Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11836 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 02 lipiec 2015 - 20:56

Lubię jego trzeźwą, ostrą i bezpośrednie ocenę rzeczywistości........interesujący człowiek

SZOK!!!! Już nas wykupują??????????? Kaszlak godzisz się na to bez mrugnięcia...rozumiem

TO AKT ZDRADY I HAŃBA!!!! Nasi rządzący nie mają poczucia NARODOWOŚCI!!!!!!!!

Czy wiedzieliście, że Polskie Koleje Linowe są Polskie tylko w 0,03%?
Zostały sprzedane firmie zarejestrowanej w Luksemburgu wraz z gruntami mieszczącymi się na terenie rezerwatu przyrody

http://gloria.tv/media/4pLz3vFTii7

Obiło mi się ostatnio o uszy sprawa właścicieli gruntów, na których są te koleiki i zmienili w związku z tym jakieś przepisy o własności....

Czy Wy tego nie dostrzegacie.....? To AGRESJA w białych rękawiczkach, jawna......na poziomie inteligentnych obecnych rozwiązań.........Teraz nie trzeba czołgów, tylko tajniaków i lobbystów w parlamencie.

Edytowany przez Ywa, 02 lipiec 2015 - 21:28.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 23:45
  •  

#1122 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 13:27

W naszym kraju już nic mnie nie zdziwi... Wczoraj w radiu usłyszałem śmieszną rzecz - na terenie jakiegoś poligonu znaleziono kilka beczek z "czymś tam", wojsko nie wie co to, prawdopodobnie pozostałość po stacjonujących wojskach rosyjskich. Zajmie się tym prywatna firma i będzie to kosztować kilkadziesiąt tysięcy zł  :lol: To wojsko nie ma już chemików? 

#1123 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 13:48

Wojsko nie zajmuje się przechowywaniem i utylizacją tego czegoś, bo nie ma fizycznie możliwości.
Tu nie ma nic śmiesznego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 22:02

W naszym kraju już nic mnie nie zdziwi... Wczoraj w radiu usłyszałem śmieszną rzecz - na terenie jakiegoś poligonu znaleziono kilka beczek z "czymś tam", wojsko nie wie co to, prawdopodobnie pozostałość po stacjonujących wojskach rosyjskich. Zajmie się tym prywatna firma i będzie to kosztować kilkadziesiąt tysięcy zł  :lol: To wojsko nie ma już chemików? 

Takike przepisy :D Chemicy oczywiście są Brodnica i Tarnowskie Góry. Ale wojsko ma się szkolić i utrzymywać sprzęt w pełnej gotowości a nie utylizować dwie beczki "czegoś". No ale takie mamy prawo,że stary dziadek(prawie inwwalida)pilnuje jednostki wojskowej czy innych strategicznie ważnych obiektów

#1125 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 22:15

Niedługo to urzędy będą obsługiwały prywatne firmy żeby urzędnik miał czas się szkolić w Mikołajkach albo Zakopanem

#1126 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 00:21

Może nie będę przedstawiał konkretów w sprawie stoczni, kopalń, dzietności kobiet itp. bo ich nie znam w odróżnieniu od Kaszlaka. Natomiast wypowiem się w dziedzinie rolnictwa i tak :

1 Zmienić definicje rolnika ( obecny hektar przeliczeniowy to bzdura)

2 Wprowadzić pełną księgowość z wszystkimi obowiązkami jak i ulgami (nie jakiś ryczałt)

3 definicje rolnika spełnia taki rolnik który przynajmniej 51% dochodów uzyskuje z gospodarstwa

4 osoby które nie spełniają 3 punktu wycinamy z systemu czyli : lekarzy, taksówkarzy, osoby pracujące na saksach itp. Inaczej mówiąc brak możliwości dla takich osób: ubezpieczenia KRUS, ubiegania się o dopłaty, kredyty preferencyjne dla rolnictwa itp.

Nagle okaże się że wcale to nie mamy najwięcej rolników w UE, że rolnictwo a w szczególności KRUS nie obciąża już tak budżetu. Poza tym taka definicja panuje w większości państw starej UE wiec myślę ze dla fascynatów unii nie będzie to stanowiło problemu

KRUS zawsze będzie obciążał budżet a jak wytniesz jeszcze z niego ludzi którzy płacą składki to jeszcze bardziej będziemy do niego dopłacać.

I nie chce psuć zabawy, ale w dość łatwy sposób będzie można ominąć Twoją definicję i dostawać dopłaty czy dotację.

Jak pamiętam, Włosi i Hiszpanie mają progi dochodowe, Niemcy i Francuzi w ogóle nie mają tak jak my definicji rolnika indywidualnego. I dwa pytania, chcemy się uczyć rolnictwa od Hiszpanów i Włochów czy Niemców i Francuzów. A drugie pytanie, to po groma zaglądać komuś do kieszeni i decydować co może robić z wolnym czasem albo na czym zarabiać. Jeżeli Twój sąsiad ma ochotę być rolnikiem i jednocześnie prowadzić salon sprzedaży Mercedesa to nic Tobie jak i mnie do tego. Chyba, że chcesz mu ziemię zgarnąć bo jest jej nie godzien tak jak ty będący rolnikiem w 100% swojego czasu.

Edytowany przez Krassus, 04 lipiec 2015 - 00:39.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1127 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:wyłącznie ładne kobiety

Napisany 04 lipiec 2015 - 12:22

KRUS w żaden sposób nie obciąża budżetu. To rządowe imaginacje i źle ustalony system jest obciążeniem dla budżetu. Jeśli komuś wpłacasz choćby złotówkę to nie jesteś obciążeniem lecz  przynosisz niczym nieuzasadniony dochód instytucji rządowej. Wpłacam na swoją przyszłą emeryturę w której wypłatę rząd sam nie wierzy, wpłacam na ubezpieczenie zdrowotne które funkcjonuje tak jak państwo polskie wyłącznie teoretycznie. Nie jest ważne że mało wpłacam. Skutkiem niskich opłat powinny być niskie świadczenia . Jako prawodawca i ustawodawca to rząd ma możliwość zrezygnowanie z nieopłacalnego systemu a rolnik nie. Ponieważ emerytury i renty wprowadzono wstecznie więc już na starcie system był nieopłacalny, nieuczciwy , a skutek jego funkcjonowania łatwy do przewidzenia.  Nikt nie będzie darzył sympatią systemu gdzie pobierane są opłaty na realizację emerytur ludzi obcych a nie swoich własnych. To jest rzeczywista piramida liczona w miliardach zł rocznie . System ten nie gwarantuje niczego obecnie wpłacającym, nie buduje zaufania do rządzących, i tylko wprost drenuje nasze kieszenie . Jednocześnie jeżeli KRUS miałby rzeczywiście finansować nasze emerytury, a rolnicy mieli się na to złożyć to konieczne jest odsiew pseudo rolników którzy znaleźli się w KRUS tylko dlatego że kupili  1 ha ziemi. 

#1128 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 04 lipiec 2015 - 12:44

Poczucie obywatelskości, czego brak tuskowskiej formacji, to nie dbanie o siebie tu i teraz, tylko myślenie o przyszłych pokoleniach, wnukach i prawnukach, żeby nie dopuścić do tego, aby czyścili angielskie lordowskie wychodki.

Edytowany przez Ywa, 04 lipiec 2015 - 12:45.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#1129 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 lipiec 2015 - 12:52

ereksio i co ja jak mam mało pola też mnie wywalisz bo co bo mam 1ha, może u  was nie ma ludzi którzy nie utrzymują się z ha ale w małopolsce jest od groma którzy działają na 1ha albo 2 ha i idzie im dobrze są w stanie utrzymać się i rodzine, jak nie wierzysz zajrzyj w nasze rejony zobaczysz może ty masz z 50 ha tylko pytanie czy masz coś z nich czy ci coś zostaje bo moze się okazać że małopolski rolnikz z 3 ha ma więcej niż pomorski ze 100, Co do warszawskich rolników chcieli mież pole to tak mają i wała komu do tego a po 3 w europie każdy kraj dopłaca do ubezpieczenia rolnika bo to on produkuje żywność mozesz się obejść bez telewizji czy komputera ale obejdź się bez jedzenia, strosza piórka rządzący jak jest urodzaj i dobry rok w tedy tak za d*pę rolnika, ale jak ceny żywności szaleją w górę w tedy rolnik cacy bo wiedzą że jak żywność drastycznie skoczy społeczeństwo da temu wyraz w wyborach, przez takie coś ustroje się zmianiały taka prawda, płacę składkę i powiem na emeryture nie liczę bo i tak podniosą wiek emerytalny bo musza podnieść, mało jest wpłacających a więcej pobierających, ale płace aby być ubezpieczonym że wrazie jakiegoś wypadku będę miał opiekję medyczną, słabą bo słaba ale jest i tego się trzymam, a inaczej dobrze Krassus mówi wypierdzielcie tych 1ha okaże się że 30%  płacaących poszło w ciula i nie ma kasy za to ja mam  inny pomysł moze składkę uzależnijmy od ha ci co mają więcej niech bulą więcej a ci co mało to mniej, co wy na to ale zaraz głosy się podniosa że bandyctwo, dobrze chciała Gilowska składak uzależniona od dopłaty i jej wielkości pomysł chyba najbardziej sprawiedliwy dotyczący zapłaty do KRUS

#1130 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 14:02

To chyba konopie uprawiasz na tym ha,jak taki dochód,zgoda od ha ale emerytura od wartości wplaconej,to ja będe miał 130 razy większą od twojej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 14:17

kolego i żaden problem nie widzę że nie, skoro ty masz 100ha a ja mam przykł 1 ha płacimy od wielkości i emerytura procentowo od wielkości, i nie marychuana tylko wszystko wymagające ręcznej pracy gdzie nie dasz rady nawalić na kilkunastu ha bo byś się zesrał od roboty, małopolska tak ma średnia gosp 3,4 ha i ludzie żyją z tego, kombinują jak się da bo muszą taka prawda

#1132 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 19:01

NIe wiem czy byś chciał emerytury 100 zł a ja 10000 zł,no podziel nawet przez dwa ,5 tyś

#1133 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 20:04

kolego to jak inaczej chcesz zrobić, jeżeli rolnikowi dadzą zus nie ma szans aby opłacił bo z czego z mleka po 80gr, czy ziemniaka za worek za 3 zł z czego się pytam, skoro wam nie odpowiada ani tak ani siak to płaćmy te 400zł na kwartał i się cieszmy że tak jest bo jak się jakiś powalony liberał w stylu petru dorwie do koryta z balcerowiczem będzie wsio rawno koniec i tyle pieśni,

#1134 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 20:56

Może wrócisz do mojego postu i jeszcze raz przeczytasz. Jeżeli żyjesz  z tego jednego ha , w co wątpię , to jesteś rolnikiem i płacisz KRUS. Jeśli jesteś dwuzawodowcem , posiadasz 1 ha ziemi na własne potrzeby i niczego nie produkujesz na rynek to płac gdzie chcesz lecz wypad z KRUS-u. Nikt Warszawiakom , taksówkarzom i budowlańcom i innym nie broni posiadania ziemi , lecz fakt jej posiadania nie oznacza że są rolnikami. Zapisując się do KRUS-u robią to aby uniknąć opodatkowania i płacić niższą składkę, a to jest bardzo nieuczciwe. Obecnie już tak jest że posiadacze większej ilości ha przeliczeniowych płacą wyższą składkę na ubezpieczenie zdrowotne w KRUS. Co do ubezpieczenia w KRUS to nikogo nie trzeba przekonywać ,że jest to ubezpieczenie dla rolników a nie pseudo rolników , cwaniaków dzierżawiących 1 ha zapuszczonej łąki i stojących na taryfie w stolicy. Żalicie się jaki ten świat jest niesprawiedliwy a sami swoimi wypowiedziami głupoty preferujecie. Jeśli zmniejszy się ilość ubezpieczonych w KRUS poprzez jak to nazywacie wywalanie, to zmniejszy się również ilość uprawnionych do świadczeń  z KRUS. Tym samym zmniejszy się wysokość dopłat do funkcjonowania KRUS w przyszłości. Uczciwość ma swoje dobre strony. Nie muszę przypominać ,ze znajdujemy się na forum rolniczym , a to rodzi swoiste zobowiązania wobec nas samych .

Moja marihuana to praca we własnym gospodarstwie i nie życzę sobie aby ubezpieczeniowi cwaniacy się ze mną porównywali.

Załączone miniaturki

• 029.jpg
  • IMAG0215.jpg
  • 019.jpg

#1135 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 21:26

ereksio nie rozumiem twojej wypowiedzi... zaznacze że mam więcej jak 1i2ha..... jeżeli Państwo daje takie możliwości że może płacić KRUS i pracować na Taxi to dlaczego ma z tego nie skorzystać? Jest to nire sprawiedliwe napewno ale czy zus jest sprawiedliwy ??/

Mój znajomy ma zakład mechaniczny na przedmieściach miasteczka 20sto tyś i swojego czasu on cienko prosperował jakby dołożyć mu Zus to on robiłby na czarno i wogóle nic by nie płacił...

#1136 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 22:03

Jeżeli rolnik ma  1 ha pod foliami to co nie jest rolnikiem nie produkuje, i jak kolega wyżej powiedział jeżeli dają taką możliwość czemu nie korzystać i nie płaćić w takiej formie no chyba że cię to boli to sobie kup taksówkę i zacznij dorabiać, a pozatym o ile mi wiadomo to oni płacą krus podwójny bo mają działalność gosp tak jak ja z tym że ja mam działy specjalne a oni inną forme zatrudnienia, wujek jest stolarzem i też tak robi z tym że masz na kwartał 800zł a nie 1100 zł ale na miesiąc, a 3 jeżeli takich ludzi odepną z systemu to skąd mają kase wziąć dowalą tobie  drugie tyle i będziesz bulił taka prawda, i jeszcze raz ci powiedziałem, ustawowo 1 ha czyni cię rolnikiem są działy które wystarczą aby żyć z tego ha nie mówię tutaj o zwierzętach czy o zbożu tylko o innych sprawach bardziej typowo ogrodniczych. O ile dobrze widzę na zdjęciu to nie jest czasem narybek produkowany tak, o ile dobrze się orientuję rybołóstwo podchodzi pod dział specjalny gdzie powinno byc się podwójnie ubezpieczonym, do tego powinno się wnieść należności z tytułu działalność gospodarcza do US który dodatkopwo powinien naliczyć jeszcze składkę zdrowotną, ale może się myle to mnie poprawcie

Edytowany przez zetorlublin7341, 04 lipiec 2015 - 22:06.

#1137 Share ereksio

ereksio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 22:06

Napisałem wyraźnie. masz grunty, produkujesz na rynek , jesteś rolnikiem. Nie kupuję tego że Państwo polskie daje takie możliwości. Po prostu cwaniacy wykorzystują to co nie zostało doprecyzowane, a kolejne żydowskie nierządy nie prostują tego, bo same nie maja na to pomysłu co zrobić z tymi cwaniakami . Dla nich są to przede wszystkim głosy wyborcze i poparcie . Ilu masz w Polsce naprawdę dobrze prosperujących rolników? A ilu jest cwaniaków w KRUS-ie ? zestaw te dwie liczby i będziesz wiedział dlaczego jest "to dozwolone ". W sumie skończy się tym ,że nierząd dodatkowo opodatkuje dobrze gospodarujących rolników a nadal będzie się litował nad cwaniakami którzy biedni byli , są i będą, a jeżeli tak nie jest to będą udawać biednego. Czyli wg. twojego rozumowania państwo daje przyzwolenie na tworzenie szarej strefy, ukrywanie dochodów i łamanie prawa pod szyldem 1 hektarowego rolnika żyjącego z dochodów w firmie lub pracy najemnej. Z tej samej przyczyny źle funkcjonuje także ZUS , a szczytem wypaczeń są 40 letni emeryci resortowi którzy całe 15 lat grzali d*pę w służbowym radiowozie, otrzymywali przez cały czas uposażenie ze skarpetkami włącznie . Przykład idzie z góry i wykorzenienie tych naleciałości jest prawie niemożliwe do usunięcia . Tylko do szkoły pożarnictwa w Poznaniu kolejka ponad 1000 adeptów na niecałe 100 miejsc. Ponoć tylko 30 bo 70 zostało obsadzonych już przed egzaminem.

Sam zarabiam na siebie i nie oczekuję żadnych świadczeń od żydowskiego nierządu, ale wiem jedno. Jeśli chcecie uczciwości w rolnictwie i waszym życiu  to zacznijcie od siebie.

Załączone miniaturki

• 58637e72828c559e4afb807e64727235.jpg

#1138 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 22:11

Czyli mówisz że słabychg i nieudolnych pozabijać bo im się nie należy i tyle, a dobrze prosperującym dać ziemię i niech produkują tak, no dobre rozumowanie, kolego ile masz ziemi i ile razy zbierasz plon z ha bo ja przy swoich 3,2ha dochodzę na niektórych działkach do 4 zbiorów na rok, takze kolego powiedz kto jest nieudolny w myśl teojego rozumowania i kogo należy popierać, mnie nic do tego ale rolnictwo powinno  być oczkiem w głowie rządzących bo to jest jedzenie a nie kawałek blachy,. Co do służb to od dawna powinni z tym porządek zrobić ale cóż każdy się boji taka prawda

#1139 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 07:12

Wybierając służby mundurowe z reguły nie myśli się o przyszłej emeryturze. Bo w wieku 20 lat to wszystko jest tak odległe jak dla tego w zus i krus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 08:19

miro byś się zdziwił czy nie uwzględnia sie tego. popatrz na statystyki ile osób jest na jedno miejsce i jaki odsiew robią, zreszta nie dziwię się bo do straży pożarnej trzeba mieć nerwy i psychikę ze stali, a jak by brali pierwszego lepszego z drogi różnie by mogło być