam być fanatykiem tej marki.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nic nie zatajam-powiem więcej-opisuję co się stało.A że forum funkcjonuje już od ładnych paru lat to i nic dziwnego że możesz przeoczyć to i owo (ale przecież możesz poszukać moich postów ).Z tego co pamiętam to parę osób kupiło maszyny które polecałem i po dziś dzień nikt do mnie z siekierą nie zapukał :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Stoję właśnie przed kupnem ciągnika, oczywiście używanego o mocy 120 - 140 km. W grę wchodzą oczywiscie dwie marki - John Deere 6810 oraz fendt 514c . o obu ciągnikach można usłyszeć dobre opinie. Który waszym zdaniem bedzie lepszy?? może wspomnę jeszcze jaką prace będzie wykonywał taki ciągnik. Oczywiście orka ( ziemie lekkie, kilka ha ciężkiej gliny) , siew agregatem uprawowo-siewnym, prasowanie słomy oraz sianokiszonki prasą john deere 590, zwozenie bel słomy z pola oraz wywóz obornika.w sumie w żadnej pracy cięzko nie będą miały ponieważ ziemie raczej lekkie. Słyszałem wiele opinii,że np w transporcie czy prasowaniu słomy to fendt spali mniej od john deere'a , ale czy rzeczywiście dużo mniej??? duzo mam obornika, a więc dość sporo czasu ciągnik miałby spędzać przy tej pracy, a mowią że john deere w transporcie paliwo ciągnie jak smok.... Proszę o Wasze zdanie w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mało kiedy zgadzam sie z @Jaro :D ale ja sie o tej pompie dowiedziałem z tego forum, nie znamy sie osobiście ale Go szanuje, uważajcie o co oskarżacie bo utajnianie info nie miało miejsca ;)

 

a swoją droga to może połowa JD powinna mieć przeprowadzoną taką regulacje i temat JD smok nie byłby poruszany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie bój żaby-ma katalogową :D (mierzona na hamowni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj