Zaloguj się, aby obserwować  
turbogrocho49

Jak myślicie kiedy nastąpi przełom cenowy w produkcji trzody???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemo85    14

No w sumie to prawdę chłopak napisał. Mi się wydaje że świnie w lato powinny pójść znacznie w górę bo tyle co ludzi po rezygnowało lub ograniczyło hodowle to kiedyś musi być ten świński dołek :) Może do ruska zacznie iść. Jak na razie sytuacja się trochę poprawiła ale to jest za mało żeby mówić o opłacalności jak zboże zaczyna mi się kończyć i będę musiał po 900zł kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

Panowie pomimo tych niskich cen to słyszałem że Urząd Skarbowy ma się nami zainteresować. Będą ponoć szukać skąd my mamy na dokładkę do tych świń. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

"Panowie pomimo tych niskich cen to słyszałem że Urząd Skarbowy ma się nami zainteresować. Będą ponoć szukać skąd my mamy na dokładkę do tych świń"

 

bendą szukać zamiast pomóc dla Rolnika.W sklepie drogo a dla rolnika po 3,50za kg

A co oni robią żeby było lepie nic!!!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

Ja na początku września sprzedawałem po 4, 50 zl + konto i sprzedawałem duże bo miały po 125 kg. A tak przeważnie to co wydamy na świnie zwróci nam się po sprzedaży wiec bilans wynosi 0zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Może się taki Polaczek rzucić na coś co obecnie jest w cenie jak np. na dzień dzisiejszy opasy. ;) Podobnie było 10lat temu, wtedy 1t rzepaku rolnik odwoził za 1700 zł i było dobrze, a gdy świnie poszły w dół od razu wielki przeskok na rzepak i teraz mamy po 1000. Podobnie będzie z bydłem, no chyba że świnie podskoczą ;) Ale to jest mało prawdopodobne żeby były w cenie która zadowoliłaby rolnika.

W Niemczech jest tak że rolnik wie zanim kupi prosięta za ile może sprzedać tuczniki do masarni, jeśli mu to się nie będzie opłacało to po prostu nie kupuje, a u nas RULETKA dobrze że nie Rosyjska. ;)

 

 

Więc ryzykujcie co będzie się w tym roku opłacał, i gdzie Tusk i jego ekipa będzie rzucała kłody pod nogi rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Chciałbym odnowić ten temat i zaprosić do dalszej dyskusji na temat cen żywca wieprzowego. O ile mi wiadomo w tym roku ceny skupu trzody kształtują się na całkiem dobrym poziomie jednak do 5 zł nie dochodzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Dochodzą dochodzą.. ale i koncentraty wyszybowały ...nie jest źle ciekawe tylko jak długo  to się utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Przy większych ilościach cena spokojnie przekracza 5 zl a jeśli ktoś ma ponad 100 to mój znajomy oddawał za 5,5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W zeszłym tygodniu nawet ze spędu do ojca dzwonili bo zawsze odstawialiśmy co tydzień może 2 po 4 świnki a teraz nie ma ;) Te świnie chyba się zmówiły bo teraz ja sa prosięta drogie to u nas się prosi po 4 a nawet 2. A jak było świń w cholerę to się prosiły jak głupie po 10 ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj