Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 98s

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agrofan98

agrofan98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Wykrywacze metali
    Majsterkowanie
    Snowboard

Napisany 13 luty 2015 - 19:16

Claas Dominator 98s

Witajcie Koledzy. 
Wiadomo to jeszcze nie czas aby zacząć przygotowania do żniw, ale chce się zabrać właśnie teraz, bo potem mogę nie mieć czasu a pracy przy moim kombajnie jest sporo. Mianowicie, chciałbym się dowiedzieć co mi morze się przytrafić w takim kombajnie z 93' roku, jakie bywają najczęstrze usterki, co ewentualnie można poprawić lub wymienić. 
Obecnie mam do wymiany łożysko w zbiorniku przy żmijce tam od rury wyładowczej, oraz przekładnię Schumachera przy kosie, panewki na wytrząsaczach, wymieniałem noże w sieczkarni oraz palce na ślimaku.
Na co jeszcze  mam zwrócić uwagę, abym przepracował ok 100 ha bez napraw ;)
Pochwalcie się swoimi doświadczeniami oraz co Wy macie zamiar przeprowadzić w tym sezonie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 98s Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:43

Claas Dominator 98s

odpalic, właczyc wszystkie mechanizmy na jakies 20-30 minut przy pełnych obrotach, wyłączyc i macac wszystkie łozyska, czy aby ktores nie jest bardzo ciepłe czy wręcz gorące.

przejrzec dobrze pasy i podejrzane wymienic (albo przynajmniej kupic naq zapas i niech sobie wisza w garazu, zeby w zniwa nie było problemu z czekaniem na zamówienie)

Edytowany przez nunu85, 13 luty 2015 - 20:45.

#3 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 luty 2015 - 10:38

Claas Dominator 98s

Proponuję zajrzeć na łańcuchy podajników. Sprawdź na napinaczu czy jest możliwość naciągnięcia a jeśli nie ma już to skróć o jedno oczko a napinacz popuść. Ja przed każdym sezonem wyjmuję sita i podsiewacze, czyszczę je i jeśli trzeba to maluję minią. Sprawdź pasy przedmuchaj chłodnice i filtry, wymień paliwowe i sprawdź wężyki paliwowe. Bezpieczniki sprawdź i dobrze, żeby w centrali było czysto. Wyczyść filtry w kabinie żeby dmuchawa po garach nie dostawała. Sprawdź obroty wentylatora oraz bębna (elektrycznie) i klepiska (hydraulicznie) ciśnienie w oponach sprawdź. Zerknij też w jakim stanie są osłony przy podajnikach - ziarnowym i kłosowym - te "zewnętrzne" oraz te podłużne pod spodem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 17 luty 2015 - 11:44

Claas Dominator 98s

łancuchy wszelakie posprawdzaj tez, w razie potrzeby mozna skrocic, sprawdz jeszcze przekladnie w zbiorniku, tam sie lubi lozysko zacierac z kurzu ze zboza , to ta ktora napedza ta zmijke co idzie do niej podajnik ziarnowy, obudowane to jest w oslonach.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#5 Share agrofan98

agrofan98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Wykrywacze metali
    Majsterkowanie
    Snowboard

Napisany 20 luty 2015 - 20:06

Claas Dominator 98s

Ooo widzisz, wielkie dzięki ;) o tym nie wiedziałem nawet ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 20 luty 2015 - 22:47

Claas Dominator 98s

no tam jest taka przekladnia, w niej 2 zebatki i 2 lozyska, jest kalamitka, i mozna nasmarowac ale trzeba rozebrac blachy zeby sie do niej dostac, lubi to sie zatrzec, lozyska pasuja polskie , kosztuja grosze , ale przestoju kilka godzin gwarantowane, bo jest problem z odkreceniem tej przekladni , klucze nie podchodza, trzeba kombinowac.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96