Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34946 odpowiedzi na ten temat

#7621 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:59

Dziewczyna na gospodarkę Dla mnie musisz byc atrakcyjna i akceptowac ze przy zwierzetach nie ma wakacji...
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 06:32
  •  

#7622 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:10

Dziewczyna na gospodarkę no , nie raz się zarywa noce orając tą ziemię, ;) i wtedy nie ma czasu na nic... sumując pare tygodni w roku wytężonej pracy ,a le daje jakieś uststkowanie w życiu no i dochody... :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#7623 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:28

Dziewczyna na gospodarkę

to.. jak się WAS podrywa? :)
jakieś rady? ;) ...

(chyba najpierw trzeba pojechać na wieś ;P )

To lubisz chłopaków podrywać? Dużo jest takich co na to czekają, bo nieraz myślą ale fajna laska ale nie startuje bo i tak mi da kosza, a jak laska zagada to koleś w 7 niebie i nieraz można go okręcić na palcu :P

#7624 Share Ann87

Ann87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:;)

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:34

Dziewczyna na gospodarkę pisałam już że ten tekst o podrywaniu należy traktować z przymrużeniem oka.. ;)
po co mi facet którego owinę sobie wokół palca.. że mam mu mówić co ma robić.. kierować i ustawiać.. ?
najlepiej.. ' Ty pracuj.. ja będę wydawać kase na swoje przyjemności' ? ...
Nie, nie i jeszcze raz nie ;) nie o to w życiu chodzi, przynajmniej moim ;)

co do pracy w dzień w nocy i cały czas.. na pewno jest to cięzkie. i jak było napisane... nie samą miłością się żyje. bo to kasy nie daje. ... ale.. gdy ma się tą ukochaną osobę przy sobie.. to wydaję mi się, że jest lepiej.. sama świadomość tego, że po ciężkich godzinach w polu.. wraca się do domu.. i czeka ta kochana kobieta by przytulić dać buzi i nakarmić.. ;)

#7625 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:39

Dziewczyna na gospodarkę Żeby tak wszystkie myślały jak TY to ok ,ale masa jest takich co ochajta się na wieś i ma gdzieś wszystko i np jak widzę u siebie to niektóre z miasta mają więcej chęci do pracy i myślą przyszłościowo niż te ze wsi

#7626 Share Ann87

Ann87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:08

Dziewczyna na gospodarkę nie dziwi mnie to.. są zmeczone tematem i mają dosyć chcą czegoś innego, nowego.
a taka która ma dosyć miasta .. chce na wieś.. cieszyć się każdym drzewkiem i krówką.. ;)
jak już pisałam .. różni ludzie, różne podejscie.
z tego co przejrzałam forum.. są też dziewczyny które zajmują sie gospodarstwem.. ;)

#7627 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:18

Dziewczyna na gospodarkę no na wsi sam facet nie zawsze podoła, a jeśli jest jakaś hodowla to niema święta, niedzieli, weekendu, wczasów, wyjazdów chyba że jedniodniowe, dziewczyn dużo zajmuje się gospodarstwem, a nawet same nim kierują a facet to -przynieś wynieś pozamiataj np dojenie krów przeważnie przypada dziewczynom a to do przyjemnych nie należy i ciekawe czy byś sie podjęła ?

#7628 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:28

Dziewczyna na gospodarkę Większość rówieśniczek z moich okolic a więc ze wsi planuje wybyć do miasta. Tak jak Ty masz z miastem tak one z wsią. Ja planuje mieć dom we wsi oraz w mieście po to by dzieci wiedziały co to jest wieś a zarazem miało możliwość rozwijania się. Nie oszukując się na wsi dziecko jest już na samym starcie przegrane pod względem osiągnięcia czegoś a zarazem rozwijania swoich ukrytych talentów. Taka moja malutka wypowiedź :)

#7629 Share Ann87

Ann87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:32

Dziewczyna na gospodarkę skad mam wiedziec? .. skoro tego nie robiłam.
po mojemu nie ma rzeczy których nie da sie nauczyć...
jak kiedyś będe doić krowę to Ci napiszę jak to widzę ;)

#7630 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:43

Dziewczyna na gospodarkę

. Nie oszukując się na wsi dziecko jest już na samym starcie przegrane pod względem osiągnięcia czegoś a zarazem rozwijania swoich ukrytych talentów.

Zgadzam się... mogę to potwierdzić chociażby na swoim przykładzie (nie chodzi mi wcale o to,że dzieci na wsi maja utrudniony dostęp do tego co oferuje miasto tj. tak błahych rzeczy jak choćby internet,dodatkowe lekcję języków itp.-bo i to zaczyna się powoli zmieniać)nie raz takie dziecko może czuć się jako człowiek 2 kategorii.pamiętam jak poszliśmy do podstawówki do pobliskiego miasteczka (była nas 6-óstka z naszej wsi). Koleżanka czy kolega dostali lepszą ocenę czy tez byli chwaleni bo tata lekarz...a my co :( smutna to była rzeczywistość i zapewne gdzie nie gdzie jeszcze jest.
Dlatego też u mnie takie dziecko ze wsi zawsze będzie miało "+" bo nie dość,że w szkole pod górkę to i po lekcjach trzeba było rodzicom w gospodarstwie pomóc a nie wystawać z kumplami pod klatką bloku- sami wiecie. trochę odbiegłem od głównego wątku... B)
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7631 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:53

Dziewczyna na gospodarkę I właśnie gdy dziecko musi pomagać w gospodarstwie to już dla niego oznacza ograniczoną możliwość rozwijania się. Jeżdżąc po gospodarstwach bardzo często widzę jak rodzice gonią dzieci do roboty nieważne dziewczyna czy chłopak i szczerze bardzo mi szkoda jest takich dzieci.

#7632 Share Ann87

Ann87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:15

Dziewczyna na gospodarkę dużo jest w tym racji. ja pamietam ze szkoły, że zawsze kumpla przyjeżdzała do mnie rano ok 6.. lekcje były na 8.. ale ona nie miała autobusu.. tak samo z powrotami. i zawsze mi było ich szkoda, że cały dzień po za domem.. a gdzie do tego nauka, jak w domu fuul obowiązków.. a ja mając okienko mogłam skoczyć do domu na obiad.
z drugiej strony dziecko chowane na wsi.. ma gdzie biegać.. nawet jak pójdzie na wieś to z dzieciakmi sasiadów..
w miescie no u mnie jakoś sporo zrobiło sie placów zabaw.. no ale dziciaka na podwórko samego nie puscisz.. nie da rady.
faktycznie.. zycie dziecka na wsi jest inne.. nawet jakies zajecia dodatkowe, jak ktos ma daleko do miasta.. to w cholere kursow.. jezdzenia w kazda strone.. no trzeba sie poswiecac.

#7633 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:28

Dziewczyna na gospodarkę Podsumowując, rodzicę muszą kochać swoje dzieci spędzać dużo czasu z nimi oraz nie żałować pieniędzy na ich rozwój nie tyczy to tylko rodziców z wsi oczywiście. Czas pokaże jakim będzie się rodzicem :)

#7634 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 00:04

Dziewczyna na gospodarkę

Tak to prawda.. ludzie mają coraz mniej czasu .. czasu na miłość..

ludzie teraz to tylko myślą o karierze........kasa się liczy.
Zamiast pomysleć o rozmnażaniu to coraz mniej się dzieci rodzi. :(
Jest największy niż społeczny w ostatnich latach.....nie ma małych dzieci ......przez to zamykają szkoły , likfidują klasy.
Nauczyciele nie maja kogo uczyć bo brakuje dzieci :(

#7635 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 00:05

Dziewczyna na gospodarkę Jedynym plusem pracy w gospodarstwie jest elastyczność czasu pracy (nie siedzisz przy biurku czy maszynie 8 i więcej godzin plus dojazdy to często 12 godzin poza domem), i mozliwość większego kontaktu z rodziną Ty decydujesz kiedy sobie zrobić przerwę na odpoczynek. Wypić kawę z żoną, porozmawiać z dziećmi po ich powrocie ze szkoły. Pracując na etacie u kogoś niestety takich możliwości nie ma często ludzie wychodzą z domu gdy dzieci jeszcze śpią i wracają gdy już śpią, nie wspomnę o kierowcach czy pracujących na delegacjach.
Ja na szczęście nie mam produkcji zwierzęcej (po za tuczem kontraktowym ale zatrudniam pracownika) więc teraz mam urlop od połowy listopada do końca lutego, wiadomo trochę się pogrzebie przy maszynach czy sprawy urzędowe ale jest luzik.
A w sezonie też nie ma jakiegoś wielkiego szału przy tym stanie techniki to ta praca jest czystą przyjemnością i też jest czas na wyjazd na kilka dni.
Nie widziałbym sie w kieracie pracując u kogoś szczególnie gdy byłaby to monotonna i ciągle ta sama praca np. przy taśmie produkcyjnej, W gospodarstwie codziennie robisz coś nowego wszystko dookoła się zmienia i to jest cały bajer.

#7636 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 07:49

Dziewczyna na gospodarkę Nie zgodzę się, że dzieci na wsi mają dużo gorzej pod względem dodatkowych zajęć, rozwijania swoich talentów czy samorealizacji. Wszystko zależy od rodziców.
Mimo tego że moi są rolnikami, mieszkałem na wsi, chodziłem do podstawówki na wsi miałem możliwość nauki gry na pianinie (pianinie nie klawikordzie czy innym elektronicznym zamienniku), uczyłem się jęzxyka angielskiego na prywatnych lekcjach od pierwszej klasy, niemieckiego od 5 klasy. Moje starsze siostry podobnie (jedna ma tytuł doktora nauk neurobiologicznych)
To wszystko było możliwe tylko dzięki temu, że nasi rodzice zawozili nas kilka (3-4) razy w tygodniu na dodatkowe zajęcia do miasteczek oddalonych o jakies 15-20 km.
Wszystko, w sprawach nauki dzieci, zależy od rodziców.

#7637 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 08:22

Dziewczyna na gospodarkę Tak-tyle że po pierwsze :
-musiało to być stosunkowo niedawno temu (a kto kiedyś na wsi miał samochód ?)
-Twoi rodzice musieli też być nieźle sytuowani (3-4 razy po 20 km w każdą stronę x koszt paliwa też swoje robi)
-raczej nie prowadzili hodowli-bo i nie mieliby wtedy czasu na zawożenie dzieci.
Jak tak czytam AF to odnoszę czasami wrażenie że mieszkam w najuboższej części Polski :D (a nie jest to prawdą).
Co do pracy dzieci w gospodarstwie-ja swoim daję raczej fory (co też jak widzę najmądrzejsze nie jest :D ) ale przynajmniej mam świadomość tego że nie będą miały takiego piekiełka jakie miałem ja (a i tak miałem o niebo lepiej niż rówieśnicy bo i ciągnik odkąd pamięcią sięgnę był i większość potrzebnych maszyn).

#7638 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 10:15

Dziewczyna na gospodarkę słuchajcie, wystarczy tylko trzeźwo myśleć i chcieć, jak to kolega FINN napisał, a wtedy żadne przeszkody nie będą stać na drodze. a i wychowanie dzieci na wsi nie jest żadnym problemem, bo przecież plan edukacyjny polskich szkół jest wszędzie taki sam. po prostu zaradności wam i sobie życzę :)

#7639 Share heniek47150

heniek47150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 10:22

Dziewczyna na gospodarkę Co do panny na wieś to jeżeli jest " to coś " to pójdzie za tobą wszędzie i do jaskini lwa niepatrzy na nic :wub: .Co do dzieci na wsi to bardzo dobrze że rodzice gonią do roboty przynajmniej w życiu roboty bać sie nie będą ale przedewszystkim ważna jest nauka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7640 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 10:24

Dziewczyna na gospodarkę Tylko że teraz ludzie już nie mają tyle siły co nasi rodzice i dziadkowie.
Ja mam babcie 81 lat i nie ustoi w miejscu .non stop musi coś robić jak nie plewić w polu to zadawać świnią czy kurą.