johenek

Jak wyłączyć blokadę tylnego mostu w Renault 103.54

Polecane posty

johenek    5

Cześć

 

Mam takie pytanie jak wyłączyć blokadę tylnego mostu w Renault 103,54(wersja mechaniczna), wiem że na pewno dźwignią co jest z tyłu z prawej strony za fotelem, tylko nie wiem czy ją należny obrócić, czy wcisnąć, a może wyciągnąć. Dzisiaj miała być pierwsza jazda tego ciągnika od 8 lat, ale niestety nie było jak bo załączona jest blokada tylnego mostu, jeździłem renią 103.54TX to tam był wystarczyło wcisnąć pedał pod kolumną kierowniczą aby załączyć, natomiast aby wyłączyć wystarczyło wcisnąć hamulec.

 

A to parę dodatkowych pytań:

1.Macie jaki sposób aby otworzyć drzwi prawe, które są zamknięte na klucz i w dodatku w zamku jest złamany kluczyk?

2.Czy to prawda że do skrzyni(w tym hydraulika i tylny most) wchodzi 70litów oleju ?

 

PS:Liczę o jak najszybszą odpowiedź, bo jutro przyjeżdża ciężarówka po zboże a ciągnikiem blokuje wjazd do wiaty w której jest zboże  :)

 


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony171    0

Ja posiadam 103.54 TX i w niej wystraczy wcisnąc pedał hamulca żeby wyłączyc blokadę.Może spróbuj tam wlać olej w tą dźwignie i może puści albo tyle jest tam rdzy. Co do drzwi to rozkręć zamek a, oleju niestety tyle wchodzi i muszisz pilnowac jego stanu żeby skrzyni nie uszkodzic i pomy, Przed wymianą oleju wymien filty w tym przepływowym co idzie do pompy przy baku zawsze jest dużo brudo. Ja leje u siebie olej Agrol i chodzi na nim dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Sprawdz zapadki z prawej strony koło rozdzielacza pod kabiną, może tam cos sie zacieło, zamek da sie rozmontować z wewnątrz 4 srubki i rozłożysz go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

wszystko już wyjaśniło się...

blokada się wyłączyła po naciśnięciu hamulca, zamek otworzyłem a pomocą wkrętaka.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj