Polecane posty

dzony7701    0

Witam.

 

 

krótko i na temat z mojej strony...

 

Potrzebuje ciągnik do 30tys zl który przy uprawie rabarbaru (narazie 2,5ha) poradzi sobie z takim osprzętem jak:

 

-pielnik hydrauliczny 

-opryskiwacz 600-800L zawieszany

-maszt widlaka montowany z przodu udzwig około 800-1000kg

-kosiarka bijakowa

 

 

Rabarbar będe nawadniał deszczownią szpulową a więc:

 

-pompa do deszczowni z napędem na wom typ wl 800 lub Cadoppi, dystrybutor firma 'agromotor'

"

np wl800:

 

Pozwala na bardzo dobrą pracę deszczowni bębnowej z wężem fi 90 i dyszą fi 22mm na odległości łącznie do 1km na poziomym terenie (max. do 1,5 km przy bardzo dobrej linii przesyłowej).

Dane agregatu: Ciśnienie max. do 11 bar Wydatek 600 - 800 l/min (max. do 50 m.sześć/h) Głębokość ssania do 4 m Ciągnik napędowy 44KM do 60 KM (w zależn. od potrzeb wydatku ciśn.) Złącze ssawne i wąż ssący fi 110 z koszem ssawnym Złącze tłoczne fi 75 typ strażacki""

 

-rzeka od pola jest oddalona o jakies 400-500m lekko wzniesione więc WOM bedzie musiał  wypchać wode do deszczowni.

 

-reszta lekkich prac w polu i wokół domu 

 

Tak że ciągnik za cieżkiej roboty miał nie bedzie oprócz podlewania, wiec 4x4 nie wymagam choc pewnie raz na rok sie przyda. Na 100% będzie miał wąskie koła aby nie uszkodzić roślin, i stopniowo z roku na rok będe powiekszał swój areał do około 4-5ha rabarbaru, i malin tez około 5-10ha. 

 

Mój typ to URSUS c-360 3p.

 

Bo ekonomiczny i moim zdaniem dobry do tych prac na początek jak i na areał 5-7ha, 

 

z naszych polskich:

c-328, c-330 za małe. Ursus 4512/4514 za drogie, Ursus c-385,902,912 za duże jak narazie

 

z zagranicznych nie mam pojęcia :( 

 

Proszę urzytkowników AF o pomoc, zastanowie się nad każda propozycją!!!

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Kolego, 4512 i nic innego za 3 dyszki znajdziesz. Zapomnij o 3 p bo porzucisz i znienawidzisz rolnictwo !!!!!! :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony7701    0

haha dzieki :) 

 

Nie ma u mnie 4512 w okolicy, sa mało popularne. pracowalem 2 lata na skupie zboża i w sumie pamietam ze przyjezdzał tylko jeden

 

jak 4512 wychodzi ze spalaniem ??? bo co do usterek to nie ma ciągników które sie nie psują.

 

co do 3p kupił bym za 16-20 tys i reszta w ewentualny remont... 4512 kupi za 25-30tys ale jakiegos skatowanego i do zrobienia a to koszt  minimum 10tyś

 

 

 

myslałem też nad zetorem 5211,7211, znajomy który lubuje sie w case internaional polecil mi modele 585, 584, 856xl i 845xl tylko cenowo to tez ciekawie;p

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

nawet nie myśl o 3 p    To skrzyżowanie móła z szatanem !!!!

szukaj 4512 to najlepsze ciągniki, droższe w naprawie od starego ursusa, ale sie nie psują, za skatowanego dasz 15 i masz drugie 15 na remont, chodź nie wybrał bym tej opcji. Szukaj ładnego i nie ograniczaj poszukiwań do bliskiej okolicy bo to największy błąd. ja moim jechałem ponad 300 km i wiem, że warto było.

O zachodnich nawet nie myśl do nich części są drogie jak do nowych zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zachodni napewno lepszy a 3p oszczędny na paliwo trochę kiepski w dzisiejszych czasach brak sonchronizacji jedna predkośc walka podnośnik  działa razem z wałkiem sprzęglo razem pierwszy i drugi stopień to wady 3p ,zalety dość mało awaryjny części tanie i nietrzeba szukac mechanika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

ja zajechalem 60 na pompie przy dl weza 300m i pole oddalone o 200m dysza 16...

a zeby bylo cisnienie 6bar musiala chodzic praktycznie na najwiekszych obrotach,  potem uzywalem mtz-ta i jakos to bylo 

wiec Ty chyba potrzebujesz traktora ponad 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony7701    0

A co powiecie o ciągnikach marki RENAULT?! 

 

jest kilka modeli do wyboru...

 

61-12 56km

65-12 65km

68-12  68km

651  65km

 

Zainteresowaly mnie te ciągniki gdyż mają moce które mnie interesują 55-65km, na silnikach MWM które są w Fendach, z cenami róznie ale do 30tys kupi coś dobrego, komfort pacy napewno lepszt niż w c-360 i 4512. spalanie podobne, tylko części jak to u zachodnich....

 

Kolega ma 133.14 no i chwali sobie jak narazie bezawaryjny, a śmiga już 4 sezon na 50ha. Mówi że Ursusy i zetory podobnej mocy sie chowaja pod względem komfortu pracy i spalania. Wiec mysle ze w cignikach o mocy co ja poszukuje tez tak jest... ?! 

 

Co urzytkownicy AgroFoto myslą na ten temat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj