Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

pszenica nawóz zboże wiosna pszenicy ozimej pomocy przenica

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
10597 odpowiedzi na ten temat

#2681 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5840 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:38

Pszenica Ozima i jara Można siać po attribacie tylko nie ma co liczyć na plon. Zawsze będzie mniejszy o jedną trzecią, jak wogule będzie. Ja raz sialem a teściu przez parę lat i mam to z praktykowane. U sąsiada teścia kosiłem po 4 tony a u teścia za miedzą do 3 ton.
  • 0

#2682 rolnik58

rolnik58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 09:00

Pszenica Ozima i jara panowie potrzebuje pomocy pszenica nic nie rośnie słabe liście dostała juz dwa razy rsm siarczan magnezu w oprysku wraz z mącznikiem i makroelementami oraz o.5 litra ccc i dalej nic trafiaja sie placyki gdzie normalnie wyglada i rośnie a tak to słabo sie krzewi jakaś taka jak zachamowana co poradzicie zastanawiałem sie nad jakim biostymulatorem i mozna jeszcze zrobić moze uda sie ja uratować

z góry dzieki
  • 0

#2683 globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • 8724985
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 15 kwiecień 2012 - 10:34

Pszenica Ozima i jara Więc moze spróbuj potraktować ją jakąś mocną dawką biostymulatora.

Edytowany przez globus512, 15 kwiecień 2012 - 10:34.

• 0

#2684 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:57

Pszenica Ozima i jara Raz od zastosowania Atributa i Atlanisa mineło 3miesiąc3e i zasiałem rzepak. Przypomniało mi sie o przeciwskazaniach dopiero w lutym. Rzepak był jak ta lala. Warunek tylko taki, ze od zastosowania do siewu spadło bardzo duzo wody, inaczej może byc lipa. Teraz nie stosuje takich środków.
  • 0

#2685 niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 13:06

Pszenica Ozima i jara U mnie pszenica też stoi, listki na oko zdrowe, ciemno zielone, nawozu dostały sporo, wydaje mi się że winę ponosi temperatura, 5 stopni w dzień i 1 w nocy to trochę mało.
  • 0

#2686 gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1262 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 kwiecień 2012 - 13:55

Pszenica Ozima i jara W tym roku podobnie jak w poprzednim chciałbym zastosować herbicyd lancet plus ale najmniejsza ilość jaką można kupić jest na 2.5ha a mam 2.2ha pszenicy ozimej. Czy dawką na 2.5ha opryskać te 2.2ha czy to może zaszkodzić pszenicy? Wiem że powinno się podzielić odpowiednio do obszaru ale nie mam co zrobić z pozostałym środkiem. Nie ma komu odsprzedać a nawet dać, mam wylać??
Przytulia już porządnie rozwinięta. Saletra, odżywki i siarczan Mg również pomogły chwastom...
  • 0

#2687 silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów
  • 3994722

Napisany 15 kwiecień 2012 - 14:16

Pszenica Ozima i jara @rolnik58 może jakieś grzybki siedzą w niej? Przyjrzyj sie dokładnie roślinom i tym gorszym zrób zdjęcia i prosimy na forum :)
  • 0

#2688 Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:44

Pszenica Ozima i jara

U mnie pszenica też stoi, listki na oko zdrowe, ciemno zielone, nawozu dostały sporo, wydaje mi się że winę ponosi temperatura, 5 stopni w dzień i 1 w nocy to trochę mało.

u nas już piątą noc jest ok . 10 stopni
  • 0

#2689 Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • 576403

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:56

Pszenica Ozima i jara gwozd - wydaje mi się że spokojnie możesz opryskać te 2,2ha całą dawką.
Ja bym zachował tą odrobinke, może kiedyś akurat mi tyle będzie brakować, środek przechowywany w odpowiednich warunkach (nieprzemrożony) nawet po kilku latach nadaje się do użycia. W tamtym roku miałem jeszcze litrę pumy (zostało w bańce 5L) 3 lata po terminie i zadziałała jak powinna.

Edytowany przez Kamilmkm, 15 kwiecień 2012 - 15:56.

• 0

• Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:13

Pszenica Ozima i jara A wystarcza na jedno i dwu liscienne takie mieszanki? Attribut+helm tribi 75 wg? oraz rubin 50 sg+trend 90 Ec czy jeszcze cos dodac do tego
  • 0

#2691 kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:57

Pszenica Ozima i jara witam. chce opryskac pszenice zimowa srodkiem lancet plus. Po dzisiejszym objezdzie pol zauwazylem wschody owsa gluchego . jaki srodek moge dodac do lancetu na ten owies?

• 0

#2692 szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • 34735038
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:24

Pszenica Ozima i jara ja pryskałem jedno pole lancetem w piątek bo miałem straszne zachwaszczenie i dzisiaj rano patrze a zielsko już żółknie
  • 0

#2693 rolnik58

rolnik58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:58

Pszenica Ozima i jara ok tak zrobie ale z tego co sie orjetuje to z grzybkami jeszcze spokój bo i zimne nocki ale zdjecia zrobie bo duzo juz dałe w te pszenice i jedne ruszyły a te stoją dziwny rok w pewnym stopniu napewno odchorowuja zimę bo czesc pszenic ukorzenia sie na nowo widac grubsze boczne pendy korzeni ale co s musi być dostały wszystko łacznie z makro i mikro nawet krede granulowana dałem na kawałki które ma od roku w dzierżawie moze to ph bo jest w okolicy 5
  • 0

#2694 dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:29

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie czy warto jeszcze pryskać ccc na dokrzewienie, czy juz jest za póxno. Pszenica mewa siana 17 września, zdecydowania za rzadka-zbyt rzadki siew bo nie wymarzła i z czym moge mieszać? Plonvit z, siarczan mocznik?
  • 0

#2695 silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów
  • 3994722

Napisany 16 kwiecień 2012 - 01:26

Pszenica Ozima i jara Nie widzim pszenicy więc nie mamy jak oceniać. U mnie jeszcze mała i można spokojnie tylko czekamy na warunki. Lubelskie
  • 0

#2696 robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 07:20

Pszenica Ozima i jara Chcę pryskać pszenicę mocznikiem i zastanawiam się jaką dawkę zastosować... Myslicie że 25kg mocznika/ha w 200l/wody wystarczy?
  • 0

#2697 matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • 7552014
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:38

Pszenica Ozima i jara Koledzy kiedy rozsiać druga dawkę azotu? Pierwsza posiałem 25 marca, wegetacja na dobre to zaczęła się dopiero po świętach. Na pierwsza dawkę poszła saletra w ilości 200 kg. Planuje jeszcze dać dwie dawki 200 kg i 100kg tylko nie dokońca wiek kiedy.
  • 0

#2698 akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 11:35

Pszenica Ozima i jara robert@.12% stężenie powinno być ok,tylko dodaj jeszcze siarczan magnezu podwyższych temperature.No i przy zabawie z dolistnym dokarmianiem mocznikiem zwracaj uwage na temperature
  • 0

#2699 iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:31

Pszenica Ozima i jara lancet poradzi sobie z owsem głuchym o ile nie jest duży
  • 0

Google AgroFoto Ads Pszenica Ozima i jara

• Reklama google
Dzisiaj, 06:18
  •  

#2700 thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport(koszykówka,billard)polityka

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:02

Pszenica Ozima i jara

Chcę pryskać pszenicę mocznikiem i zastanawiam się jaką dawkę zastosować... Myslicie że 25kg mocznika/ha w 200l/wody wystarczy?

ja tam zrezygnowałem z dokarmiania dolistnego za pomocą mocznika po jego stosowaniu obserwowałem zwiększone nasilenie występowania mączniaka ale jak już stosujesz sprawdż dopuszczalną % ilość mocznika w 100l wody na daną fazę wzrostu rośliny
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s