Polecane posty

Anka92    0

 

Witam.

 

Ojciec planuje budowę obory dla bydła opasowego na około 40 sztuk. Do dyspozycji nie ma zbyt wiele miejsca dlatego chciałby wybudować oborę przy granicy z lasem (sąsiad jest naszą daleką rodziną więc o jego ewentualną raczej nie trzeba się martwić). Czy jest taka możliwość żeby wybudować to w granicy zgodnie z prawem? Ojciec ma kilka innych pomysłów i proszę Was o poradę który z nich będzie najbezpieczniejszy.

Innym rozwiązaniem byłoby wybudowanie obory np. 5 metrów od granicy, postawienie wysokiego płotu w granicy przy lesie sąsiada i połączenia go z dachem obory. W ten sposób powstałaby wiata-garaż do maszyn. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Lub jest jeszcze inne rozwiązanie.W granicy stawiamy garaż z plandeki (są firmy które produkują tego typu "budynki") lub garaż blaszany lub garaż oparty na betonowych płytach ogrodzenia a kawałek dalej oborę i budynki się nie łączą.

Chcielibyśmy żeby wszystko było zgodnie z prawem budowlanym tak żeby nie mieć nic do ukrycia i nie płacić kar.

Proszę o porady :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

1. dowiedz się dokładnie o przepisy zwiazame z ochroną środowiska i prawa budowlanego tylko oni mogą w 100% na to odpowiedzieć. 2. las państwowy czy prywatny? 3. granicą z lasem sporna czy nie? jak dostaniecie zgodę na nudowe wraz z lokalizacja to nie ma problemu tylko rubcie PRZY GRANICY a nie w granicy wtedy nie potszeba zgody sąsiada przy granicy wystarczy 1cm od sunac się od środka granicy i dach że spadkiem na swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Kto udzieli mi informacji o prawie budowlanym i o ochronie środowiska? Jakiś prawnik? Ojciec w tym tygodniu musi jechać do gminy żeby plan zagospodarowania przestrzennego zobaczyć (do tej pory nie było czasu) bo to może wszystko skomplikować. Las jest sąsiada (naszej dalszej rodziny) więc ze zgodą na budowę nie będzie raczej problemu. Czytałam że są ograniczenia co do odległości od granicy chyba 3 metry bez okien a my chcieliśmy jak najbliżej granicy czyli np. 1 cm od :) 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycek1234    0

w granicy może być ale bez okien po stronie sąsiada woda na twoje i mór przeciw pożarowy od sąsiada na pół metra nad dachem

najlepiej isć albo do gminy czy tam starostwa albo jakiegoś projektanta sie zapytać on będzie wiedział dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Gość
      Przez Gość
      Witam czy ktoś z was prowadzi dwa oddzielne gospodarstwa z zoną chodzi mi oto ze żona chce mi oddać paliwo z swoich hektarów+ za bydło bo ja jestem na wacie same paliwo da się przepisać ale bydło w gminie nie wiedzą bo jestem jedynym takim przypadkiem i mają to w d*pie żeby to sprawdzić czyli jeden głos w te czy inną stronę nie robi dla nich różnicy.
    • Przez poziomka
      Mamy krowe  w 2 laktacji która się wycielila  15.02 miała ciężko poród bo lep  uciekalał cielakow i i dopiero złapiac za szczękę wet dał radę.  Dostała glukoze i wapno pierwszego dnia drugiego tak samo później przyjechał lekarz obadal i dal leki od gorączki nic nie pomogła to kolejnego dnia leki znów i płukania nic nie pomogło i teraz dał magnez bo mówi że może ma coś w środku miał ktoś coś podobnego? Co jej może być 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam! Tak się zastanawiałem czy jest możliwe zaprojektowanie i wyposażenie obory na 150 sztuk bydła mlecznego aby celem było 4 roboczogodziny dziennie do obsługi stada. Macie jakieś doświadczenia, spostrzeżenia?
      -zadawanie paszy(np. Jedna czy więcej grup, a czas sporządzania paszy?) robot do podgarniania? Stacje paszowe/dokarmianie na hali jak by jedna grupa
      -dojenie( potężna hala udojową na takie stado tylko jaka? Może karuzela albo bok w bok?) celem aby dój trwał max 2 roboczogodziny dziennie
      -odchów cieląt( stacja odpajania/ butki indiwidualne z taxi/ czy może kilka krów i cielaki w jednym kojcu? 
      -czyszczenie legowisk (ściółki nie biorę pod uwagę. Głębokie legowiska na separacje z gnojowicy/ materace na deltach/ a może nowy odkurzacz Lely 😀
      dodam ze te 4 roboczogodziny mają wystarczyć na całe stado czyli krowy cielęta oraz młodzież. Inseminacja czy inne zabiegi weterynaryjne już zakładam na to dodatkowy czas. 
    • Przez Pieanna
      Witam. 😊Może któryś z forumowiczów orientuje się jak wygląda proces( i czy jest możliwy) oddania dwuletnich simentali mięsnych pod ocenę pzhipbm? Zakupiliśmy pięć lat temu czystorasowe jałówki simentali z papierami pod zacielenie. Krowy były sztucznie kryte simentalem mięsnym. Cieliczki które urodziły się u nas zostawiliśmy na mamki.  Czy po przystąpieniu do związku tylko nowonarodzone cielaki można zgłaszać pod ocenę czy takie dwuletnie sztuki też. ? Jeżeli tak to jak wygląda taki proces?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj