Polecane posty

tomek73    579

Jutro mam spotkanie z przedstawicielem Syngenty.

Na jakiej zasadzie odrzuca pędy boczne?

Wytłumacz mi dokładniej, on ma krzewić a nie redukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Miałem już moddusa i pierwsze słysze ze redukował pedy podczas krzewienia .. u nas tez go urzywają i od nikogo tego nie słyszałem .. a co do krzewienia na poczatku krzewienia gdy sie opryska małą dawką tego środka to pomaga zbożu sie krzewić kilku przedstawicieli juz tak mowiło i ja sie z tym zgadzam .. redukcja pedów nastepoje pozniej kiedy nie ma wody np.


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Dostałem dziś newsletter z TopAgrar i było opisane o dokrzewianiu roślin:

Najlepszym momentem na wykonanie tego zabiegu jest osiągnięcie przez rośliny fazy krzewienia (BBCH 21-25) za pomocą CCC. Pamiętać należy o temperaturze zabiegu - powinna wynosić przynajmniej 1 st.C. Preparaty działające przy takiej temperaturze to np. Manipulator SL, Adjust SL lub Regulator 620 SL. Zalecana dawka substancji czynnej to 200-500 g/ha. Optimum obsady to 450-600 pędów/m kw. Ich liczbę na polu sprawdzimy licząc pędy na długości 8 m jednego rzędu, co da nam ich liczbę na 1 m kw. przy rozstawie rzędów 12,5 cm. Im niższa liczba, tym wyższą dawkę CCC należy zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

@tomek73 a przy jakiej trineksapak etylu działa bo ccc przy 8C a można zejść do 5C przy wspomagaczu. Sam moddus ci utrzyma pszenice? Możliwe, ale pytanie przy jakim, nawożeniu i obsadzie/normie wysiewu bo tak jak pisze koniu że daje ~220kgN/ha i przy 0.4l/ha w jednej dawce pszenica mu stoi, to przepraszam ale nie mogę uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Poniżej 5 stopni może gorzej działać.

Do utrzymanie to dużo zależy.

Przede wszystkim pogoda, jak trochę przypali w maju-czerwcu to będzie niska.

Odmiana, Ludwiga to raczej położy.

jakie nawozy się stosuję, jak tylko saletra to już nie dobrze. Lepiej zainteresować się mocznikiem lub RSM przynajmniej na drugi raz.

Przy 220N to raczej 0,6l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

od kiedy Moddusa daje się 0,6 w pszenicy? Albo jedna dawka 0,4l albo 2 dawki po 0,3l każka. Dasz modus w odpowiednim terminie jak jest zalecane to będzie stała :) jak pisałem kiedyś każdy ma swoją strategie uprawy zbóż, a że ktoś komuś nie wierzy itd. to już nie mój problem bo na forum zamiast dzielić się informacjami na temat uprawy to połowa postów z tych 220 stron to posty typu ,, nie wierze, nie możliwe lub rozmowa na tematy nie związane z poruszanym tematem...

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tzn nie musisz pryskac odrazu modusem 0.6 l na ha bo to strasznie drogo wychodzi na hektar ... mozna też mieszać na modusa o.25 i do tego antywylegacz płynny 0,7 l na ha .. efekt bedzie bardzo podobny a taniej wyjdzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

dawniej kilka lat temu pryskałem środkami typu CCC ale ciężko było trafić z terminem zabiegu i przerzuciłem się na moddusa bo można nim pryskać w różnych fazach tj. od fazdy krzewienia do liścia flagowego. Na etykiecie pisze że modus można stosować z środkami zawierającymi CCC w dawkach 0,3l + 1l ( początek strzelania w źdźbło tj. 1-2 kolanko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dziś posiałem nawóz na jedną odmianę - ciekawe co z tego będzie. Od soboty już ponoć ma być u nas ładna wiosenna pogoda.

250 kg saletrosanu poszło na ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w ścieżkach tak z 1-2 mm na roślinach nie ma.

decyzja podjęta jutro lecimy resztę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

my dzisiaj załadowaliśmy na przyczepy część nawozów na jutro na rzepak. Planujemy 250kg Saletry 34% no i za jakiejś 2 tygodnie 250kg Polifoski 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W radiu Zet dziś słyszałem że na sobotę zapowiadali 30 cm opadu śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie wiem jakie są prognozy dla południa, ale ja bym się wstrzymał do końca ochłodzenia (przymrozków), chyba że w ciągu dnia nawóz może się rozłożyć, bowiem jeśli przysypie go śnieg to mogą wystąpić straty związane ze spływem powierzchniowym, ja z pszenicą się wstrzymałem (rozsiałem tylko sól potasową w ubiegłym tygodniu), ale teraz z azotem będzie trudno wejść, gdyż zalega prawie 10cm warstwa śniegu, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu po rozstopach pojawią się jeszcze jakieś przymrozki, aby spokojnie rozsiać azot bez szkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

z 10 cm sniegu nie bedzie tyle wody zeby wypłukać azot .. naprawde pola muszą być zalane zeby wypłukało .. pozatym od przyszłego tygodnia sporo na + ma być


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pytałem się dzisiaj dokładnie przedstawiciela Syngenty o rozkrzewianie pszenicy Modusem. Oczywiście można, 0,2l/ha, przy 200 litrów wody, ale można też inaczej 0,12 ale 100 litrów wody, i dysze żółte uderzeniowe. Tee Jett Turbo płasko strumieniowe. http://www.teejet.com/polish/home/products/spray-products/broadcast-spray-nozzles/turbo-teejet.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

@ tomek dlaczego chcesz modusem dokrzewiać,dość ciekawe choć droższe od chlorku.Swego czasu mówiąc żartobliwie jak ten produkt wchodził na rynek to chłopaki z syngenty nawet stonkę chcieli nim truć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

żeby się lepiej rozkrzewiła to może lepiej dać na start 250 kg saletry i na drugą dawke 250 i na kłos 150 :) bo jak się nie da to chyba nic nie pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

panowie mam pytanie z innej beczki a nie mogę tematu znaleźć chciałbym zasiać mieszankę żbożową tylko nie wiem w jakich proporcjach mieszać i co dokładnie owies 50% plus jęczmień 50% niigdy nie siałem czy przenżyta dodać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

owies i jeczmien najlepiej ... pszenżyto jare długo sie dostawa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

są tematy o mieszankach.

z mojego punktu widzenia sianie mieszanki jest kompletnie bez sensu.

inne nawożenie, inny czas zbioru i albo jedno zielone, albo drugie oblatuje.

jak masz do posiania 1ha mieszanki to posiej sobie po 50 arów jednego i drugiego i będzie prościej to uprawiać i zebrać.

Rozumiem ze takie zboże na pasze, więc wymieszaj sobie na strychu albo w śrutowniku czy też mieszalniku. U nas dla świń sypiemy na strych na zmianę po 1 przyczepie pszenicy i jęczmienia, później delikatnie mieszamy jeszcze łopatą i proporcja w paszy nie jest zła


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

tu sie z Tobą szeryfie nie zgodze.mieszanki sa mniej zawodne od siewów czystych szczególnie to widac na pola o dużej mozaice gleb.sa mnie podatne na choroby a zgranie terminów dojrzewania przez dobór odmian chyba nie nastarcza większych trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

@ tomek dlaczego chcesz modusem dokrzewiać,dość ciekawe choć droższe od chlorku.Swego czasu mówiąc żartobliwie jak ten produkt wchodził na rynek to chłopaki z syngenty nawet stonkę chcieli nim truć.

Dlatego że chlorek źle wpływa na korzenie zbóż, które też je skraca, i potem przy niedoborach wody zboże mocniej dostaje popalić, niż te nie pryskane. Mam różnicę miedzy mną a sąsiadem, który nie pryskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Mała dawka do 0.5l/ha CCC nie powinna tak strasznie wpłynąć ujemnie na system korzewniowy. Osobiście to jestem za wczesna i zwiększoną dawka startową N niż za dokrzewianiem opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj