Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 11 maj 2015 - 09:27

Klimatyzacja

Witam, zakupiłem Dominatora 98 SL i niestety nie jest wyposażony w klimatyzacje, wiec zależy mi na montażu jej, wiec pytanie do was jakie są sposoby montowania klimatyzacji w takich kombajnach, możecie coś doradzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja Dzisiaj, 17:16
  •  

#2 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 maj 2015 - 10:59

Klimatyzacja klimatyzacja dachowa kolego
tak jak maja auta cieżarowe

#3 Share Janek313

Janek313

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 maj 2015 - 11:24

Klimatyzacja lepiej dwa wentylatory w kabinie klima kosztuje od 1500zl

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 11 maj 2015 - 13:18

Klimatyzacja a ja się zastanawiałem nad założeniem klimatyzacji z auta jakiegoś Anglika np trochę trzeba by przerobić
ZETOR TEAM

#5 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 20 maj 2015 - 16:50

Klimatyzacja

A znacie jakieś adresy firm co montują klimatyzacje do kombajnów??

#6 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 26 maj 2015 - 20:17

Klimatyzacja

klimatyzacja dachowa kolego
tak jak maja auta cieżarowe

Masz na myśli klimatyzacje wodną, czy coś innego?

#7 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 08:45

Klimatyzacja

A znacie jakieś adresy firm co montują klimatyzacje do kombajnów??

kolego u nas jest spec , ma firm, i rożne cuda montuje, byłem u niego i tak powiem, co się dowiedziałem, te klimy na wodę to badziewie , mówię o tych za kilka stów , znalazł mi na necie klimatyzację od ciężarówki i to było by najtaniej, jest to jednolita kopuła montowana na dachu , ma wszystko co normalne klimatyzację w osobówkach z tą różnicą że są tam dwie sprężarki na 12v , i tu jest minus dużo prądu pobierają , w ostateczności poszukał, i może mi skompletować , tzn, przerobić tą klimę w ten sposób, że ciągnikową sprężarkę montuje na silniku, kopułę montuje w środku tak by nie myśleć o jakimś olbrzymim filtrze na dachu przez który by klima ciągła powietrze, nie zdało by to egzaminu bo wiadomo jak się w żniwa pyli, zaraz by się zapchał ten filtr, tak więc kopuła we wnątrz, tylko węże by trzeba było pociągnąć od sprężarki do kabiny, ale to nie problem, kopula by ciągła powietrze z kabiny i je mieszała , nawet lepiej bo już schłodzone powietrze by ciągła i je odchładzała, co za tym idzie chłodniej w kabinie i sprężarka by się częściej wyłączała, tylko jeden warunek muszą być sprawne przynajmniej oryginalne nawiewy w kabinie, żeby się nie udusić , bądź jakiś wąż pociągnięty od kabiny gdzieś do puszki z filtrem umiejscowiony w miejscu gdzie najmniej się pyli, ale w kombajnie się nie siedzi tak długo i raczej kabina nie jest tak szczelna by brakowało tlenu, przecież co rusz się wysiada z niego, tylko to i tak drogo ale chyba i tak najtańsze rozwiązanie, kopulą np od iveko 1500 zł , sprężarka + węże 1500 zł , sprężarka używana po regeneracji, 3 tyś  no i cena montażu robocizny, 

a montowanie klim od osobówki wybij sobie z głowy, da się przełożyć, ale sprężarkę i tak inną będziesz musiał dokupić, i mnóstwo przerabiania , zabawy , po prostu nie warte zachodu, ten gość na okrągło do rożnych maszyn kompletuje i zakłada klimatyzację, co najważniejsze tak by były do serwisowania, tzn, jak coś nawali to da się naprawić , wymienić czynnik itp, a najlepiej to zdobyć z ciągnika rolniczego klimatyzację, ale z tym to ciężko , 

Edytowany przez suzuki18l, 06 czerwiec 2015 - 08:49.

#8 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 12:03

Klimatyzacja

To skąd ten specjalista jest, masz do niego jakieś namiary? W jednym miejscu mają w sprzedaży klimatyzacje wodną na dach za 3 tyś, zł. 

#9 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 19:46

Klimatyzacja

Żagań klima-tech , 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 22:50

Klimatyzacja

Witam co sądzicie na temat takich klimatyzacji, zdaje to egzamin? http://allegro.pl/kl...4956980174.html

http://allegro.pl/kl...5418705986.html

#11 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 09:46

Klimatyzacja

Podobno zdaje. Nadaje się do obniżania temperatury podczas spania w kabinie kiedy w nocy jest gorąco.

