Polecane posty

ukaszProcho    91

Mieszanka na innym polu posiada jeczmien pszenice owies i jest wszystko. Na tym z centrali zadbanym czyli kucyk serenada pszenicy nie ma a jeczmien jest rzadki Poprostu zrozumiałbym to jakby był gesty ze nie da się wejść no to ok zadusil a tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Zbić ph nie jest wcale łatwo. I o dziwo jak jest za wysokie ph to wiele rzeczy szwankuje i staje się problematyczne. Trzeba uważać jakie nawozy się stosuje, a nie daj boże zapomnieć o mikroelementach jak bor czy mangan.

Powiedzcie stosował ktoś difenokonazol w jarej, bo mi zaczyna kwitnąć, a chce zastosować coś nowego. I nie zapomnijcie o mszycy. U nas tego dziadostwa w opór w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
3 godziny temu, jahooo napisał:

Z ciekawości obejrzałem moją jarą pszenicę. Już sie kłosi, kłosy mają od 10 do 18 pięterek (w większości)

10 to się zgodzę, ale 18? ;| U mnie kłosy mają maks 13 pięter (Hondia), a tak to 9-13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4612

ja też chce zobaczyć B|


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A jak to jest z tymi pięterkami . Jak się je liczy  fachowo ,bo jak ktoś ma na przykład te 18 to Kłos musi być potężny.A najlepiej niech foto wrzuci to zobaczymy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ma ktoś podobnie z ta odmiana serenada? Czy możliwe ze coś było bielizna tak z nasionami? Rozumiem e jak jeczmien zagluszylby pszenice to idąc chłopskim rozumiem powinno być jej chociaż 20% a jej nie ma wogole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Czy ktoś się orientuje jaki jest dopuszczalny % obcego ziarna w kwalifikacje?  Mam jedną pszenicę z KWS i ilość pszenżyta w niej podchodzi pod 1-2% tak na oko. W każdym bądź razie jest tego od zaje...nia. nigdy nie było na tym polu pszenżyta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
52 minuty temu, greg91 napisał:

A jak to jest z tymi pięterkami . Jak się je liczy  fachowo ,bo jak ktoś ma na przykład te 18 to Kłos musi być potężny.A najlepiej niech foto wrzuci to zobaczymy to.

Na jednym z portali: "nowoczesnauprawa.pl" byl o kiedyś o pieterkach w kłosie i to bylo wtedy liczone z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ale to w kwalifikacje materiału widziałeś obce ziarno czy teraz widać to po wykłoszenu .Pytam bo Umnie mam taki przypadek w pszenicy jest jęczmień a wcześniej był tam Groch i obstawiam że przyczyną tego jest kombajn .Ale to tylko moje stwierdzenie.Naoguł pilnuje to bo mam kilka odmian więc czystość siewnika to podstawa i kwalifikat materiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

normalne że pięterka sie liczy z jednej strony . licząc z jednej strony analogicznie masz z drugiej te same pięterka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, greg91 napisał:

Ale to w kwalifikacje materiału widziałeś obce ziarno czy teraz widać to po wykłoszenu .Pytam bo Umnie mam taki przypadek w pszenicy jest jęczmień a wcześniej był tam Groch i obstawiam że przyczyną tego jest kombajn .Ale to tylko moje stwierdzenie.Naoguł pilnuje to bo mam kilka odmian więc czystość siewnika to podstawa i kwalifikat materiał 

Po wykłoszeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 odmiany pszenicy. Arkadia, Patras, Ostroga. Jest od 8-12 pięterek zazwyczaj. Zobaczymy jak z tego sypnie... Na zdjęciu Arkadia. ( najdrobniejsza od 7-10 pieterek)

arkadiaaaaa.jpg

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Wrzucałem zdjęcia Bohemii, ma od 9 do 11 pięterek ale kłos bardzo długi. Ta odmiana ma dość duże (długie)  ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5/24/2018 o 18:59, Tomek90 napisał:

Bez rewelacji te regullo bo heltrin w litrowym opakowaniu mam po 132zł, a piątka grubo taniej tylko że jeszcze faktury nie ma to nie wiem. 

w tym roku to wszyskie te tansze  tak chodzily koło 135 -140zl, no oprocz modusa. zoabczymy jak postoją ale ogolnie to sucho jest wiec jak pogoda sie nie zmieni to u mnie wszystko bedzie stało

20 minut temu, Samsung123321 napisał:

Ja mam 3 odmiany pszenicy. Arkadia, Patras, Ostroga. Jest od 8-12 pięterek zazwyczaj. Zobaczymy jak z tego sypnie... Na zdjęciu Arkadia. ( najdrobniejsza od 7-10 pieterek)

arkadiaaaaa.jpg

a jak z chorobami na arkadi?masz brunatną plamistość bo na tym zdjeciu nic nie widać? jesli nie to czym pryskałeś, ja mialem w tamtym roku i na arkadii i na kawalku bez grzybobojczego moglem zdjecia do albumów chorob robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5/25/2018 o 17:25, agrof napisał:

Witam.

1. Czy wie ktoś coś na temat negatywnych skutków po zastosowaniu prochlorazu w pszenicy ozimej ? Słyszałem, że jakieś są.

2. Chciałbym wykonać kolejny zabieg, pszenica kończy się kłosić, co byście polecili, bo na liściach pod światło widać już jasne punkty, nie wspominając o mączniaku na dole. Wskazane żeby było eknomicznie, (np duet ultra ? ) Ile mocznika i MgSo4 można w tej fazie do tego dodać?
Na T1 stosowałem
prochloraz - 0,7
duet star - 1
medax max - 0,4
ccc -  0,7 (miał być litr, ale za mało kupiłem)
mocznik, siarczan magnezu, plonvit opty.


 

 

ja nic nie słyszałem ale dołączam się do pytania. Ktoś coś czytał, jakiś artykuł, opracowanie?

jedyne co widziałem to opracowanie UP Poznan o  t3 i tam byl prochloraz. W którejs gazecie tez było to niedawno wydrukowane, ale nie pamietam tytułu. Moge zrobic zdjecie i artykułu i wkleic jesli jest ktoch zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
36 minut temu, rolnikowiczMati napisał:

a jak z chorobami na arkadi?masz brunatną plamistość bo na tym zdjeciu nic nie widać? jesli nie to czym pryskałeś, ja mialem w tamtym roku i na arkadii i na kawalku bez grzybobojczego moglem zdjecia do albumów chorob robić

U mnie w tamtym roku było podobnie z odmianą Sailor tak ją chwyciło że plon bym o 70% niższy. W tym roku Sailor 3 razy grzybówka tak jak inne i na razie zdrowiutka i wygląda najładniej spośród moich odmian jakie mam czyli Sailor Hondia i Desamo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

O prochlorazie byl o ostatnio na jednym z portali ale jego nazwy nie napiszę bo i tak nazwa zostanie zmieniona, było ze mial ponad 90% skuteczmosci w zwalczaniu fuzariozy kłosów.

Fragment

Najlepiej w tym doświadczeniu poradził sobie prochloraz (notowano 95 proc. ograniczenie wzrostu grzybni). W grupie triazoli najsilniejsze działanie hamujące na wzrost wszystkich badanych gatunków grzybów wykazał protiokonazol (90 proc.), a następnie metkonazol (88 proc.) oraz tebukonazol (76 proc.). Najsłabiej wypadły: azoksystrobina (jedynie 31 proc.) oraz tiofanat metylu (19 proc.).

Pamiętać jednak należy, że kłos może być porażany przez kilka różnych gatunków Fusarium spp. jednocześnie, oraz o tym, że poszczególne substancje wykazują różną skuteczność w ich zwalczaniu. Szczegóły i wyniki tych badań zostały przedstawione w publikacji KFPZ „Fusarium w uprawie pszenicy”. Zachęcamy do zapoznania się z tą bardzo ciekawą lekturą.

Edytowano przez loquito
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rolnikowiczMati napisał:

 

a jak z chorobami na arkadi?masz brunatną plamistość bo na tym zdjeciu nic nie widać? jesli nie to czym pryskałeś, ja mialem w tamtym roku i na arkadii i na kawalku bez grzybobojczego moglem zdjecia do albumów chorob robić

Właśnie w tym roku paradoksalnie to moja najzdrowsza pszenica. liście są ładne, i zdrowe. Nie zauważyłem żadnych zmian związanych z grzybem. Również podstawa jest ok. Jedyne z czym jest problem to z robakami. Skrzypionka troche poszalała i miejscami widać skutki na liściach ( nie są to duże zmiany). Bardzo szybko się wykłosiła... Ziarno już się wytworzyło. Na T1 stosowałem ARTEA 330 ec + Domnic 250 ew Na T2 Falcon 460 EC + Domnic 250 ew + cyperkill na skrzypionke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Teraz owies już się wykłosił i tak się wysieje, więc po co go likwidować ?  Co miał pobrac, to już pobrał z gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj