Polecane posty

SebQ90    0

Koledzy pompa 120l.min ile da rade pociagnac rzadek 100m w kropelce.oddalona pare metrow od lini kroplujacej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

100 metrów na pewno.

Z kroplownika przeważnie wylatuje od 0,5 do 1 litra na godzine (dopytaj tam gdzie kupowałeś - kwestia ile masz kroplowników na metrze bieżącym lini kroplującej.

Gdybyś miał 1 l i kroplowniki co 30 cm to z jednego metra bieżącego masz odbiór na poziomie 3,3 litra/h godzinę. tzn ze 100 metrów 330 l/h

120l/min to 7200l/godzinę tzn., że przy tych załoeniach w 2181 metrów ja bym odioł około  20% tzn że obsłużyło by około 1,7 km wężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Raczej tak, ale było by łatwiej jakbyś podał podstawowe parametry  tzn. co ile kroplownik i jego wydajność później to czysta matematyka. Lepiej by było gdybyś wąż zasilający poprowadził środkiem, a nie od brzegu pola... Wtedy było by w dwie strony po 50 metrów i lepsza równomierność nawadniania.

Jeśli się dopytujesz przyjmuje że jeszcze nie masz instalacji. W sklepach gdzie je sprzedają w zależności od wydajności pompy dobiorą odpowiednią lub policzą ile dokładnie taka pompa obsłuży - wszystko w cenie zakupu :-) Węże rozprowadzające (te do których podłancza się linie kroplujące) są nieelastyczne (podobne do tych na deszczowniach szpulowych- droższe rozwiazanie) lub płaskie -( tańsze rozwiązanie -w zależności od producenta i jakości 7-15 zł/metr bieżący) - po tych płaskiech jeśli nie nawadniasz można jeździć - stosunkowo drogi jest nożyk do wycinania otworów (chyba około 200 zł), ale często można wypożyczyć na jeden dzień... Te nieelastyczne trzeba zakopać aby można było jeździć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

Nawadniany bedzie ogorek fasooka szparagowa i brokul.mysle ze co 30 cm bedzie ok.

Jaka bedzie odpowiednia wielkosc tego weza glownego ?dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

podziękujmy wyborcom za "dobrą zmianę"....Wszystkich nas z torbami puszczą, ale będzie 500+..... przy proponowanej cenie dla rolników z ujęć podziemnych - 1,64pln za kubik, to leżymy i kwiczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przecież to i tak będzie wkalkulowane w cenę końcową produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Taaa akurat, już widzę jak mi ktoś drożej zapłaci za warzywa bo ja za wodę musiałem zapłacić :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Witam Proszę o poradę :) Mam do nawodnienia 0.5 ha pola chciałbym je nawodnić dwoma zraszaczami takiego typu http://www.sklep.tanienawadnianie.pl/aq-46-34m-pelnoobrotowy-dysze-4-362-38-p-196.html oraz pompa tego typu http://allegro.pl/pompa-do-wody-brudnej-sciekow-szamba-zanurzeniowa-i6045249961.html

woda będzie brana ze zbiornika 3000 litrów. Czy zda to egzamin czy szkoda zachodu? Z góry dziękuję :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa się do tego nie nadaje, za duża wydajność, a za małe ciśnienie. Wysokość podnoszenia wody minimum 40m, a byłoby lepiej więcej i wydajność trzeba dobrać do używanych dysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1
Plagrafi    23
Napisano (edytowany)

ja uzywam t tape'a od lat i wszystko gra

 

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Ta pompa jest odpowiednia do zraszacza, o ile wystarczy wydajności- zależy od tego jakie będą dysze.

Dobre i sprawdzone są te z Omnigeny

A możesz mi powiedzieć czy do zraszaczy wystarczy pompa czy musi być z hydroforem? bo narazie w tym temacie to jestem zielony :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do żadnego podlewania hydrofor nie potrzebny.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Tia.... To gość którym od dawna powinna się już zająć służba zdrowia i to w zakładzie zamkniętym....

Już proponował jak zarobić pół bańki uprawiając hektar czosnku... Mam 1,5 ha czosnku i jako praktyk rolnik (chociaż nie psychiatra) mogę stwierdzić jedno - to debil i mitoman.... Jamen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Witam 

Mam pytanie odnośnie nawadniania czy opłacało by sie doprowadzać wodę ze stawu oddalonego o 500m i ok 50m poniżej poziomu pola? Jeśli tak to jakiej pompy trzeba by używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

panowie i panie takie pytanie. wywierciłem studnie glebinowa czy bede mogl skorzystac z ulgi inwestycyjnej  z tego tytulu w ustawie jest napisane ze zakup i montaz deszczowni , meriolacje i zaopatrzenie gospodarstwa w wode. mam wszystkie pozwolenia i projekt studni, czy odwiert jako tako zalicza sie do tej ulgi montaz pompy glebinoej instalacje elektryczna i rurociagi na to bede mial faktory . deszczownie szpolowa tez mam ale mam na nia faktore niemiecka. jesli ktos wie cos w tym temacie prosze o odp na ta ustawe natknolem sie dzis na forum wiec jestem zielony. jutro zadzwonie do mojego wojta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Odwiert oraz pompa również wliczana jest do ulgi inwestycyjnej, nawet opłaty za przygotowanie dokumentacji :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

mam pytanie odnośnie węża doprowadzającego wodę do deszczowni. Czy mogę założyć w ziemii wąż doprowadzający 75mm i taki sam będzie na deszczowni, wyjście z pompy tez jest 75mm. Wszyscy mówią załóż 90 mm w grunt , ale mieliśmy jednego razu 2 deszczownie na przesył (pierwsza wąż 75 mmx 400 m druga co lała wąż 90mm x450 m) i zasięg pracy deszczowni wynosił 52 m. Pytam czy na doprowadzeniu wystarczy 75 mm bo jest sporo tańszy a na dużej ilosci to się troche uzbiera. ( maksymalny odcinek przyłącza 400m + deszczownia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez Pavllik
      Witam chciałbym się zapytać czy są jakieś mapy w których mogę zobaczyć czy ma moim podwórku jest gdzieś oznaczona studnia, taką posiadam ale dziadek jeszcze zakładał ją a chce wodę z niej wykorzystać do podlewania folii. Sprawdzałem na geo portal ale tam do niczego nie mogę dojść, wszystko jakieś pokręcone.
    • Przez dzony7701
      Witam.
       
       
      krótko i na temat z mojej strony...
       
      Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:
       
      -pielnik hydrauliczny 
      -opryskiwacz 600-800L zawieszany
      -maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg
      -kosiarka bijakowa
       
       
      Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:
       
      -pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'
      "
      np wl800:
       
      Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

      Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""
       
      -rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.
       
      -reszta lekkich prac w polu i wokół domu 
       
      Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 
       
      Mój typ to URSUS c-360 3p.
       
      Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 
       
      z naszych polskich:
      c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie
       
      z zagranicznych nie mam pojęcia  
       
      Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez michal33554
      Witam. Z góry przepraszam jak nie w tym dziale ale jestem tu nowy.....
      Mam pytanie jak w temacie dotyczące nawadniania truskawek. Mam zamiar założyć nawodnienie na moją plantację około 0,5 ha, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, co kupić ? Jedynie co wiem że jest linia i taśma kroplująca ale też nie wiem czym to się różni. I co lepsze będzie do truskawek. Oglądałem zdjęcia nawodnień na internecie i zauważyłem że wzdłóż pola są chyba te taśmy, a w poprzek jest taka rura i od niej wychodzą te taśmy, czy ta rura jest potrzebna i co to za rura ? Sorry że tyle pytań ale naprawdę nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj