Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

A skąd ten klimat kurtynami chcesz zrobić. Ja widzę że na temperature i powietrze w chlewni największy wpływ ma wiatr i jego kierunek a nie temperatura na zewnątrz. Latem w niekorzystnych warunkach i pełnej obsadzie dużych sztuk będzie dramat. Podobnie zima przy odwrotnej sytuacji.

2 zł na cały letni rzut czyli luker te 3 tys to na cały rok bo pozostałe rzuty to praktycznie groszowe sprawy. 3 tys na 6 tys sztuk w roku i przy inwestycji za prawie 2 mln to rzeczywiście oszczędności porażające.

 

oczywiście że wiatr. Dlatego każda chlewnia powinna być odpowiednio usytuowana. I najważniejsza jest wymiana powietrza w budynku a nie szybkość przepływu. Bo na mechanicznej owszem zrobisz podciśnienie co troszkę obniży temperaturę odczuwalną ale w drugą stronę przeciągi żadnemu stworzeniu nie służą. Od tego jest zraszanie. A do dogrzewania nagrzewnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zraszanie w clewnii u świń się praktycznie sprawdza dopóki nie ma w niej świń. Kilku znajomych miało i porażka. Lepsza wyższa temp i suche powietrze niż troche chłodniej i sauna. Na pustyni człowiek wytrzymuje 50 stopni, w wilgotnej dzungli 30 zwala z nóg. Poza tym po cało zimowym nie używaniu nie chce działać. Może to wina zakamienionej wody, ale też pewnie ciężkich warunków w chlewnii. Przy mechanicznej można wykorzystać jakieś podziemne ciągi które latem będą schładzać a zimą ogrzewać powietrze. Ale wiadomo to dodatkowe koszty.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Zraszanie w clewnii u świń się praktycznie sprawdza dopóki nie ma w niej świń. Kilku znajomych miało i porażka. Lepsza wyższa temp i suche powietrze niż troche chłodniej i sauna. Na pustyni człowiek wytrzymuje 50 stopni, w wilgotnej dzungli 30 zwala z nóg. Poza tym po cało zimowym nie używaniu nie chce działać. Może to wina zakamienionej wody, ale też pewnie ciężkich warunków w chlewnii. Przy mechanicznej można wykorzystać jakieś podziemne ciągi które latem będą schładzać a zimą ogrzewać powietrze. Ale wiadomo to dodatkowe koszty.

 

to chyba nie o takim samym zraszaniu mówimy. To ma schłodzić powietrze a nie podnieść wilgotność

na kurnikach mam wysokociśnieniowego Lubinga i się dobrze sprawdza. Tam nawet nie można pomyśleć o zwiększeniu wilgotności bo możesz w ciągu godziny wydusić wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

widzę tu koledzy stary temat może są już nowesze ale jak to jest na dzień dzisiejszy z tymi chlewniami kurtynowymi konkretnie tuczarnią macie już jakieś większe doświadczenia'??? może mi ktoś podać przybliżony wymiar takiej chlewni na około 700-800 sztuk?? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej191    0

Witam forumowiczów. Akurat jestem w temacie budowy takiej tuczarni, co do działania wentylacji kurtynowej to rozmawiałem ze znajomym, który ma 2 chlewnie z wentylacją mechaniczną i jedną z kurtynową. Jest w trakcie budowy kolejnej kurtyny, więc co do działania i opłacalności nie mam zastrzeżeń :) (inaczej by nie budował). Co do kosztów budowy to rachunek jest prosty, firma Hog Slat stawia gotowy budynek "pod klucz" za 700zł/stanowisko tuczowe netto, przynajmniej ja mam taką wycenę. Budynek oczywiście ocieplony, dach płyta warstwowa, konstrukcja ocynkowana, kurtyna z poliwęglanu(nie jakaś plandeka), 2 silosy 25m3, wanny lane 1,7m pod rusztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj