Skocz do zawartości

Zdjęcie

ładowarka SANDERSON teleporter 624

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 luty 2015 - 17:17

witma serdecznie mam pytanko posiada ktoś taką ładowarkę?? jak się sprawuje ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ładowarka SANDERSON teleporter 624 Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 22 luty 2015 - 18:41

Mam Sanderson 726 Telporter. Poprzedni właścicel kupił ją po spaleniu z Anglii. Przy naprawie przerobił joystick na zwykłe gałki. Zrobiła u nas już 600 może 700 mth. Teraz ma około 8100 mth. Silnik oleju nie bierze. Wersja bez turbo. Jedyna awaria to pęknięty jeden wąż. Śmiało mogę polecić...

#3 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:20

to są podobne modele a masz może jakąś książke albo coś takiego??? pytanko jaki jest płyn hamulcowy??? wymieniałeś może oleje w zwolnicach mostach itp.??? potrzebuję przednią wycieraczkę kompletną wiesz może jak się ona nazywa albo coś bo nie mam wogóle ramienia...

#4 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 23 luty 2015 - 07:16

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Książki brak. Płyn leje mineralny taki sam jak do ciągników NH Ambra Brake LHM. Podobnie ze zwolnicmi  Fuchs Agrifarm Gear LS90. Do czterech zwolnic wchodzi prawie 20 l. Co do wycieraczki nie pomogę.

#5 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:59

ja swoją dopiero kupiłem jutro chyba przyjedzie i będę musiał wszystko powoli wymienić na świeże i będę miał spokój na wiele godzin p-racy oraz będzie można spać spokojnie że wogóle jest coś wlane... ;) zastanawia mnie mocno ten płyn hamulcowy.....

#6 Share maras

maras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:23

witam co jaka może być przyczyna ze ładowarka słabo ciągnie?  I mam jeszcze może głupie pytanie gdzie sprawdza się olej w skrzyni?

#7 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:27

jak słabo ciągnie to wszystko zależy od typu ładowarki możliwość że podjechana pompa hydrostatyczna słabe sprzęgło tarczkowe przyczyn może być wiele a olej to szukaj na skrzyni korka i jakiegoś znaczka od poziomu oleju...

#8 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 24 luty 2015 - 07:29

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Wracając do hamulców to instrukcja mówi o DOT4. Jeśli słabo ciągnie to prawdopodobnie tarczki.

#9 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 20:40

Ma ktoś pojecie jaki olej do skrzyń wlać do mojego modelu Teleoprter ts 246 stara na duzych kołach z przodu silnik i skrzynia od traktoru forda jest rewers na wajche to nie mam pojęcia co zalać bo jak zwykłe tryby to normalny bym lał.

#10 Share sajan

sajan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 20:53

Mój sprzęt to Sanderson 725 teleporter. W mojej ładowarce wysiadł rewers, podobnie jak u przedmówcy na zimnym oleju ciągnęła jak wściekła gdy tylko się nieco rozgrzała na żadnym z biegów nie dała rady jechać. W pewnym momencie do rewersu nie dało się dotknąć był tak rozgrzany lecz dymu jeszcze nie było widać.W moim sprzęcie siedzi w oryginale skrzynia i rewers z Koparkoładowarki JCB 3CX produkowanej w  końcówce lat 80. Także części są jak najbardziej dostępne. Jestem świeżo po naprawie rewersu. W moim przypadku pompa olejowa rewersu około 700zł, tarczki z przekładkami około 500/600zł (o ile dobrze pamiętam jazda do przodu 7 tarczek  6 przekładek - części te idą w różnych 3cx-ach nawet młodszych niż mój sprzęt natomiast dużo droższe tarczki (trzy) obsługują jazdę do tyłu, są ze 2 razy większe i te występują tylko w tym modelu skrzyni). Następnie uszczelniacze, oringi około 100zł .  Ale najważniejszą usterką był brak szczelności pomiędzy zaworem, który obsługuje cewka magnetyczną, a korpusem rewersu. Inaczej mówiąc zawór musi być idealnie spasowany z korpusem i musi otwierać/zamykać odpowiednie kanały olejowe w korpusie. można na zamówienie sprowadzić od angola zawór  <koszt podobno około 1800/2000zł>  co i tak nic nie pomoże gdyż olej będzie gwizdał i tak w szczelinach pomiędzy korpusem a nowym zaworem. Jedyne wyjście "wyszlifowanie korpusu w miejscu osadzenia zaworu i nałożenie tulejki, ewentualnie kilku króciutkich tulejek, przyklejonych do zaworu". Ma to być na tyle spasowane aby można było zawór poruszyć dźwignią rewersu przy kierownicy ale też nie ma prawa być nieszczelności pomiędzy kanałami w korpusie. Taka usługa kosztowała mnie 700zł za "ślusarza". Proponowano mi  w serwisie cały korpus wraz z zaworem, wszystko po regeneracji , za  około 4000 PLN brutto.

Zalany olej transmisyjny JCB, litrów około 5, stan sprawdza się: palisz, czekasz kilkanaście sekund, gasisz, sprawdzasz. zmierzone ciśnienie oleju na rewersie: jazda przód 11 atmosfer, jazda do tyłu niecałe 11 wszystko na ciepłym oleju. Tyle co mogę powiedzieć to w oryginale podobno 13 atm.

Wyjęcie rewersu z ładowarki i rozebranie go w drobny mak zajęło mi (2osoby) 3 godziny.

Szukałem  jakichś informacji przed remontem w internecie nie było ich zbyt dużo na temat Sandersonów dlatego w tym momencie usiłuję  pomóc laikom takim jak ja w naprawie swoich telehandlerów.   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share slonio

slonio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 11:53

Panowie mam ładowarke sanderson teleporter 624 podczas jazdy na każdym z trzech trybów koła  same gubią zbieżność, przestawiają sie same co może być przyczyną, druga sprawa to że jak w lato ładowarka popracuje ciężej to sie płyn chłodniczy gotuje i go wywala

#12 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 21:16

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Pompa wody, termostat. Co do przestawiania się kół to moja też przestawia w ten sposób że idzie delikatnym pism chodem a im więcej w d*pę dostanie tym bardziej się koła przestawiają...

#13 Share slonio

slonio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 17:21

Termostat wywaliłem, układ odkamieniony co do pompy pewności nie mam, a czy niesprawna turbina może być przyczyną?

#14 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 23:21

co do psiego chodu może cewki nie do końca trzymają i popuszcza się czpień w środku i olej idzie nie tak jak powinien miałem podobnie aż pewnego dnia cewka padła... założyłem od razu dwie nowe i teraz jest wszystko ok. teraz zabieram się za wymianę uszczelnień na tłokach kierowniczych i za instalacje elektryczną do przeglądu biore jest tam sporo kabli... i kilka mam wolnych dziś odkryłem że nawet jakaś kontrolka luzem lata jeszcze nie doszedłem do tego co to... wymieniłem też całą listwe bezpieczników bo w oryginale brakowało już 2 sztuk. co do jazdy to moja bez zarzutu na gorącym jak i zimnym oleju ciągnie tak samo. jestem już po naprawie ogrzewania. tak powoli powoli prace się posuwają co do hamulcy mam zalane olejem hamulcowym z jcb nowe pompki od fergusona i jest ok,

może ktoś wrzucić fotke swojej ładowarki w środku tak w miarę z bliska jak są rozmieszczone wszystkie guziki przyciski itp. bo też robię deskę dodaje też temp. wody i ciśnienie oleju na zegary oczywiście a wywaliłem czujniki od przeciążenia....

#15 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 13:13

ładowarka SANDERSON teleporter 624 słonko kolegi co to grzania sprawdź jeszcze chlogdnice może trzeba ja dobrze wyczyścić... moja była tak zawalona ze nie było przez nią prześwit...

#16 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 09:33

ładowarka SANDERSON teleporter 624 kolego sajan możesz podać jakieś numery skrzyni oznaczenia??

#17 Share slonio

slonio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 10:20

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Foto deski sanderson

Załączone miniaturki

• 20160126_092230_HDR.jpg

#18 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:29

no to niby taka sama a jaki ty masz model tej ładowarki??? chodzi mi jeszcze o te przełączniki po lewej stronie koło włączania wycieraczki co tam masz??? rodzaje skrętu masz na tym klawiszu u góry po lewej stronie???? a wymieniałeś może już oleje w zwolnicach mostach skrzyni biegów??? ja chciałem to zrobić ale nie bardzo wiem co mam nowego wlać dziś zamówiłem filtr do skrzyni biegów u mnie jest taki

http://sklep.domino-...ego-HF7550.html

ja ze swojej wywaliłem ten przeciążeniowy system bo i tak za bardzo nie działał a w tym miejscu mam zegar do temp wody i ciśnienie oleju wstawie fotkę swojej deski...

a i jeszcze kolego SLONIO masz oryginalne drzwi??? dzielone na połowie?? moja nie miała i ktoś dorobił całościowe a ja teraz chciałem je przeciąć możesz podesłać foto...?? pozdro

Edytowany przez siwymirek, 26 styczeń 2016 - 19:33.

#19 Share siwymirek

siwymirek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:59

tak wygląda środek u mnie ;)

Załączone miniaturki

• 20160127_082917.jpg
  • 20160127_083405.jpg
  • 20160127_083251.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share slonio

slonio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 luty 2016 - 22:34

ładowarka SANDERSON teleporter 624 Moja to 624 turbo ale turbina nie działa, obok przycisku wycieraczek są chyba zaślepki, u góry mam skręt, a oleje i filtry to wszystko było wymieniane przez handlarza, drzwi mam dzielone górną szybe odjąłem wygodniej sie pracuje, niedługo wrzuce pare fotek
Siwymirek a do czego ta czerwona dźwignia z boku