Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Zetor 5340

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 14 maj 2015 - 06:34

Skrzynia biegów Zetor 5340 Witajcie.
Mam problem ze skrzynią biegów zetora 5340
Problemy sa dwa
1 wyrzuca mi na luz dźwignię od biegow polowo szosowych zwłaszcza na 3 biegu z włączonym napędem
2 czesto mam problem z 5 biegiem nie dam rady go wrzucać gdy ciagnik jendzie np pod górkę

Zwiazku z tym kilka pytań do bardziej doświadczonych
Musze zrzucać kabinę? aby dostać się do skrzyni biegów
Jak do tego sie zabrać?
Znacie może jakiegoś mechanika w powiecie piskim grajewskim lub kolneńskim?
Problem pilny za tydzień ciagnik musi pracować przy grabarce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Zetor 5340 Dzisiaj, 04:59
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 14 maj 2015 - 06:39

Odkręć środek podłogi potem pokrywę skrzyni biegów. Sprawdź widełki i listwy, zatrzaski, wybierak i rowki w których się porusza. Do tego nie potrzeba mechanika.

KPK Kumurun Team

#3 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 14 maj 2015 - 06:57

Skrzynia biegów Zetor 5340 Podłoga juz od kręcone listwy zatrzaski i wybierak wyglada oki. Dziś zabieram się zs zdjecie podnośnika bo coś stało się z rozdzielaczem

#4 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 14 maj 2015 - 09:35

Skrzynia biegów Zetor 5340 tryby się posypały od skrzyni ja to samo miałem z 3 biegiem trzeba nowe tryby

#5 Share jacek31

jacek31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 maj 2015 - 13:04

Wyrzucanie dźwigni na luz może być spowodowane uszkodzeniem łożyska igiełkowego na wałku w skrzyni. U mnie to było problemem. 

#6 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 14 maj 2015 - 13:48

kabiny jako takiej demontować nie musisz ,wystarczy podwiesić jak wypadnie rozpołowić .  Nie wiem czy 5-tkę masz zwykła czy na synchronizatorze ,u mnie wywalało bo siadło łożysko igełkowe w wałku sprzęgłowym  . Jak nie ma kołatania to tryby całe .  Po zdjęciu górnej pokrywy i widełek biegów będzie wszystko jasne . Wymiana kół zębatych to konieczność rozjechania silnikiem i tylnym mostem

nowy

#7 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:49

spusc olej zebys mial lepszy oglad, w wersji optymistycznej moze wystarczy wymiana dociskow. bo na to wyglada ze one szwankuja. jesli kola i lozyska sa nieuszkodzone

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#8 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:20

O! Paczajta toć to cudowny Zetor ! Popsuło się i od sześćdziesiuntki nie pasuje za dwa złote?

#9 Share krzychu151515

krzychu151515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 maj 2015 - 22:55

Skrzynia biegów Zetor 5340 @pawek885 nie wiem czy miałeś kiedyś okazję pracować na takim sprzęcie ale jak tak piszesz wnioskuje że wozisz się c360 a tego nie ma co porównywać może i części są droższe ale za sam komfort pracy c360 odpada na starcie. Nie rozumiem takiego typu komentarzy to normalne że występują awarie bo to nie nieuniknione podczas eksploatacji :-P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 15 maj 2015 - 06:33

Nie mam ursusa ani zetora, ale zawsze każdy przy wyborze ciągnika zachwala te marki bo części tanie i łatwa naprawa a zachodnie to nie wiadomo jak skomplikowane i znajomy znajomego słyszał od szwagra że jego kuzyn dał 5000 euro za trybik do renówki  ;) A co się okazuje to w warsztatach ciągle właśnie zetory stoją i cena części porównywalna do zachodu jak chcesz coś dobrej jakości..... 

#11 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 15 maj 2015 - 06:39

Wyrzucanie dźwigni na luz może być spowodowane uszkodzeniem łożyska igiełkowego na wałku w skrzyni. U mnie to było problemem.