#12 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 10:43

Klimatyzacja

Ale ja nie mam potrzeby w nocy spać na kombajnie, jedynie mam potrzebę kosić w dzień zboże. 

#13 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Pokazowe

Napisany 02 lipiec 2015 - 00:18

Klimatyzacja

poszukajcie w internecie zdemontowanych klimatyzacji z aut osobowych lub ciężarowych lub pojazdów rolniczych tylko trzeba będzie węże dokupić dłuższe i może to wyjść w połowie ceny tej na dach co się zakłada

#14 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 19:21

Klimatyzacja

Nic nie idzie znaleźć kolego, czyli co ta wodna dachowa nie bardzo klima?

#15 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 lipiec 2015 - 14:11

Klimatyzacja

Części do klimatyzacji samochodowej można skompletować za 1000zł. Do tego czynnik i robocizna. A jak ktoś pisze, że klimatyzacja z samochodu nie nadaje się to znaczy, że nigdy nie widział takiego urządzenia z bliska. Np. @suzuki18l wypisuje brednie, że nie nadaje się sprężarka z samochodu. Widać, że nie ma zielonego pojęcia, ale się udziela.

#16 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 18:36

Klimatyzacja

No dobrze, ale czy ktoś to wszystko pomontuje.

#17 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 18:45

Klimatyzacja

508708188 kuma wszystko mi naprawia w dominaror

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 09:23

Klimatyzacja

kolego u nas jest spec , ma firm, i rożne cuda montuje, byłem u niego i tak powiem, co się dowiedziałem, te klimy na wodę to badziewie , mówię o tych za kilka stów , znalazł mi na necie klimatyzację od ciężarówki i to było by najtaniej, jest to jednolita kopuła montowana na dachu , ma wszystko co normalne klimatyzację w osobówkach z tą różnicą że są tam dwie sprężarki na 12v , i tu jest minus dużo prądu pobierają , w ostateczności poszukał, i może mi skompletować , tzn, przerobić tą klimę w ten sposób, że ciągnikową sprężarkę montuje na silniku, kopułę montuje w środku tak by nie myśleć o jakimś olbrzymim filtrze na dachu przez który by klima ciągła powietrze, nie zdało by to egzaminu bo wiadomo jak się w żniwa pyli, zaraz by się zapchał ten filtr, tak więc kopuła we wnątrz, tylko węże by trzeba było pociągnąć od sprężarki do kabiny, ale to nie problem, kopula by ciągła powietrze z kabiny i je mieszała , nawet lepiej bo już schłodzone powietrze by ciągła i je odchładzała, co za tym idzie chłodniej w kabinie i sprężarka by się częściej wyłączała, tylko jeden warunek muszą być sprawne przynajmniej oryginalne nawiewy w kabinie, żeby się nie udusić , bądź jakiś wąż pociągnięty od kabiny gdzieś do puszki z filtrem umiejscowiony w miejscu gdzie najmniej się pyli, ale w kombajnie się nie siedzi tak długo i raczej kabina nie jest tak szczelna by brakowało tlenu, przecież co rusz się wysiada z niego, tylko to i tak drogo ale chyba i tak najtańsze rozwiązanie, kopulą np od iveko 1500 zł , sprężarka + węże 1500 zł , sprężarka używana po regeneracji, 3 tyś  no i cena montażu robocizny, 

a montowanie klim od osobówki wybij sobie z głowy, da się przełożyć, ale sprężarkę i tak inną będziesz musiał dokupić, i mnóstwo przerabiania , zabawy , po prostu nie warte zachodu, ten gość na okrągło do rożnych maszyn kompletuje i zakłada klimatyzację, co najważniejsze tak by były do serwisowania, tzn, jak coś nawali to da się naprawić , wymienić czynnik itp, a najlepiej to zdobyć z ciągnika rolniczego klimatyzację, ale z tym to ciężko , 

Ceny z kosmosu. Sam sobie zakładałem klime do kombajnu i wyszła 2500zł z napełnieniem, połowa części nowa, połowa używana.

Sprężarka regenerowana max 700zł, nowa 1000-1200. A w samochodach często bywają albo bywały montowane dokładnie te same modele co w ciągnikach i ciężarówkach np. Sanden SD7H15.

Edytowany przez Arek, 21 lipiec 2015 - 09:28.

Dodaj odpowiedź