Wlasnie tego sie spodziewam. Bo ciagnik duzo pracował przy mieszadle defakto przeciążeny na biegu wstecznym i jedynce z zależnymi obrotami wom . Tak dla jasności ciagnik ma prawie 13 tys godzin. wiec ma prawo do awari

#12 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:49

Nie mam ursusa ani zetora, ale zawsze każdy przy wyborze ciągnika zachwala te marki bo części tanie i łatwa naprawa a zachodnie to nie wiadomo jak skomplikowane i znajomy znajomego słyszał od szwagra że jego kuzyn dał 5000 euro za trybik do renówki  ;) A co się okazuje to w warsztatach ciągle właśnie zetory stoją i cena części porównywalna do zachodu jak chcesz coś dobrej jakości..... 

to jakim Ty ciągnikiem pracujesz ?  Wiadomo , nie porównujeny jakości wykonania,trwałości  , komfortu obsługi  i kosztu części maszyn budowanych na zachodzie do  Zetora  i analogicznie nie porównuj w tych kategoriach prehistorycznej 60-tki ,której proces modernizacji zatrzymał się  w momencie zakupu licencji Fergusona !!!!

nowy

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:26

Nawet włożenie ferdka do 60-ki nie nazwał bym modernizacją. To raczej krok w tył.

KPK Kumurun Team

#14 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:48

Jeśli nie ogarnia ktoś jego naprawy i oszczędza na częściach to sam jest zacofany a nie konstrukcja silnika.... Polacy nie ogarneli technologi i tyle, tak jak i ruski, chociaż byli zawsze o tyle mądrzejsi że kradli technologię a nie płacili milionów za licencje 

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:50

Jaka technologia? Według ciebie kombinowanie z silnikiem wcale nie młodszym ani lepszym do tego słabszym było postępem czy modernizacją? W życiu. Gdyby założyli czwórkę perka czy zmodernizowali ten co był jak Czesi swojego zetora można by było mówić o jakimś ulepszeniu.

A co kupili Polacy? Zdechloka który w wózku widłowym kiepsko sobie radził a każda inna próba włożenia do czegokolwiek kończyła się tym samym. Taka sama zagrywka jak dzisiejsze zakupy amerykańskiego szrotu.

Ruską może postęp kiepsko idzie ale jak już coś włożyli innego i to dopiero w dzisiejszych czasach to nie pogorszyli tylko polepszyli. Więc kto był mądrzejszy?

KPK Kumurun Team

#16 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:26

Ma 5 koni mniej to nie dziwne że jest słabszy, ale ekonomiką zostawia ursusowski silnik daleko w tyle, pompa rotacyjna to inna epoka... 60-tka nie wytrzymała by 4cyl silnika >60 koni, trzeba by było wszystko modernizować, a tak to stała się bardziej uniwersalnym ciągnikiem, może w orce zużycie paliwa nie było wiele niższe ale w lekkich pracach śmiem twierdzić że nawet 50% mniej spalił 3P - np zgrabiarka, kopaczka czy wożenie świnek do rzeźni dwukółką 

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:41

I tu trafiłeś w sedno mówiąc MODERNIZOWAĆ. Jeśli podniesienie mocy silnika wymagało jego przekonstruowania to mieli to zrobić. To właśnie modernizacja. Czesi tak zrobili i to z powodzeniem.W żaden sposób nie zmodernizowano 60-ki i ani jednej części z jakiej jest zrobiona, zmiana na słabszy silnik zaniżający możliwości ciągnika nie jest modernizacją. 

Zmodernizowano 4011 zmieniając układ, kierowniczy czy podnosząc moc silnika. Już zmiana osi z okrągłej na płaską nie jest żadną modernizacją wpływającą na lepsze a zwykłym zabiegiem ursusa obniżającym koszty produkcji osi. Zmodernizowano 325 czy 330.

W sumie to polecam skupić się na temacie.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 17 maj 2015 - 15:40

przecierz większość z nas pamięta czasy słusznie czy nie słusznie minione i kolejki po przydział na jakikolwiek nowy ciągnik . Myślę ,że z tego powodu dalej klepano 60-tki i 30-tki choć już zakupiono licencję Fergusona . Dobrze ,że i tak cokolwiek modernizowano pomimo ,że rynek chłonął każdy produkt

nowy